Už v pondělí se rozhodne o čtenářském autě roku: hlasování stále umožněno

Už v pondělí se rozhodne o čtenářském autě roku: hlasování stále umožněno

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Je tomu skutečně tak, vůbec poprvé byla anketa čtenářské auto roku přesunuta na 100 % do on-line prostředí. A je tomu už přes 10 dní, co máte možnost vy, čtenáři, zástupci veřejnosti a motorističtí nadšenci možnost hlasovat, ohodnotit hned 25 nominovaných novinek posledních 12 měsíců a vybrat tu nejlepší. Ač prozatímní výsledky nemůžeme prozrazovat (a pro zachování objektivity se jimi ani my nezabýváme), prozradit můžeme, že před pár hodiny anketa ve své „úplné“ verzi překročila 200 přijatých hlasů. Právě v případě MOTORVIZE Fans Award totiž došlo k přenesení způsobu hodnocení již šestého ročníku ankety do on-line formuláře, v němž musí každý zúčastněný porotce přidělit body všem 25 nominovaným kandidátům. Čtenáři tak sice jsou ochuzeni o tolik oblíbené jednodenní testování všech novinek, přislíbeno je ale na oplátku za odevzdané hlasy hned 25 hodnotných cen, z nichž vyčnívá ta hlavní – víkendová zápůjčka jedné z novinek značky Peugeot, a to s plnou nádrží zdarma. Nechybí pak samozřejmě ani kurz bezpečné jízdy, doplňky od MOTORVIZE a od většiny zúčastněných partnerů. A o čem vlastně letošní anketa je, jaké jsou možnosti hlasování a kdo se jí účastní? Pojďme si udělat ještě jednou velmi stručný přehled, ještě než dojde k ukončení hlasování, které je naplánováno na samotný konec listopadu (tedy 30.11. ve 23:59).

Více informací k anketě, PŘEHLED JEDNOTLIVÝCH KANDIDÁTŮ a postup hlasování k dispozici ZDE!

 

Co a kde si přečíst a „nastudovat“ k nominovaným kandidátům?

Nelehká situace (spojená především s pandemií COVID-19 a nouzovým stavem) pořadatele nezastavila ani v letošním roce a po zhruba měsíc trvajících intenzivních přípravách došlo 17.11. ve 20:00 na spuštění ankety (a začátek příjmu hlasů). Přípravy redakčního týmu se soustředily především na publikační činnost, a to jak formou písemnou spojenou s představením jednotlivých kandidátů nominovaných prostřednictvím „pokročilé nominace“, tak audiovizuální, jejímž výsledkem je 9 nominačních videí s vybranými kandidáty. Ač jsou čtenáři a stálí příznivci redakcí v letošním roce ochuzeni o tradiční princip akce – tedy možnost testování jednotlivých novinek na trhu a jejich ohodnocení, k čemuž mívají ty nejlepší předpoklady (osobní zkušenost), představuje anketa i letos atraktivní nabídku k účasti a odevzdání hlasu. Kromě řady hodnotných cen dostupných jako odměna za hlasování (25 balíčků včetně těch hlavních v podobě víkendové zápůjčky nového vozu a kurzu bezpečné jízdy na Autodromu Sosnová) si pro čtenáře redakce připravila zjednodušení hlasování.

 

Nechybí ani videa…

S průměrnou délkou nominačního videa (4 minuty) vychází zhlédnutí všech videopublikací na 40 minut, přičemž nominační článek s představením nominovaných kandidátů jen přikládá detailní informace, po jejichž přečtení je možné získat ještě fundovanější předpoklady k odevzdání svého hlasu. Přehledné informace (mimo jiné vč. základních ceníkových cen všech nominovaných) jsou k dispozici vždy na stránce MOTORVIZE.cz/fansaward/. Sluší se ale podotknout, že základní přehled získá čtenář i v průběhu prostého vyplňování formuláře, neb u většiny bodů hodnocení nechybí základní fotodokumentace (a informace) ke všem kandidátům. Shodou okolností bude v letošním roce rekordní i počet ocenění, právě v „klasické“ části MOTORVIZE Fans Award došlo k rozšíření dvou stávajících kategorií (Mainstream – běžně dostupné vozy a Premium segment – zástupci prémiových značek) o čisté elektromobily. Vzhledem k plánovanému ocenění prvních třech nejúspěšnějších kandidátů tak zástupci MOTORVIZE díky vám, čtenářům, předají ještě v prosinci hned devět pohárů.

 

Zjednodušená verze hlasování jakožto „cena on-line čtenářů“

I na oslovení co nejširšího spektra veřejnosti se redaktoři v přípravách zaměřili, a tak nezanevřeli ani na osvědčený koncept použitý v loňské pilotní verzi „Ceny on-line čtenářů“, v rámci níž byl vybrán jeden jediný „nejlepší“ vůz jakožto doplněk standardní verze MOTORVIZE Fans Award. Letos tomu nebude jinak, formulář dostupný na webu FansAward.cz představuje nejjednodušší možnost hlasování, která zabere pouhou jednu minutu – výběr jednoho jediného „nejlepšího“ automobilu z 25 nominací a vyplnění osobních údajů. Celkově tak půjde o desátou cenu, která jen doplní zmíněných devět předchozích „standardních“ ocenění.

 

Ukončení hlasování k 30.11. 23:59 a vyhlášení výsledků

Ukončení hlasování je naplánováno na samotný konec listopadu (30.11. 23:59 SEČ). Vyhlášení finálních výsledků proběhne v následujících dnech či týdnech prostřednictvím závěrečného videa a zveřejněním detailů na stránkách MOTORVIZE.cz. Předání cen jednotlivým zástupcům automobilek se letos zrealizuje vzhledem k aktuální situaci individuálně, a to s ohledem na aktuálně platná vládní protipandemická nařízení. Tak neváhejte ani vy a pokud jste tak ještě neučinili, ohodnoťte nominované kandidáty co nejdříve.

 

NECHYBÍ ANI 25 HODNOTNÝCH CEN V ČELE S VÍKENDOVOU ZÁPŮJČKOU VOZU ZNAČKY PEUGEOT I S PLNOU NÁDRŽÍ!

 

Jan Novotný

Související články:
https://www.motorvize.cz/fansaward/

Sdílet: