Citroën C3: kandidát na čtenářské auto roku #16

Citroën C3: kandidát na čtenářské auto roku #16

Autor: Lucie Přádová · Fotografie: Automobiles Citroën (C Automobil Import s.r.o.)

Jak napovídá nadpis, i tento článek se bude týkat především představení kandidáta na čtenářské auto roku, MOTORVIZE Fans Award 2020. Za malý okamžik to vše odstartuje. Právě dnes, 17.11.2020 se spouští již avizované on-line hlasování a i vy budete mít možnost rozhodnout o čtenářském autě roku. Opět je tu nutnost zmínit, že letošní ročník není výjimečný jen přesunutím hlasování na internet, nýbrž to, že porotci nebude jen pár vybraných, ale všichni z vás – i ty a ty. V tuto chvíli mi nezbývá nic jiného, než představit posledního kandidáta letošní ankety, francouzský hatchback inspirujícího vzhledu, který dostal letos v únoru modernizaci u generace, která je na trhu od roku 2016. S téměř 4,5 miliony vozy prodanými od svého uvedení na trh je Citroën C3 bestselerem modelové řady značky, který na konci prosince 2019 figuroval v segmentu B v evropské top 5 a byl 3. nejprodávanějším vozem ve Francii. Dovolte mi na listině kandidátů představit facelift modelu Citroën C3, který vyniká svým jedinečným moderním designem a skloubením moderní techniky s výstředním designem a hlavně komfortem pro každodenní použití nejen ve městě. Tady je!

Svého kandidáta na čtenářské auto roku můžete podpořit zde!

 

Exteriér: drobné retuše i vysoká míra individualizace 

Facelift dobře známého modelu C3 představuje nový milník modelové řady, který na první pohled zaujme především přední maskou inspirovanou koncepčním vozem CXperience, který byl představen na pařížském autosalonu pár let zpět. Mimo masky prošel úpravou i podpis automobilky Citroën, který klade důraz na výšku kapoty. Naopak šířku vozů zvýrazňují nové lišty sahající až k denním LED světlům, které byly též přepracovány a vybaveny LED diodami ve všech verzí. Barevnost a svěžest jim dodávají lišty kolem mlhových světlometů ve spodní části. Můžeme se těšit i z modernizovaných unikátních bočních prvků Airbump, které vytvářejí grafický podpis vozu se současnou ochranou karoserie. Grafickou soudržnost vozu a jeho profil podtrhují i nové motivy na cloně zadních postranních okének (jejichž tvar připomíná design kapslí Airbump). Zadní strana si zachovala hladký povrch, z něhož vystupují zadní světla, jejichž technologický podpis s 3D efektem podtrhuje celkový vzhled Nové C3. Poslední novinkou, která byla s modelem C3 uvedena na trh jako první, jsou úpravy na míru, kdy letošní facelift je věrný podpisu Inspired By You a k dispozici je tak až 97 kombinací exteriéru. Největší možnosti individualizace ve svém segmentu, která C3 nabízí, je dáno především díky sedmi odstínům karoserie, čtyřem balíčkům Pack Color, čtyřem odstínům střechy a třem střední dekorům.

 

Interiér: komfort na prvním místě

Mimo exteriér se originálnost nového faceliftu C3 projevuje i interiérově. Vedle standardního, avšak propracovanějšímu stylu vyznačující vkusný vzhled, představuje i dva nové styly, které jsou k dispozici za příplatek. První, dynamičtější styl s názvem Emeraude využívá kontrast mezi tmavými barvami s 3D potažením sedadel a palubní deskou pokrývající černým pásem z umělé kůže TEP. Naopak styl Techwood je luxusní interiérový prvek s měkkými materiály a kombinací světlého dřeva a čalounění v horní části sedadel. Nová C3 zastává klidný a pohodlný život, a tudíž zastává dostatek prostoru pro až pět osob, které se při jízdě cítí skoro jak v bavlnce i díky izolování od zvuků vnějšího světa a silnice.  Poslední novinkou, kterou nová C3 představila v oblasti interiéru, byla středová loketní opěrka pro řidiče a širší sedadla se zesílenou pěnou na povrchu tak, aby byla jízda co nejvíce komfortní.

V důrazu na moderní dobu používá Citroën balíček služeb s připojením na internet, který je součástí programu Citroën Advanced Comfort, jehož cílem je zajistit rychlý přístup ke klíčovým službám a zároveň bezpečnost, snadnější navigaci a maximální propojení. Pakliže zůstaneme u bezpečnosti, je nová C3 vybavena systémem Assistance & SOS, který přivolá okamžitou asistenční službu při potížích či nehodách. Nová C3 zpřístupňuje použité technologie prostřednictvím dotykového 7″ displeje, z něhož lze intuitivně ovládat všechny funkce. Mezi technologické novinky patří i prvek podporující sdílení a vnitřní klid: ConnectedCAM Citroën. Tato dokonale zabudovaná kamera s připojením na internet, umožňuje fotit a natáčet (až 20 vteřin trvající záběr) věci kolem a sdílet je prostřednictvím bezplatné aplikace ConnectedCAM Citroën, nebo si je uložit do paměti.

 

Technika, technické a jízdní vlastnosti

Ani co se týče moderních technologiích podporující bezpečnost a klidnou jízdu nezůstává nová C3 pozadu, a naopak nabízí celých 12 podpůrných prvků řízení. Mezi ty nové patří například HANDS-FREE přístup a startování, asistent rozjezdu do svahu, nouzové automatické brzdění, sledování bdělosti, automatické přepínání dálkových světel, parkovací kameru a mnoho dalších. Mrštný, kompaktní a multifunkční pětidveřový hatchback kompaktní délky (399 cm) se velmi dobře řídí, a to díky mimořádné péči věnované komfortu odpružení, které je v segmentu nejlepší, a kvalitě akustického zpracování. Tento facelift modelové řady C3 je moderním pojetím domova na kolech, který splňuje požadavky na komfortní a bezpečný vůz nejen do města. S emisní normou Euro 6 a benzinovým tříválcem PureTech 83 a 110 nebo dieselovým motorem BlueHDi 100 dokáže vyhovět obyvatelům velkých měst, rychlíkům i požadavkům po úsporné jízdě. Pro větší klid za volantem je k dispozici také automatická šestistupňová převodovka EAT6. Co se celkového naladění týče, Citroën tak obecně cílí především na co největší míru komfortu, ke které v případě C3 přispěla i nedávná modernizace.

 

Závěr a pozvánka na on-line hlasování

Tolik možností, jak si nový hatchback vyspecifikovat dle vlastního přání, nám představuje jen málokteré auto. Modernizace uhladila celkový design, přidala několik prvků moderních technologií a posunula komfort na palubě na ještě vyšší úroveň, která je v segmentu takřka nevýdaná. Za cenu od 280 000 Kč je tento Citroën jako auto více než výhodné, a tak jsem zvědavá, kolik z vás tato novinka zaujala. Pro vaše podpoření právě tohoto modelu v on-line anketě, stačí jen za okamžik kliknout na tento odkaz: motorvize.cz/fansaward/.

 

Lucie Přádová

Související články:
https://www.motorvize.cz/fansaward/

Sdílet: