Peugeot Rally Cup 2019 bilancuje a zveřejňuje novinky pro další ročník

Peugeot Rally Cup 2019 bilancuje a zveřejňuje novinky pro další ročník

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Přítomnost závodních speciálů Peugeot 208 R2 v posledních letech u tratí českého rally nemohla uniknout nikomu. Sám za sebe bych si dokonce dovolil tvrdit, že si v dané kategorii Peugeot vybudoval post absolutní jedničky. V Čechách je tomu tak hned dvojnásob, a to především díky aktivitám českého zastoupení této francouzské značky, k nimž se vážou projekty Peugeot Rally Cup CZ a Autoklub Peugeot Rally Talent. Druhý ze zmíněných přitom od počátku v názvu jméno automobilky nenesl, a to ačkoliv již na samotném začátku seděl první vítěz výběrového řízení na nového jezdce, Karel Kupec a později i dnes tolik opěvovaný Filip Mareš, ve stejném typu vozu, Peugeot 208 R2. V kategorii dvoukolek mívá tradičně snad na každé české soutěži Peugeot největší zastoupení, konkrétně Peugeot Rally Cupu se v letošním roce účastnilo na 14 posádek. Dvě vítězné se navíc v rámci Autoklub Peugeot Rally Talent budou vyslány na francouzské Rally du Var, závěrečný podnik pro evropské klání všech Peugeot Rally Cupů. A víte co? I my budeme u toho. Hodně nás zajímá, jak obstojí české posádky v porovnání se zahraniční konkurencí a především s tou domácí, francouzskou. A ten pohled na takové množství stejných závodních speciálů, no rozhodně se máte na co těšit, společně s námi!

 

Bilance Peugeot Rally Cup CZ 2019

Vítězem letošního ročníku PEUGEOT RALLY CUP CZ se stal René Dohnal se svým spolujezdcem Romanem Švecem a tato posádka se stala také letošními mistry České republiky ve „dvoukolkách“. Druhé místo obsadil Jiří Pohlídal, který zároveň vyhrál v hodnocení Autoklub Peugeot Rally Talent a koncem listopadu se zúčastní Rallye du Var. Třetí místo si pravidelným sbíráním bodů zajistil Milan Obadal. V letošní sezóně startovalo v seriálu PEUGEOT RALLY CUP CZ celkem 14 posádek včetně tří zahraničních. Na finančních odměnách bylo vyplaceno 650 000 Kč.

 

Novinky pro sezónu 2020

Nadcházející sezóna přinese několik změn zejména v organizaci a propagaci seriálu PEUGEOT RALLY CUP CZ. V kalendáři zůstane nadále šest podniků, finálovým závodem bude opět Barum Czech Rally Zlín. Oproti letošní sezóně se mění systém bodování, ve kterém se budou hodnotit i jednotlivé etapy a upravila se také bodovací tabulka. Součástí strategie pro rok 2020 je také větší mediální podpora a kvalitnější zázemí pro posádky a partnery seriálu.

Za promotéra seriálu poznamenává výkonný ředitel AČR – Pavel Konečný:

Vývoj letošní sezóny nám ukázal, že je potřeba upravit pravidla pro přidělování bodů, nový systém bude více motivující pro soutěžící posádky.“

Přípravy na novou sezónu komentuje i ředitel značky Peugeot v ČR – Marco Venturini:

„I když většinu financí z rozpočtu vracíme formou finančních odměn našim posádkám, snažíme se zlepšovat i medializaci našeho cupu směrem k veřejnosti. Pro značku Peugeot je tento seriál velmi zajímavým prezentačním nástrojem v České republice a těší nás jeho progresivní úroveň. Jsem rád, že můžeme v našem seriálu přivítat nového partnera, společnost GEFCO Česká republika a věřím, že bude tato spolupráce prospěšná pro obě strany.“

 

Úpravou podmínek prochází také projekt Autoklub Peugeot Rally Talent, který je s Peugeot Rally Cupem od roku 2019 úzce spojený. V této kategorii bude vyhodnocen nejlepší jezdec ve věku do pětadvaceti let, který se s finanční podporou 100 000 Kč a dalšími bonusy zúčastní závěrečného podniku 208 Cup v sezóně 2020 ve Francii.

 

A na co se těšit dále?

Na zdánlivě lehkou otázku nelze odpovědět zcela jednoznačkě. V prvé řadě se i já osobně (a snad i vy, fanoušci) těším na Rally du Var, kde se historicky poprvé utkají vítězové českého šampionátu s esy ze zahraničí. Upřímně věřím, že i sezóna pro rok 2020 bude hodně zajímavá. Na závěrečném českém podniku, Barum Czech Rally, byla síla českého rallyového sportu (i v souvislosti s reprezentací na Peugeotech 208 R2) rozhodně vidět, k čemuž přikyvují snad všichni zahraniční delegáti, se kterými jsem se kdy potkal. V příštím roce čeká české posádky v Peugeotech hned 6 závodů, což je stejně jako letos. Důležitá je ale i motivací a odměny, které jsou vypláceny vítězným posádkám. A… Co víc si přát? Jen to závodní auto a možnost do něj usednout, že?

Peugeot Rally cup 2019 je po Barumce u konce: jaká byla sezóna pro talenty?

 

Konečné pořadí PEUGEOT RALLY CUP 2019:

  1. místo René Dohnal – Roman Švec
  2. místo Jiří Pohlídal – Jan Kubala
  3. místo Milan Obadal – Radovan Bucha
  4. místo Jan Kornhefr – Michal Triner
  5. místo Michal Vaňhara – Kateřina Janovská
  6. místo Jan Talaš – Tomáš Šmíd
  7. místo Dominik Brož – Petr Těšínský
  8. místo Tomáš Vrábel – Marcel Hranka

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..