Kandidát #1 MOTORVIZE Fans Award 2019: Seat Tarraco

Kandidát #1 MOTORVIZE Fans Award 2019: Seat Tarraco

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Ano, už se to neodmyslitelně blíží. I v letošním roce pro vás připravujeme anketu „Čtenářské auto roku.“ V letošním roce se k vám, našim příznivcům připojí i čtenáři online magazínů AUTOHLED.cz, #HORIZONTFULL a Expressauto.cz. To hlavní, čtenářské testování vč. bohatého doprovodného programu proběhne už 9.11. v prostorách Sportovního a výcvikového areálu ÚAMK Pardubice. Mou milou povinností je představit vám letošního vůbec prvního kandidáta, který se postaví na pomyslnou startovací čáru jako žhavý zástupce Mainstream segmentu. Je jím Seat Tarraco, nadějné SUV dynamické španělské značky a dlouhou připravovaný a laděný sesterský model domácí Škody Kodiaq. Jak jsme již ale měli možnost zjistit, změn oproti němu zaznamenal opravdu hodně. Než se vrhneme na jeho stručné představení, dovolím si připomenout i bohatý program, který na vás bude v rámci Fans Award letos čekat. Jde především o motoristický sraz, výstavu nejzajímavějších automobilových novinek roku, bezplatné kurzy bezpečného ovládání vlastního vozu, semináře a panelové diskuze se zkušenými redaktory a samozřejmě již tradiční testování v rámci čtenářské poroty. Tak co? Těšíte se. Na Tarraco? My určitě!

Nový model Tarraco: správné SUV pro završení největší produktové ofenzivy značky SEAT

Nové SUV kombinuje klíčové vlastnosti všech vozidel v produktové řadě SEAT: design a funkčnost, sportovní charakter a komfort, vyspělou techniku a emoce, avšak v podobě, která vyhovuje širší škále životních stylů. Nový SEAT Tarraco je navržen pro řidiče, kteří požadují užitné vlastnosti pětimístného nebo sedmimístného vozidla, praktičnost vyšší polohy sedadel, ale zároveň si potrpí na vytříbenou estetiku vozidla a oceňují harmonickou kombinaci sebejistoty, elegance a sportovního charakteru modelu Tarraco.

V interiéru modelu Tarraco se snoubí vysoká kvalita, ergonomie a velkorysý prostor s nejmodernějšími technologiemi informačních a zábavních systémů a konektivity. Účelem je zajistit maximální úroveň interakce mezi řidičem a vozidlem.

Tarraco ztělesňuje svým výrazným vnějším designem, luxusní atmosférou v interiéru, řadou vyspělých motorů a technologiemi podvozku pro dynamické jízdní vlastnosti základní hodnoty značky SEAT a přináší je do segmentu velkých SUV, aby v něm způsobil zásadní změnu.

 

Vnější design

Větší rozměry inspirovaly tým designérů k nalezení větší rovnováhy mezi uceleným estetickým pojetím a účelnými proporcemi. Přestože má SUV Tarraco vnější délku 4735 mm, vnější šířku 1839 mm a vnější výšku 1658 mm, umožňující vytvoření obrovského vnitřního prostoru a impozantního exteriéru, vyzařuje jeho celkový design lehkost a agilitu, společně s robustností a praktičností.

 

Vnitřní design

Uvnitř designéři vynaložili obrovské úsilí, aby vytvořili interiér, v němž se budou cestující cítit útulně. Přístrojovou desku rozděluje horizontální linie, která umocňuje šířku modelu Tarraco a pocit prostornosti v interiéru. Zároveň však také vyvolává pocit jistoty.

Interiér nabízí tvarové řešení, funkčnost a kvalitu, která je v současné konkurenci na trhu nezbytná, bez ohledu na to, zda si zákazník vybere tradiční pětimístné uspořádání, nebo na přání dodávanou sedmimístnou konfiguraci.

 

Informační a zábavní systémy a konektivita

Tarraco poskytuje nejdůležitější informace na velkém 8“ centrálním „plovoucím“ displeji, který využívá technologii SEAT Full Link. Toto řešení pro komplexní konektivitu, včetně systémů Android Auto a Apple CarPlay, umožňuje uživatelům těžit z výhod maximálního propojení chytrého telefonu a vozidla.

Tarraco umožňuje bezpečné spojení s okolním světem kdykoli a kdekoli, včetně telefonování, textových zpráv, přehrávání hudby, hlasového ovládání a aplikace SEAT Drive App.

SEAT Drive App poskytuje uživatelům možnosti individualizace funkcí, jako je pořizování záznamů o projížděných trasách, kontrola stavu vozidla nebo vyhledání skladby prostřednictvím služby Shazam (pouze pro Android Auto), a to vše prostřednictvím 8“ dotykového displeje modelu Tarraco.

Tarraco využívá výhod přehlednosti a konektivity centrálně umístěného informačního a zábavního systému. Velké SUV disponuje rovněž všestranným a individualizovatelným digitálním panelem přístrojů „SEAT Digital Cockpit“, který poskytuje řidiči informace ještě přehlednějším způsobem a umožňuje mu ještě pozorněji sledovat dění na silnici.

 

Poháněcí ústrojí

Nabídka motorů pro model Tarraco zahrnuje jednotky s výkonem od 150 k do 190 k, přímým vstřikováním paliva, přeplňováním turbodmychadlem a systémem start-stop. Všechny nabízené jednotky splňují nejnovější emisní normy a vyznačují se vynikajícími výkonovými parametry, hospodárností a spolehlivostí.

K dispozici budou dva zážehové čtyřválce. Jednotka 1.5 TSI poskytuje nejvyšší výkon 150 k a prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky pohání přední kola. Motor o zdvihovém objemu 2,0 litru je vyladěn na 190 k a jeho hnací síla je přenášena na všechna kola prostřednictvím sedmistupňové převodovky DSG a systému 4Drive.

Klíčem k mimořádné praktičnosti i dynamickému charakteru je nejnovější technika koncernu Volkswagen. Velké SUV je zkonstruováno na základě platformy MQB-A s dlouhým rozvorem.

Přední kola modelu SEAT Tarraco jsou nezávisle zavěšena na vzpěrách McPherson a spodních příčných ramenech s vinutými pružinami a hydraulickými tlumiči. Vzadu je víceprvková náprava, rovněž s vinutými pružinami a hydraulickými tlumiči.

 

Bezpečnost

Sériová výbava všech verzí bude zahrnovat asistenta pro detekci překážek před vozem (Front Assist) včetně rozpoznávání cyklistů, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu (Lane Assist) a funkci nouzového volání. Model Tarraco s výbavovou linií Xcellence bude navíc sériově vybaven adaptivním tempomatem ACC (Adaptive Cruise Control).

SEAT kromě toho nabízí na přání mnoho dalších systémů, mezi něž patří asistent pro stav nouze (Emergency Assist), asistent pro sledování slepého úhlu (Blind Spot Detection), asistent pro sledování vozidel přijíždějících ze stran vzadu při couvání (Exit Assist), asistent pro sledování dopravních značek (Traffic Sign Recognition), asistent pro jízdu v dopravní koloně (Traffic Jam Assist) a asistent pro ovládání dálkových světlometů (Light Assist).

 

A co vy? Dorazíte na letošní Fans Award také? Kdo bude dalším kandidátem? Přislíbit můžeme jen to, že loňské maximum v podobě 12 nominací již bylo dosaženo a rozhodně by tak v Pardubicích 9.11. neměla být nuda! Registrace jsou k dispozici zde: Přihláška MOTORVIZE Fans Award 2019: výstava, motoristický sraz, kurzy bezpečné jízdy a semináře, vice informací pak zde: Výstava, motoristický sraz a kurz, semináře i testovací jízdy: MOTORVIZE Fans award 2019!

 

Představení Seatu Tarraco v ČR: Den se Seatem Tarraco: zase jednou trochu jinak

TEST Seatu Tarraco: Seat Tarraco: amigo s německými kořeny

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..