Přes 60.000 fanoušků oslavilo 100 let Citroenu: velká fotogalerie!

Přes 60.000 fanoušků oslavilo 100 let Citroenu: velká fotogalerie!

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

O tom, že značka Citroen letos slaví 100 let od svého založení, jsme vás již informovali. Ostatně je letošní rok důležitý pro tuto francouzskou automobilku natolik, že se oslavy týkají i lokálních trhů jako je Česká republika. Právě tady nás již před pár týdny přivýtalo místní importérství, aby nám všechny letošní velkolepé plány představilo a samotným vrcholem (tím naším) bude české setkání fanoušků a majitelů, které proběhne už 7.9. Úspěšný je letošní rok pro Citroen i v praxi, tedy v prodejích – třeba loni představené SUV C5 Aircross zaznamenal už 60.000 prodaných kusů. Teď už ale k samotnému největšímu srazu a oslavám 100 let v domovině automobilky – Francii. Právě zde se během tří dnů sjel opravdu nespočet fanoušků, řidičů, motoristů… Pojďme se na to podívat ve velké fotogalerii!

 

„RASSEMBLEMENT DU SIÈCLE“ – “Setkání století” všech fanoušků a přátel značky Citroën

Vyvrcholením letošních zahraničních oslav 100. výročí značky Citroën  a událostí roku pro všechny fanoušky a přátele značky bylo “Setkání století”, které se uskutečnilo 19. – 21. července 2019 na zkušební dráze La Ferté-Vidame asi 120 km západně od Paříže – v areálu, kde před tři čtvrtě stoletím probíhaly první tajné testy modelu 2CV.

Jedinečné setkání přilákalo během 3 dnů více než 60 000 návštěvníků z celého světa (z toho 26 000 jen v sobotu), kteří měli možnost si prohlédnout téměř 4200 historických vozů Citroën od více než 10 000 registrovaných sběratelů.

K vidění bylo nejen množství slavných modelů, ale i řada unikátních variant, nákladní vozy, autobusy a soutěžní i závodní auta. Návštěvníci si mohli užít také soutěž Concours d’Elégance, velký bleší trh s díly a různé koncerty.

 

A kde to všechno proběhlo?

Zkušební trať Citroën v La Ferté-Vidame je chráněna před vnějším světem vysokou zdí. Rozsáhlá silniční síť pokrývá 1 000 hektarů lesa, což umožňuje důkladné testování nových vozidel  značky. Od předchůdce kachny TPV po nový Citroën C6 se všechna nová vozidla vždy zkoušela zde. Oblast zahrnuje úseky podobné dálnici pro dlouhodobé zkoušky, ale i polní cesty včetně těch nejnáročnějších podmínek pro vyladění odpružení, takže lze otestovat každou představitelnou jízdní situaci.

 

Tuzemské plány: i tady je, na co se těšit!

České zastoupení značky Citroën chystá velkou oslavu 100. výročí na první zářijovou sobotu – 7. 9. na Letišti Praha Letňany. Akce je určena pro fanoušky, obchodní partnery i širokou veřejnost a bude současně největším setkáním veteránů Citroën, které se v takovém počtu na jednom místě v České republice ještě nikdy nesetkaly.

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..