Čtenářské auto roku je opět tady! Veřejnost bude moci rozhodnout o králi mezi novinkami na českém trhu

Čtenářské auto roku je opět tady! Veřejnost bude moci rozhodnout o králi mezi novinkami na českém trhu

Autor: Michaela Rubešová · Fotografie: Michaela Rubešová

Rok se s rokem sešel a opět přichází anketa čtenářské auto roku. I na konci toho letošního tak budete moct právě vy, čtenáři a zástupci široké veřejnosti vybrat tu nejzajímavější automobilovou novinku posledních 12 měsíců. Bude to zástupce tradiční, domácí automobilky Škoda Auto, její tvrdý konkurent Hyundai, tradičně úspěšný a nabroušeně vyhlížející Peugeot, Ford a jeho žhavé novinky nebo třeba cenově přívětivá Dacia? A jak na tom budou v letošním roce elektromobily či premium segment? Který z vozů bude tím nejluxusnějším, potažmo nejlepším z nejlepších? To vše bude letos opět ve vašich rukou, a to už od 17.11.

REPORTÁŽ: Anketa čtenářské auto roku 2021 je u konce – porotci dali zabrat 12 spalovákům i 6 elektromobilům

 

OSVĚDČENÁ Kombinace on-line hlasování a závěrečného testování

V prvním kole bude moci každý čtenář hlasovat pomocí online formuláře a hodnotit hned několik parametrů u každého z nominovaných aut, která jsou rozdělena do tří kategorií – Mainstream, Premium segment a Elektromobily. Ke každému z nich bude během následujících dní vycházet krátký článek s představením tak, aby se mohl každý z hlasujících s daným kandidátem dostatečně seznámit a rozhodnout o jeho kvalitách a tím ho třeba i posunout do vyšších příček umístění.

Zhruba 15 čtenářů se navíc bude moci stát jedním z vyvolených, kteří získají možnost účasti v rámci slavnostího finále. Letos nově formou jednodenní road tour tak otestují automobily v druhém kole na vlastní kůži. Právě touto cestou bude zpečetěno finální hodnocení. Kromě udělování bodů, které při osobní účasti získá opět vyšší váhu, si užijí také zábavu v podobě celodenního programu.

 

Min. 15 nejžhavějších novinek, kterým bude možné dát svůj hlas 

Už teď je jasné, že hodnotit bude možné více než dvě desítky nominovaných kandidátů rozdělených tradičně do třech kategorií – mainstream (běžně dostupné automobily), premium (vozy prémiových automobilek) a elektromobily (vozidla využívající k pohonu čistě bateriový pohon – BEV). Aby bylo hlasování co nejvěrohodnější, opět se budou udělovat body v jednotlivých parametrech – exteriér, interiér, technika a technická vybavenost a poměr cena/výkon. To vše už za týden…

 

A JAK SE STÁT JEDNÍM Z 15 VYLOSOVANÝCH TESTUJÍCÍCH?

Zhruba 15 čtenářům bude umožněno stát se plnohodnotnými porotci MOTORVIZE Fans Award 2022 a zúčastnit se tak road tour už o víkendu 10.-11.12. Pokud jste i vy takovými nadšenci, že chcete novinkám automobilového průmyslu věnovat jeden celý den, pak v prvé řadě zůstaňte on-line a sledujte MOTORVIZi. Všichni testující budou vybráni z porotců, kteří odevzdají svůj hlas v on-line anketě do 25.11., proto je potřeba, abyste co nejdříve vyplnili on-line hlasování. V neposlední řadě pro vás pak budeme mít ještě jeden, velmi lehký úkol. Sledujte proto také naše sociální sítě, kde se už brzy dozvíte více.

 

Už od zítřka začneme postupně publikovat nominační články, představení jednotlivých letošních kandidátů. Jak již bylo přislíbeno, rozhodně jich nebude málo. Postupně pak mezi vás pustíme videa, pozvánky a budeme taktéž poodhalovat detaily letošního ročníku. Se spuštěním on-line hlasování, které je plánováno na 8leté výročí činnosti redakce (17.11.) ve večerních hodinách, zároveň zveřejníme detailní postup ke slosování o účast na závěrečném testování. Překonáme loňský rekord? I to je právě a jenom na vás. Máte oblíbenou auto novinku roku 2022? Podpořte jí! Startujeme za týden!

Sdílet: