Motorvize karting cup třetí závod: popularita stoupá!

Motorvize karting cup třetí závod: popularita stoupá!

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Není tomu tak dávno, kdy se zájemci o pohár Motorvize.cz utkali v druhém závodě šampionátu Motorvize karting cup 2016. V neděli 11.9. se tentokrát na motokárách v Hořovicích sešlo 8 týmů. Smutnou zprávou bylo kvůli kapacitě odmítnutí zhruba stejného počtu dalších zájemců. Kupodivu zde ale byl prostor pro nové závodní týmy, které předvedli úctyhodné výkony. Však první dvě místa na stupních vítězů obsadili právě nováčci. Teď ale nepředbíhejme s výsledky a pojďme se podívat na průběh závodu.

 

Start nahlášen na 13:30, týmy se scházejí už od 12 hod.

Asi mě ještě ani jednou nenapadlo věnovat hned celý odstavec pochvale týmů a jednotlivých závodníků. První, na co nesmím zapomenout, je disciplína. Pokud pořadatel napíše v pokynech doporučený příjezd ve 13 hod., snad ani nečeká, že většina startujících to stihne s předstihem, ba dokonce s takovým, že má co dělat, aby stihl všechny přípravy. Tréninky se tedy včas rozběhly a všichni zájemci byli vyslyšeni. Druhá, snad i důležitější, část disciplíny směřuje na samotnou dráhu, kde se závodníci opět chovali velice ohleduplně. Až na jeden drobný incident můžeme hovořit o opravdu klidném a přátelském závodě. Jako spoluorganizátora vás potěší, když drobné nedostatky (povětšinou problémy technického charakteru) berou týmy sportovně, bojují do poslední vteřiny a v cíli i tak sdílí nadšení. Pozitivní ohlasy jsou pak na místě a mě nezbývá než citovat jednoho zástupce z nových týmů.

 

„Kartingových závodů veřejnosti je v Čechách pramálo. Těch na dobrém úrovni a za rozumnou cenu najdeme už opravdu po skromnu. Ten dnešní se k nim bezesporu řadí.“ P. Varga

 

Finiš dobrý, všechno dobré… Výsledky jsou tu.

Na chvilku jsem si propůjčil mé oblíbené přísloví. Konec dobrý neznamená jen dobré umístění a já jsem rád, že většina týmů i tentokrát sdílela tento náš přístup. Jde hlavně o nadšení, které by měl každý startující sdílet s ostatními. Týmový duch je pak u nás kromě jízdních dovedností opět jednou z nejdůležitějších částí. Jak se můžete přesvědčit i ve výsledcích, velký důraz je kladen na „fair-play“. Poslední z týmů potkali na dráze nejdříve technické problémy s motokárou. V rámci dalšího střídání pak zástupci týmu nechali kvůli nespokojenosti vyměněnou motokáru samovolně odjet. Boxy se motokáře podařilo naštěstí bez střetu s dalšími předměty či osobami projet až na dráhu, kde se zastavila o pneumatikovou bariéru. Není pak snad ani divu, že tento tým byl diskvalifikován a přišel tak samozřejmě i o možnost dalšího účinkování v našem šampionátu. Pojďme už ale k těm radostnějším zprávám, ke kterým doufám patří kromě výsledků třetího závodu i průběžné výsledky, ve kterých tentokrát najdeme prvních šest postupujících týmů do finálového kola, které se uskuteční 9.10.2016.

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..