Kandidát #4 MOTORVIZE Fans Award 2019: DS 3 Crossback

Kandidát #4 MOTORVIZE Fans Award 2019: DS 3 Crossback

Autor: Lucie Přádová · Fotografie: Lucie Přádová

Dnešním dnem jsme opět o krok blíže k výroční akci MOTORVIZE Fans Award 2019, v rámci níž bude i letos připravena anketa „Čtenářské auto roku.“ Každý rok se pro vás snažíme připravit ten nejnabitější motoristický den, a proto se na polygonu ÚAMK Pardubice nesetkáte jen s našimi čtenáři, nýbrž i se čtenáři online magazínů AUTOHLED.cz, #HORIZONTFULL a Expressauto.cz. V rámci po okraj nabitého dne vás čeká nejen tradiční testování v rámci čtenářské poroty, ale i výstava nejzajímavějších automobilových novinek roku, bezplatné kurzy bezpečného ovládání vlastního vozu i semináře a panelové diskuze se zkušenými redaktory. Auta se nám již pomalu odhalují, a tak je na čase představit následujícího kandidáta, který se popere o titul čtenářské auto roku. Čtvrtým kandidátem celkově a druhým v premium segmentu je vysoce atraktivní a stylový kompaktní crossover prémiové francouzské značky DS, a to DS 3 CROSSBACK. Automobilka DS se vyvíjí nadzvukovou rychlostí a právě tento crossover v sobě koncentruje veškeré know-how společnosti DS Automobiles. Jste zvědaví na DS 3 CROSSBACK? My rozhodně!

 

Kompaktivní model DS 3 CROSSBACK nabitý špičkovými technologiemi

Po uchvácení obyvatelstva DS 7 CROSSBACK se nyní portfolio prémiové francouzské značky rozrůstá o další vzhledově atraktivní a technologiemi nabitý kompaktní model DS 3 CROSSBACK. Ten přináší do svého segmentu ve všech ohledech čerstvý vítr, ať už jde o design, materiály, zpracování, technologie či techniku, které vévodí progresivní čistě elektrická verze E-TENSE. Díky své výbavě a použitým technologiím ční DS 3 CROSSBACK nad zvyklostmi svého segmentu. I v této třídě, která je známá náročnou klientelou, je DS 3 CROSSBACK jedinečným úkazem, který v kompaktním městském balení disponuje takovými technologiemi, které nejsou obvyklé ani o několik tříd výše, nebo se dokonce objevují vůbec poprvé.

vnější design

DS 3 CROSSBACK je díky svým kompaktním rozměrům nepřesahujících 4,12 m předurčen k pohodlnému pohybu ve městě. Z výrazné masky chladiče DS Wings, světel pro denní svícení s LED diodami a úzkých světlometů DS Matrix LED Vision čiší nejen charisma, ale také smysl pro progresivní inovace. Charakter vozu DS 3 CROSSBACK podtrhuje celá řada jedinečných detailů, jako jsou například neviditelné okenní lišty, výsuvné kliky nebo čistá linie střechy, kterou neruší ani anténa. DS 3 CROSSBACK je důkazem, že ty skutečné emoce ve vás vyvolá jedině vůz, který skloubí design s těmi nejmodernějšími technologiemi. Doslova nejviditelnějším příkladem jsou světla DS MATRIX LED VISION v kombinaci s technologií Matrix Beam. Jejich světelné paprsky se automaticky přizpůsobují okolnímu prostředí, takže řidiči mohou mít trvale rozsvícena dálková světla, aniž by docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu. DS 3 CROSSBACK je jediné auto ve své třídě, které takové osvětlení nabízí. Velká pozornost byla při vývoji věnována i akustickému komfortu a zvukové izolaci. Tomu bylo podřízeno i několik technických řešení, jako je například zvětšení tloušťky plechu dveří či použití zesíleného skla a akustického čelního skla.

 

vnitřní design

Tento kompaktní crossover vás neuchvátí jen z vnějšku, ale i svým přepychovým a dokonale prostorným interiérem, který je pro cestující velmi dobře promyšlený. DS 3 CROSSBACK nabízí dostatek úložného prostoru, místo pro nabíjení telefonu, držáky na nápoje a posuvnou loketní opěrku. Interiér je však zároveň výjimečně elegantním místem, které kombinuje ty nejkvalitnější materiály s inovativními designérskými řešeními. Díky velkolepé středové konzole s dotykovými ovládacími prvky, středovým a bočním větracím otvorům nebo vhodnému umístění displejů se posádka okamžitě ponoří do luxusního tlumeného technologického prostoru, kde se bude dobře cítit. Vývojáři značky DS rovněž prohloubili partnerství s francouzskou společností Focal, která výhradně pro modely DS vyvinula systém Electra®. U DS 3 CROSSBACK zahrnuje celkem 12 reproduktorů a zesilovač o výkonu 515 W. Díky tomu má tento model naprosto unikátní akustický podpis na úrovni nejlepšího koncertního sálu.

 

Pět variant interiéru

Jako tomu bylo u DS 7 crossback, i u tohoto kompaktního crossoveru máme na výběr z několika variant interiéru, které jsou nazvány inspiracemi. Díky nim si každý vytvoří takové prostředí, které je mu nejbližší a dojde k dokonalému prolnutí světa řidiče s jeho vozem. Pro inspiraci DS MONTMARTRE je typická střídmost, když v interiéru dominuje černá, kombinovaná s látkovým čalouněním Pur Basalte na palubní desce a na dveřních panelech. Inspirace DS BASTILLE představuje ideální příležitost k tomu, abyste pomocí vozu vyjádřili svou osobnost – vždyť máte k dispozici působivé materiály, bronzové povrchy a třeba i gilošování se saténově chromovaným motivem „Clous de Paris“. Inspirace DS PERFORMANCE Line zase kombinuje sportovní vzhled s elegancí, a tak kromě leskle černé masky chladiče najdete v interiéru dekorativní prvky z Alcantary. To inspirace DS RIVOLI odkazuje na luxusní ulici Rivoli a prestižní prostředí okolní elegantní pařížské čtvrti. Toho je docíleno použitím chromu a světlým interiérem. Poslední inspirací je DS OPERA, která na posádku silně zapůsobí prestiží slavné pařížské opery Garnier. Na sedadlech jsou použity prvky v černé kůži Nappa a motiv hodinkového pásku (Bracelet), na palubní desce či sedadlech je použito ozdobné perlové prošití.

 

Technologie a služby

Ačkoliv by se nám tento kompaktní crossover skoro vešel do ruky, je doslova přebitý nejrůznějšími technologiemi. Nepochybně stojí za zmínku DS DRIVE ASSIST, díky kterému DS 3 CROSSBACK zvládá poloautonomní řízení úrovně 2. Tento systém využívá multifunkční kameru a radar a spojuje adaptivní tempomat vybavený funkcí Stop and Go s asistentem udržování polohy v jízdním pruhu. Mimořádně užitečný pro pohyb ve městě je i parkovací asistent DS PARK PILOT, který zvládne vůz sám zaparkovat, aniž by řidič musel ovládat volant či pedály. Další novinkou v segmentu je Active Safety Brake. Jedná se o systém automatického nouzového brzdění, který dokáže při snížené viditelnosti detekovat nejen jiná vozidla, ale také chodce a cyklisty, a funguje při rychlostech od 5 do 140 km/hod. Mimo tyto bezpečné a nadčasové funkce je majitelům DS 3 CROSSBACK k dispozici i služba programu Only You, který je určena pouze pro majitele značky DS. Díky mobilní aplikaci MyDS App se mohou kdykoliv spojit se svým vozem DS a v případě potřeby lze i telefonicky kontaktovat asistenční centrálu. Aplikace sloužící jako osobní účet zákazníků DS a poskytuje rovněž přístup k palubní dokumentaci, umožňuje sledovat historii cest či dostávat upozornění na nutnost provedení pravidelné údržby. Lze si přes ni také zařídit schůzku v DS či si dokonce objednat službu soukromého řidiče DS Valet, který je k dispozici během údržby vozu DS nebo při předání nového vozu DS. Součástí programu Only You je také DS Assistance – služba, která se v případě poruchy nebo nehody postará o vše potřebné.

 

Různé druhy pohonů

Nové SUV značky DS je prvním vozem postaveným na „multi-energy“ platformě CMP skupiny PSA, která je vhodná pro různé druhy pohonů. Díky tomu si u DS 3 CROSSBACK nemusíte vybírat mezi komfortem a dynamikou – dostanete vždy to nejlepší z obou světů. V benzinové verzi je k dispozici motor PureTech 100 se šestistupňovou manuální převodovkou, výkonnější motory PureTech 130 a 155 jsou standardně vybaveny osmistupňovou automatickou převodovkou. Stejně je tomu i u dieselových motorů BlueHdi 100 a 130. Všechny tyto motory – tříválcové v případě benzínu a čtyřválcové u dieselu – jsou přeplňované a poskytují vysokou úroveň výkonu a současně nízkou spotřebu.

 

I žhavá novinka, DS 3 crossback BUDE NA FANS AWARD UŽ 9.11. A CO VY?

O DS 3 Crossback toho bylo napsáno už docela dost a s třeba jen o pár měsíců starším sourozencem, DS 7 Crossback, jsme toho už i my v redakci zažili docela hodně. Už teď mohu předeslat, že nuda se značkou DS snad ještě nebyla a věříme, že ani nebude. Seznámit se s prémiovým crossoverem DS 3 Crossback, zažít své první tváří v tvář a samozřejmě jej i ohodnotit, dát mu hlasy v rámci „Čtenářského auta roku“ můžete už 9.11. v prostorách Sportovního a výcvikového areálu ÚAMK Pardubice i vy. Pokud ještě nejste zaregistrováni, můžete zde: Přihláška MOTORVIZE Fans Award 2019: výstava, motoristický sraz, kurzy bezpečné jízdy a semináře, více informací je pak k dispozici zde: Výstava, motoristický sraz a kurz, semináře i testovací jízdy: MOTORVIZE Fans award 2019!

 

První naše ohlasy: DS 3 Crossback: ofenzíva francouzského umění v autech pokračuje i v ČR

TEST většího sourozence: DS 7 Crossback Grand Chic: svět luxusu shrnutý v jediném voze

 

Lucie Přádová

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..