Čtenářskými auty roku 2019 jsou Lexus ES a Mazda 3, oficiální výsledky ZDE

Čtenářskými auty roku 2019 jsou Lexus ES a Mazda 3, oficiální výsledky ZDE

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

O tom, že je letošní anketa Čtenářské auto rok už pomalu a jistě za námi určitě víte. Netrpělivě ale řada z vás očekávala i výsledky a právě s nimi si dal tým složený z partnerských redakcí MOTORVIZE.cz, AUTOHLED.cz, #HORIZONTFULL a Expressauto.cz trochu na čas. Není ale divu. Slavnostnímu vyvrcholení MOTORVIZE Fans Award, tradiční čtenářské ankety, se totiž dostalo letos trochu větší pocty než dříve, a to díky závěrečnému semináři a panelovými diskuzemi s odborníky z oboru. V rámci dvou tematických bloků v návaznosti na Den MOTORVIZE Fans Award konaný 9.11. na Polygonu ÚAMK v Pardubicích vystoupili v honosných prostorách Autoklubu ČR tito hosté: František Vašek (innogy), Ivan Indráček (SČS – Unie nezávislých petrolejářů), Radovan Mužík (Fleetpartners), Adam Sládek (Inhubo), David Vršecký (Buggyra Racing Academy), Robert Kotál (Dopravní akademie), Martin Apeltauer (Autoškolajinak), Jan Chabada (Global Assistance) a Tomáš Neřold (Besip). Doprovodný program v rámci ankety čtenářské auto roku a jeho edukativní charakter proběhlý v rámci ankety čtenářské auto roku jako Den bezpečné jízdy MOTORVIZE navíc v letošním roce získal záštitu od Ministerstva dopravy a osobně p. ministra JUDr. Vladímira Kremlíka.

Teď už ale honem rychle zpět ke zmiňovaným výsledkům. Z celkových 14 kandidátů bylo oceněno letos premiérově hned 7 vozů. Kromě šesti pódiových umístění (3 v kategorii Mainstream a 3 v Premium segmentu) byl nově oceněn i vítězný vůz v hodnocení „poměr cena/výkon,“ jenž standardně tvoří nedílnou součást hodnotícího archu každého porotce. O osmé ceně, v jakési novátorské kategorii, rozhodli online čtenáři, kteří prostřednictvím stránek fansaward.cz vybírali ze všech v současnosti vyráběných automobilů. Jste netrpěliví a zajímají vás podrobné výsledky? Pojďme na ně!

Kompletní reportáž: Rekordní Den MOTORVIZE Fans Award 2019 úspěšně za námi i čtenáři

 

Oficiální VÝSLEDKY ankety Čtenářské auto roku 2019:

Kategorie Premium:1. Lexus ES (1,384), 2. Range Rover Evoque (1,752), 3. Volvo V60 (1,758), 4. Lexus RX (1,774)

Kategorie Mainstream:1. Mazda 3 (1,714), 2. Peugeot 508 SW (1,725), 3. Škoda Superb (1,87), 4. Seat Tarraco (1,93), 5. SsangYong Korando (1,96)

Cena on-line čtenářů: Peugeot 508 (všechny verze) – 16 % všech příchozích hlasů

Dílčí cena v kategorii poměr cena/výkon: SsangYong Korando

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..