Rallye večerní Prahou: tradiční orienťák v novém už za týden!

Rallye večerní Prahou: tradiční orienťák v novém už za týden!

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Někteří naši skalní příznivci si pamatují na loňský ročník této tradiční a populární soutěže široké veřejnosti, který jsme odjeli ve spolupráci s VW jako obvykle zcela elektrickým vozem. Tentokrát jsme se z pozice stálých startujících přesunuli na stranu pořadatelů. A na co se budete moci těšit v letošním roce? Nová dráha jízdy zručnosti, noví partneři, zajímavé tratě, bohatý doprovodný program a jako zlatý hřeb těžká zkouška v ulicích večerní Prahy, to vše nabídne 53. ročník soutěže, která si v letošním roce k sobě přichystala podtitul „memoriál Petra Dvořáka“. Naším úkolem bude samozřejmě hlavně mediální podpora. Ve spolupráci s českým importérem značky Nissan se tak můžete těšit na výstupy nejen v rámci Motorvize.cz, ale i České televize. Kdo sdílí naše nadšení? Pro ty z vás, kteří si společně s námi chtějí přijít vyzkoušet a prověřit své řidičské dovednosti je tu nyní připraveno krátké poohlédnutí za našimi zkušenostmi a hlavně stručný návod, jak na to!

Rallye večerní Prahou 2015: průběh loňského ročníku z pohledu posádek

 

Předešlé ročníky aneb naše zkušenosti.

Vzhledem k již přes padesát let táhnoucí se tradici je ta část, ke které se váže naše účinkování poměrně krátká. Těch pět startů mi ale už nikdo neodpáře. Pro nás má pak každým rokem Rallye večerní Prahou opravdovou hodnotu. Jedná se, dá se říci, o takové přátelské víkendové setkání rodiny nadšenců a vlastně i všech zájemců o prověření svých dovedností za volantem a srovnání s konkurenty. Musím ale upozornit všechny potenciální startující, že účelem soutěže není ani v nejmenším ukázat sílu svého motoru a vozu či naše dovednosti v rychlé jízdě. Dovolte mi tedy alespoň v krátkosti vypsat pár bodů, na které by se měla každá startující posádka zaměřit:

 

  • Týmová souhra
  • Orientace v mapě
  • Všeobecný (orientační) přehled
  • Zachování „klidného ducha“

 

Možná vás tak trochu zarazí, že většina bodů směřuje možná i více ke spolujezdci než k řidiči. Tak to ale v orientačních závodech prostě je. Nebudu samozřejmě nikomu tvrdit, že spolujezdec může vyhrát celou rallye. Na místě je spíše týmová souhra, která kolikrát rozhoduje. Spolujezdcova role bude dle mého názoru letos ještě více umocněna, ale o tom až při závodě resp. rozpravě. Mimochodem, když už jsme u týmů, letos je připraveno pro závodníky hned šest kategorií a šance na výhru tak nikdy nebyly vyšší. Samozřejmě nejvíce bývá nabyto mezi řidiči (muži) a postupně za nimi se pohybují ostatní kategorie – řidička (žena), historická vozidla, vozidla s alternativním pohonem a nově se ve speciální kategorii mohou přihlásit i posádky klubu Chrysler a Fiat.

New Energies Rallye Český Krumlov: pod taktovkou FIA jen o něco výše než na večerní Praze!

 

Méně než týden před začátkem soutěže je už opravdu na čase začít se věnovat přípravě. Dotáhnout poslední šroubky na vašich miláčcích, zkoušky týmové spolupráce v praxi, nastudování zdravovědy a pravidel silničního provozu a poslední zkoumání mapy doporučuje tým Autoklub Bílá labuť, Promotým Praha a Motorvize.cz. Přijeďte si s námi užít parádní zábavu během denní a večerní etapy a třeba i vy budete nakonec v jednom z televizních pořadů Motorvize.cz.

 

Přihláška k dispozici níže:

 

Za mediálního partnera Motorvize.cz

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..