Naše dívky vybírají auto 3. díl – čím by jezdily, kdybychom nemuseli vracet novinářská auta

Naše dívky vybírají auto 3. díl – čím by jezdily, kdybychom nemuseli vracet novinářská auta

Autor: Jiří Simon, Jan Novotný · Fotografie: Jiří Simon

Náš miniseriál o autech, které bychom po klasickém týdenním testování neměli vracet, protože se nevšedně zalíbila našim drahým polovičkám, jsem vám představoval už dvakrát. Často se totiž mezi redakcemi objevují různé žebříčky „TOP“ aut za rok nebo snad i celou historii. A jak už nás znáte, snažíme se jít i v tomto případě tak trochu proti proudu. Z druhého úhlu pohledu to navíc pro motoristického redaktora není jednoduchý úkol, neboť si pořád musí zachovat objektivní odstup, což u sestavování vlastního TOP listu je o to těžší. Z logiky věci nás navíc naše partnerky musí více či méně podporovat, a tak často dlouhosáhle naslouchají našim dojmům a ke všemu si navíc mohou udělat i vlastní názor. Z jejich pohledu je většina novinářských vozů těžko zapamatovatelná, když jim ale zadáte za úkol vybrat TOP 3, z fleku vyjmenují klidně i 4, která si naopak zapamatovala na celý zbytek života. Do této chvíle se k tématu vyjádřila má drahá polovička a partnerka kolegy Honzy Nemravy, dnes pak přichází další z motorvizáckých kolegů, Jirka Simon. Pojďme se teď tedy podívat na jeho / jejich úhel pohledu.

Naše dívky vybírají auto 1. díl: čím by jezdily, kdybychom nemuseli vracet novinářská auta

 

Markéta (Jirka Simon)

U mojí ženy Markéty je volba vesměs velmi předvídatelná – ona má ráda velká pohodlná auta, která se při jízdě nijak nehoupu, nenaklání se a přitom jsou komfortní, takže ze hry jsou vlastně všechna SUV a také rodinná MPV. Navíc chce mít i pohodlný posez, aby to nebylo jak „sedět na židli“. A zapomenout nemohu ani na výkon, auto by mělo dle jejích slov trošku jet, což diskvalifikuje vozy s malými motory, které vyžadují pro svižnou jízdu vyšších otáček – tam jí vadí přílišný hluk ve voze. Markéta si potrpí v autě i na dobrou ergonomii – na to, že nemusí nikde hluboko v menu hledat to, co potřebuje. Řidičským stylem je klidná a vyrovnaná řidička užívající si delší cesty v pohodlném autě. Samozřejmě, protože bydlíme v Praze, se ani městského provozu nezalekne, ale to už je jiný příběh. No a ve finále tu máme na výběr z několika sedanů, liftbacků či kombíků ve střední a vyšší střední třídě. Pojďte se na něj s námi podívat.

Naše dívky vybírají auto 2. díl: čím by jezdily, kdybychom nemuseli vracet novinářská auta

 

1. Opel Insignia Grand sport i Sport Tourer – především komfortní volba
recenze na MOTORVIZE.cz

Insignia je vlastně srdcovka nás obou, již 7 let je s námi první generace, a proto, když už jsme měli v rámci testování doma půjčenou generaci druhou, a to ať už kombi nebo sedan, vždy to byla láska na první pohled. Vše je tam, kde jsem zvyklá, navíc od první generace je ta druhá prostornější. Insignia vždy byla a je naladěna jako pohodlný dálniční křižník, a to i ve svých sportovnějších verzích. Brzy nás prý čeká test modernizované verze, a na ten se těším stejně jako Jirka.

 

2. BMW 640xd GT – přesně podle očekávání
recenze na MOTORVIZE.cz

Teď otázka, jestli je třeba mluvit o přednostech tohoto vozu. Dokonalý komfort v interieru s velmi štědrým prostorem si posádku hýčká. Navíc s kufrem, který se nám téměř nepodařilo zaplnit. A silný motor, vlastně nakonec možná až moc, ale výkonu přeci není nikdy až moc ne?

 

3. Lexus ES300h – Úsporný luxus
recenze na MOTORVIZE.cz

Jízda v Lexusu ES se dá shrnout pár slovy – komfortní, tichá a klidná limuzína. Výtky snad mohu mít jenom k velikosti zavazadlového prostoru, protože přece jen většinu cest absolvuji i s dětmi, ty naopak měly vzadu prostoru dost.

4. BMW 320i GT – velké cestování
recenze na MOTORVIZE.cz

A tak trochu překvapivě musím přidat ještě jeden vůz od značky, kterou jsem si dovolila zmínit výše. Trojkové GT je velmi prostorné a pohodlné auto vhodné nejen pro manažery, ale i pro rodinu s dětmi. Vlastně to bylo jedno z prvních aut, co jsme měli doma na test a tak nějak mi nesmazatelně utkvělo v paměti.

 

Tak a to bylo vše od další zúčastněné ženy. A můžeme slíbit, že přijde ještě minimálně jeden. Pokud se vám náš miniseriál líbil / líbí, určitě zůstaňte s námi. Než vyjde další díl, můžete se pohodlně usadit a začíst se do recenzí jednotlivých zmíněných vozů v TOP listech našich žen. Tak zase příště.

 

Jirka Simon & Jan Novotný

Sdílet: