Vítězem Motorvize fans award 2015 se stává nový Opel Astra!

Vítězem Motorvize fans award 2015 se stává nový Opel Astra!

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Čas letí tak, že si to kolikrát ani neuvědomujeme. I my už máme za sebou první rok. Pro naše čtenáře jsme si v letošním roce připravili opravdu velkolepou oslavu. V rámci oslav jsme připravili čtenářskou soutěž o nejlepší automobil nazvanou Motorvize fans award 2015. Dne 27.11.2015 se na Zámku Štiřín náš redakční tým společně se čtenáři poohlédl za svým ročním působením. Z celkového počtu 8 nominovaných automobilů vybrala čtenářská porota ten nejlepší. Čtenář, který svým příspěvkem dopředu správě tipl vítěze navíc obdržel hodnotné ceny od společnosti Atomium. Při oslavách nesměli chybět ani vzácní hosté. Navštívil nás „český Stig“ z pořadu Autosalon, Robert Čihák, který zde představil EasyDrift a poradil, jak driftovat. Představitelem naší více než desetičlenné poroty se stal dlouholetý závodník a mistr republiky v závodech do vrchu Martin Lev.

První rok bývá nejtěžší.

Pamatuji si to, jako by to bylo dnes, když jsme před rokem společně s redaktorem Lukášem Jeřábkem zakládali Motorvizi, váš revoluční web o dění ve světě motorismu. Obecně se říká, že nejtěžší je vždy první rok, který ani pro Motorvizi nebyl jednoduchý. Pokud se ale podívám zpět na toto uběhlé období, jsem rád, že jsme ho zvládli tak skvěle, jak asi ani nikdo nečekal. Za celkový počet 68 vydaných článků můžu takto veřejně poděkovat současnému redakčnímu týmu skládajícího se z osmi redaktorů. Nikdo by samozřejmě neměl „usnout na vavřínech“ a tak se i Motorvize průběžně rozvíjí, jak už rozrůstáním o další redaktory, tak uváděním nových témat a rubrik, tou poslední, na kterou jsme velmi pyšni je „Ze života“. V ní najdete spoustu užitečných rad do života a také informace o novinkách. Poslední novinkou, kterou jsme Vám v pilotní verzi představili právě na pátečním výročí, jsou zcela revoluční videotesty nazvané „Za volantem“. Redaktoři Lukáš Jeřábek a Valery Martyuk představili první verzi úvodního dílu s vozem Peugeot 308GT, kterou pro Vás oficiálně vydáme v brzké době.

 

Motorvize fans award 2015: 10 aut, 11 porotců a 8 redaktorů

Celkově měli v pátek čtenáři možnost svézt se deseti automobily. Připraveno bylo osm nominovaných kandidátů, devátým byl redakční vůz Alfa Romeo a třešničkou na dortu byla Corsa OPC, kterou zájemce vozil představitel poroty, závodník Martin Lev. Na začátku to byl ale právě on, kdo všechny přítomné instruoval, aby dodržovali dopravní předpisy a jezdili opatrně. Všechny vozy se po náročném odpoledni vrátili v pořádku, což znamená, že jsme si jeho slova vzali k srdci a trasu o zhruba 15km zvládli se všemi vozy bez problémů. Když se tak zamýšlím nad těmito čísli, dochází mi, že poklona patří i všem porotcům. Ti totiž strávili za volantem celkově přes 3 hodiny a věnovali tak opravdu velké úsilí výběru toho nejlepšího vozu. Mezi náročným testování nás čekala jedna pauza, při které se nám představila společnost Atomium zabývající se moderními aditivy a mazivy, Motorvize pro vás chystá právě na toto téma zajímavou reportáž.

 

Slavnostní vyvrcholení: vyhlášení vítěze

Porotci celkem hodnotili 6 kategorií, ve kterých jednotlivé kandidáty oznámkovali jako ve škole. Po ukončení hlasování čekalo naše odborníky náročné sčítání. Ani v tuto chvíli se ale nikdo z přítomných nenudil, nastal čas k představení posledního vzácného hosta, kterým byl již jmenovaný „český stig“ Robert Čihák. Během krátké prezentace představil svou techniku EasyDrift, díky níž může dělat právě takové drifty, jaké předváděl loni v pořadu Autosalon na TV Prima. K slavnostní večeři běželi na promítací ploše zajímavá videa se zážitky z jízd s EasyDriftem. Asi největší nadšení představovaly kuželky s produkčními automobily. No a je tu čas na úplný závěr. Po večeři na scénu nastoupil šéfredaktor redakce Motorvize.cz s krátkým poohlédnutím za uběhlým rokem, několik zajímavých čísel a rovnou k vyhlášení vítěze. S celkovým průměrem všech známek 1,59 se jím pro letošní rok stala nová Astra od Opelu, za tento skvělý výsledek všichni gratulujeme. Diplom, pohár a dokonce i věnec si přišel převzít zástupce značky, marketingový ředitel Andrej Barčák. O opravdu malý kousek se na stříbrné pozici umístilo Volvo V60 následované opět s malým odstupem Peugeotem 308, evropským autem roku 2014. Celkové výsledky jsou k dispozici v přiložené tabulce. Na konec bychom chtěli za celou redakci poděkovat všem přítomným za skvělou atmosféru nejen na naší výroční akci, ale také během celého roku.

 

Jan Novotný

 

Pořadí Vůz Průměrná známka
1. Opel Astra 1,59
2. Volvo V60 1,63
3. Peugeot 308 1,69
4. Nissan Qashqai 2,13
5. Nissan Pulsar 2,27
6. DS 4 Crossback 2,3
7. Seat Ibiza 2,8
8. Renault Kadjar 3,1

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..