Zdroj úvodní fotky: Ford Czech republic (fordmedia.cz)
Zachraňují životy na vodě, Ford v ČR natáčel epizodu „Lifesavers“ zachycující nejen hrdinství

Zachraňují životy na vodě, Ford v ČR natáčel epizodu „Lifesavers“ zachycující nejen hrdinství

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Ford Czech republic (fordmedia.cz)

Není tomu tak dávno, co jsme přinesli kompletní reportáž z Ford Survival Day, v rámci něhož jsme měli možnost na populárním Katlově otestovat verze Active a Trail u tradičních užitkových vozů značky – Transit a Tourneo. Pokud jste článek četli, pak si určitě vzpomenete na poměrně „osobní“ závěr, v jehož hlavní roli byl především Jakub Vágner, náš hostitel, ambasador značky Ford a modelu Ranger. A právě tím mohu navázat doslova srdceryvným příběhem. Tentokrát ale nepůjde jen o záležitost českého „rybníčku“, nýbrž o celosvětový formát. „Lifesavers“ je seriál, jakým se Ford snaží široké veřejnosti příběhy těch, kteří zachraňují naše životy. Z celkových nyní po celé Evropě chystaných 6 epizod má ČR tu čest stát se jednou ze zastávek. 21. června měla premiéru druhá epizoda, a to o Vodní záchranné službě (na vodní nádrži Nové Mlýny). Pojďte se na ní a celý příběh podívat společně s námi!

 

česká epizoda „Lifesavers“ ukazuje hrdinství dobrovolníků z Vodní záchranné služby (Nové Mlýny)

Skočit do mrazivé vody pomoci jinému, to chce odvahu i srdce na pravém místě. Obavy z absence plavčíků u krásných novomlýnských nádrží vnuknuly v roce 2001 Martinu Šrahůlkovi nápad založit spolu s přáteli tým vodních záchranářů. Dnes má tým 50 dobrovolníků a 12 aktivních členů. Svoji efektivitu prokázal už mnohokrát. Martin, který jinak pracuje na plný úvazek u záchranné služby, je hrdinou druhého videa ze seriálu „Lifesavers“.

Uvidíme obětavost, s níž on a jeho tým dobrovolníků chrání životy a zdraví návštěvníků Nových Mlýnů. Patří k tomu i dohled nad jachtařskými závody, které se konají přibližně desetkrát do roka. Ačkoliv hladina často vypadá klidně, situace se může velmi rychle změnit tak, že se pro záchranáře změní v náročnou zkoušku jejich schopností. Film byl uveden 21. června. Jedná se o druhé pokračování série, která v úvodní epizodě představila mladou záchranářku ze španělské Valencie. Seriál ukazuje výzvy, jimž evropští záchranáři čelí, a odvahu a odhodlání, které v sobě musí najít, aby je překonali.

 

Vodní záchranná služba ČČK

Týmy VZS aktuálně využívají pět Fordů Ranger. Cení si robustnosti a spolehlivosti, jež jsou těmto vozům vlastní, stejně jako jejich brodivosti a předpokladů pro jízdu s přívěsem. Ve spolupráci s Fordem a přestavbářskými specialisty byly Rangery navíc upraveny tak, aby vyhovovaly specifickým požadavkům vodních záchranářů.

 

Série „Lifesavers“

V každé epizodě zaznamenávají kamery problémy a výzvy, jimž daný záchranář čelí v průběhu pracovního dne. Sérii tvoří tyto epizody:

 

Epizoda 1: Zdravotnická záchranná služba města Valencie, Španělsko – 31. května 2021

Epizoda 2: Vodní záchranná služba, Česká republika – 21. června 2021

Epizoda 3: Horská služba v Derby, Velká Británie – 12. července 2021

Epizoda 4: Hasičský oddíl z Marseille, Francie – 2. srpna 2021

Epizoda 5: Hasičský oddíl, Slovinsko – 23. srpna 2021

Epizoda 6: Bavorský červený kříž, Německo – datum bude zveřejněno později

 

Martin Šrahůlek, tým vodních záchranářů, Nové Mlýny, dodává:

„Jsem obklopen úžasnými lidmi v krásné rodinné atmosféře. Abychom zajistili v těchto vodách bezpečí, svým způsobem tomu musíme všichni něco obětovat. A rádi to uděláme.“

 

Jerome Isaac, producent, Ford Lifesavers, přidává svůj komentář k epizodě natáčené v ČR:

Za těch pět dnů mě nejvíc zaujalo, kolik elánu tomu Martin i ostatní dobrovolníci dávají. Obětují víkendy a volný čas, aby se postarali o bezpečí jiných, i když pro někoho jiného by to byla práce na plný úvazek. V jeden natáčecí den Martin sloužil noční směnu u záchranky, pak se po několika hodinách spánku vrátil na základnu a byl připraven fungovat jako dobrovolník. Jsou to úžasně obětaví lidé a já doufám, že jejich nadšení bude vidět i ve filmu.“

 

Jan Novotný

Sdílet: