S Lucií Borhyovou Za Volantem technologií DS E-TENSE (DS 3 a DS 7 Crossback)

S Lucií Borhyovou Za Volantem technologií DS E-TENSE (DS 3 a DS 7 Crossback)

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Videorubrika za volantem a redaktoři MOTORVIZE.cz se věnují primárně moderním testům novinek v motoristickém světě. Samotná videa jsou pak doplňkem rutinní činnosti redaktorů a ač už by se tak dalo každé natočení video považovat za zpestření, to dnešní je výjimečnou bombou, která se jen tak nevidí. Týmu MOTORVIZE se dostalo takové cti, že mohl natáčet s dost možná tou největší stálicí české televizní scény, Lucií Borhyovou. Řeč došla na osobní témata, ale ani na auta jsme nezapomněli – Lucka má za sebou totiž už docela bohatou historii a rozhodně není žádným nováčkem. Ač tedy video začíná s osobním řidičem, šéfredaktorem MOTORVIZE.cz, Honzou Novotným, předvede i své řidičské umění a doplní názor na nové technologie elektrifikace, a to ve spolupráci s progresivní, moderní a luxusní francouzskou značkou DS Automobiles. Co se samotného natáčení Za Volantem týče, údajně jde o Lucky premiéru, a tu tak rozhodně musíte vidět i vy!

 

Lucka Borhyová a její DS

Oblíbená moderátorka a držitelka řady televizních cen, Lucie Borhyová, je již více než rok věrná značce DS Automobiles. Lucie Borhyová je jednou nejvýraznějších a nejoblíbenějších českých moderátorek. Od roku 1999 ji mohou diváci vídat v hlavním televizním zpravodajství TV Nova a před patnácti lety spojila svou osobu také s populárním magazínem Víkend. Stále usměvavou Lucii jsme mohli od loňského května potkávat za volantem nepřehlédnutelné zlaté DS 7 CROSSBACK, neboť se stala ambasadorkou této avantgardní francouzské automobilové značky, kterou si okamžitě zamilovala. Nyní má Lucie Borhyová možnost vyzkoušet další technologický vývojový stupeň této modelové řady, kterým je plug-in hybridní DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 ve výbavě Grand Chic. Svůj nový vůz si Lucie opět nakonfigurovala přesně tak, aby odrážel její osobnost a výbavou vyhověl i praktickým potřebám. Výsledkem je úžasná barevná kombinace červeného lakování karoserie s vnitřní světlou kůží Rivoli a řadou špičkových technologií včetně nočního vidění, které si Lucie nemůže vynachválit již ze svého předchozího vozu. Novinkou je pro ni naopak plug-in hybridní pohon, s nímž se ovšem moderátorka s nezaměnitelným úsměvem také bez problémů rychle sžila. Co se našeho dalšího dílu videorubriky za volantem týče, konkrétně k tématu elektrifikace, redaktora a moderátora MOTORVIZE Lucka dostala (pozitivně překvapila), když složitost nabíjení popsala slovy: „Je to složité asi tak, že přijedeš, strčíš jeden konec do nabíječky a druhý do auta. To je celý…“ A tím samozřejmě část povídání o čtyřkolých miláčcích nekončí. Lucka ve videu prozradí, čím vším za svou řidičskou kariéru řídila a tak trochu poodkryje, že není věrná jen vozům značky DS, ale také francouzským výrobcům obecně. Dnes to bude / bylo mimochodem vůbec poprvé, co také usedla za volant čistě elektrického vozu, v tomto případě DS 3 Crossback E-TENSE.

A právě i pro DS 3 Crossback E-TENSE a DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 můžete hlasovat v anketě čtenářské auto roku 2020.

 

Osobní život, přemíra zkušeností a hlavně nadační činnost „LB“

Už v úvodu jsme zmínili, o jak zkušenou osobu v dnešním díle rubriky za volantem jde. Však taky 20letá působnost v jedné z nejsledovanějších relací na českých obrazovkách nelze považovat za úplně běžnou. Nejčastěji se pak na televizních obrazovkách objevuje v moderátorské dvojici s oblíbeným kolegou, Reyem Korantengem. Fanoušci Ordinace v růžové zahradě, nekonečného seriálu, jehož konec byl před pár dny po celých 15 letech natáčení (ne)slavnostně oznámen, si určitě vzpomenou na nedávné zpestření Lucky kariéry. S nadsázkou by se dalo říci, že odvysílala půlhodinovou zpravodajskou relaci a pak rychle přeběhla do Ordinace. A nebyla to jediná herecká role – Lucka i v našem rozhovoru připomíná Comeback, Ulici a dokonce několik filmů.

Kromě svých moderátorských aktivit na Barrandově a dalších dílčích filmových rolí se Lucie také intenzivně věnuje práci ve své nadaci Lucky Be, která ve spolupráci s oddělením neonatologie v Nemocnici Na Bulovce pomáhá předčasně narozeným miminkům. A teď už rozhodně nechceme předbíhat, protože právě tomuto tématu budě v našem videu věnována mimořádná pozornost. Něco mi říká, že právě na Bulovku a do nadace „LB“ se společně právě dnes budeme mít možnost podívat…

 

Lucie Borhyová ke svému novému vozu a DS Automobiles dodává:

„Doma teď dobíjím mobil, tablet, počítač a nově i auto. Je to velmi snadné, zvládne to v pohodě každý. Auto se mi nabije přes noc, a protože to mám do práce 25 kilometrů, stačí mi většinou na cestu tam i zpět právě dojezd na elektřinu, takže teď tankuji opravdu velmi zřídka. U mé DS 7 bych vyzdvihla jednoznačně krásu karoserie i interiéru, neomrzel mě ani maličko, což se jinak může u výrazného designu snadno stát. Auto je příjemné, pohodlné, skvěle se mi řídí, jako by mi bylo ušité na míru.“

 

Jan Novotný

Sdílet: