V anketě čtenářské auto roku 2020 se bude vůbec poprvé hlasovat on-line

V anketě čtenářské auto roku 2020 se bude vůbec poprvé hlasovat on-line

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Už pětkrát (tedy pět let po sobě) se měli možnost čtenáři, fanoušci motorismu setkávat při příležitosti MOTORVIZE Fans Award. Vždy na jeden den se ze všech účastníků stávali porotci ankety o čtenářské auto roku. Naposledy mělo možnost hned 27 pečlivě vybraných zástupců veřejnosti otestovat ty největší automobilové novinky daného roku a ohodnotit je podle svého nejlepšího přesvědčení. Dnes ale primárně nemáme v plánu se slzami v očích připomínat předešlé veleúspěšné ročníky, byť o nich zmínka samozřejmě nemůže chybět. Řeč bude ale primárně o ročníku 2020. Ano, čtete správně. Opravdu pro vás připravujeme MOTORVIZE Fans Award 2020. Obecně o tom, jaký letošní rok je, bych se nejraději vůbec nezmiňoval. Pandemie ale ovlivnila všechny z nás a ani pro nás velmi tradiční, nejdůležitější akce nezůstala beze změn. Poprvé se totiž odehraje on-line. Ač je pravda, že o klasické testovací jízdy, „den motorismu“, přijdete, hlasování bude o to velkolepější. Navíc není omezeno počtem účastníků (hlasovat může úplně kdokoliv), zabere sotva pár minut a třešinku na dortu tvoří hodnotné dárky od zúčastněných automobilek. Nepředbíhejme ale a zapamatujme si prozatím datum 17.11., kdy, jak správně tušíte – tradičně na výročí redakce MOTORVIZE.cz, dojde ke spuštění hlasování a velkolepému odstartování letošního ročníku. 

 

Chceš se stát pravým porotcem MOTORVIZE Fans Award a vyhrát hlavní a další nejhodnotnější ceny? Pak nám (a nominovaným kandidátům) věnuj pět minut svého času a přiděl každé novince patřičné bodové ohodnocení prostřednictvím přiloženého Google formuláře:

Hlasování v plnohodnotné verzi ON-LINE MOTORVIZE Fans Award ZDE!

 

Máš jen jednu minutu a chceš podpořit jen jednoho jediného kandidáta? Pak hlasuj prostřednictvím FansAward.cz:

Zjednodušené hlasování v rámci „Ceny ON-LINE čtenářů“ ZDE!

 

Trocha historie a základní koncept ankety o čtenářské auto roku

Loňský ročník ankety o čtenářské auto roku představoval hned několik milníků. Proč taky ne – vždyť právě loni šlo o oslavu poloviční jubilea, tedy pěti let od založení motoristického magazínu MOTORVIZE.cz. Celkově přes padesát účastníků tak 9.11. navštívilo Polygon ÚAMK v Pardubicích, a to při příležitosti Dne MOTORVIZE Fans Award. Tentokrát totiž nešlo „jen“ o čtenářské testování nominovaných novinek, nýbrž o den všech motoristických fanoušků. Dorazili totiž i zvědavci, jejichž hlavním cílem bylo shlédnout a osahat si zmíněné novinky. Redaktoři pak v rámci doprovodného programu připravili i kurzy bezpečné jízdy pro veřejnost. I díky tomu se redakce mohla pyšnit záštitou Ministerstva dopravy ČR. 

Vzpomínat bychom mohli dost možná až nekonečně. Zapomenout nesmím ani na předešlé ročníky. Třeba na rok 2018 v útulném prostředí Statku Luníkov, dva předchozí ročníky v prostředí Letiště Příbram – Dlouhá Lhota a v závěru si schovávám historicky vůbec první výročí MOTORVIZE, kdy testování na Zámku Štiřín představovalo do dějin zapsaný start jedné éry. A tak se konečně dostávám k základu akce, jejíž hlavním cílem je vybrat nejlepší auto daného roku, nejlepší podle vás, čtenářů, široké veřejnosti. A přesně tak vás ani další nezúčastněné čtenáře nemůžeme ochudit ani letos. Ačkoliv nám situace příliš nenahrává, už teď můžeme slíbit, že čtenářské auto roku 2020 vybráno bude. Ani samotná akce pro vás určitě nebude nudná a věřím, že přinese řadu novinek, zkušeností i zábavu. Sluší se ale podotknout, že v tomto roce půjde čistě o anketu, tzn. výběr nejlepšího vozu a celkové hodnocení jednotlivých kandidátů a už teď je jasný jejich počet přesahující číslo 20. I z tohoto hlediska tak půjde o rekord. A já už se nemůžu dočkat, až vám řeknu více. 

 

ON-line a hned dva způsoby hlasování: 

  1. „cena on-line čtenářů“

Už loni jste si mohli všimnout „odnože“ MOTORVIZE Fans Award, kdy jsme vůbec poprvé umožnili hlasování on-line. Jak by taky ne, vždyť právě několik stovek z vás v rámci „Ceny on-line čtenářů“ hlasovalo. Právě tato část ankety bude tvořit pomyslný základ letošního ročníku, a to bez větších změn. Ústředí bude tvořit web fansaward.cz, který ve staronové verzi umožní hlasovat během pár vteřin pro jeden jediný vybraný automobil. I proto tak bude na základě těchto „jednoduchých“ hlasů vybrán ten nejlepší vůz.

 

  1. ON-LINE MOTORVIZE Fans Award

Pro pravé motoristické fanoušky, fajnšmekry a znalce ale chystáme klasické hlasování MOTORVIZE Fans Award, v rámci něhož standardní hodnotící arch porotce, na nějž jste byli zvyklí z předešlých ročníků, převedeme do elektronické podoby a umožníme vám udělit body v jednotlivých kategoriích. I tentokrát rozdělíme nominované kandidáty do jednotlivých skupin. Kromě tradičních kategorií Mainstream a Premium bude ale letos umožněno hlasovat i pro novinky z řad čisté mobility, tedy elektromobily. Aby mělo hlasování co nejvyšší možnou vypovídající hodnotu, body budou přidělovány na základě jednotlivých objektivních parametrů – pro interiér, exteriér, techniku a technickou vybavenost a poměr cena/výkon zvlášť. 

 

Letošní anketa o čtenářské auto roku: on-line už od 17.11.

V dnešním článku jsme lehce zavzpomínali na krásné chvíle z předchozích ročníků, v nichž jsme si společně užili testování, hlasování i předávání cen anket o čtenářské auto roku. To nejdůležitější, co jsme vám dnes ale chtěli předat, je informace o konání letošního ročníku. Redaktoři motorvize totiž nelenili a naopak udělali maximum pro to, aby i letos bylo možné vybrat ty nejlepší automobilové novinky na trhu. Bez vás, čtenářů, bychom to ale nezvládli ani v předešlých letech a nezvládneme to ani letos. Neřekli jsme vám dnes ale úplně všechno, a to je tak trochu i záměr. Vše se totiž dozvíte až 17.11., přesně v den, kdy s vámi motorvize může oslavit své výročí. A tak si dovolím na závěr jen zmínit, že nepřijdete ani letos zkrátka. Automobilky si pro vás připravili řadu odměn jako poděkování za hlasování v anketě. Řadu z vás, hlasujících totiž po vyhlášení výsledků ankety vylosujeme a na vybranou adresu zašleme dárky, které určitě ocení každý z motoristických nadšenců. Tak zůstaňte s námi tady, na webu motorvize či na sociálních sítích…

 

Jan Novotný

Sdílet: