Kandidát #9 Fans award 2018: Jaguar E-Pace

Kandidát #9 Fans award 2018: Jaguar E-Pace

Autor: Jiří Simon · Fotografie: Jiří Simon

Jaguar E-PACE je kompaktní výkonné SUV se vzhledem sportovního vozu, které se dostalo do našeho finále jako prémiový kandidát číslo 4. a 9. celkově. V době rozpuku SUV se není čemu divit že i britská prémiová značka představila svoje želízka v ohni. V naší redakci jsme E-PACE již měli a vy jste si mohli přečíst co na něj říkal David.

Jaguar E-Pace: není základ jako základ

 

Jaguar E-PACE – kompaktní výkonné SUV se vzhledem sportovního vozu 

Designéři značky Jaguar zkombinovali design a výkon sportovních vozů a vznikl z toho Jaguar E-PACE. Jde o pětimístné kompaktní SUV s pohonem všech kol a nemodernějšími technologiemi připojení, které se řadí vedle modelů I-PACE a F-PACE. Design vnějších částí vozu čerpá inspiraci ve sportovním modelu F-TYPE a je pro něj charakteristická typická maska Jaguar, výrazné proporce, krátké převisy karoserie a výrazný boční profil.
Jaguar E-PACE nabízí ve své třídě velký vnitřní prostor. Kompaktní SUV měří 4 395 mm na délku a je charakteristické krátkými převisy. Rozvor má hodnotu 2,681 mm a nabízí maximální komfort všem pěti cestujícím. Model E-PACE se zaměřujeme na technologie a jejich maximální využití v praktickém životě. Dotyková obrazovka zábavního systému umožňuje propojit posádku s jejich oblíbenými aplikacemi, jako například Spotify nebo aplikacemi InControl pro Jaguar a Land Rover.
Pod kapotou modelu E-PACE najdete kompletní řadu úsporných, ale zároveň výkonných zážehových a vznětových motorů řady Ingenium. Třistakoňový přeplňovaný zážehový motor vystřelí model E-PACE z nuly na 100 km/h za 6,4 sekundy a ručička tachometru se zastaví až na maximální rychlosti 243 km/h. Pro zákazníky, kteří preferují hospodárnost je připravena verze s pohonem předních kol se vznětovým motorem Ingenium o výkonu 150 koní.

Interiér nabízí digitální připojení, které splní všechny požadavky moderních rodin. V interiéru jsou až čtyři 12 V napájecí zásuvky a pět USB portů. Nechybí ani 4G Wi-Fi hotspot, který podporuje připojení až osmi zařízení současně.

Jaguar E-PACE nabízí ve své třídě velký vnitřní prostor. Je charakteristické krátkými převisy, konkrétně 882 mm vpředu a 832 mm vzadu. Rozvor má hodnotu 2,681 mm a nabízí maximální komfort všem pěti cestujícím. Základní objem zavazadlového prostoru dosahuje 577 litrů díky sofistikovanému systému zavěšení zadních kol Integral Link.

Pod kapotou modelu E-PACE najdete kompletní řadu úsporných, ale zároveň výkonných zážehových a vznětových motorů řady Ingenium. Třistakoňový přeplňovaný zážehový motor vystřelí model E-PACE z nuly na 100 km/h za 6,4 sekundy a ručička tachometru se zastaví až na maximální rychlosti 243 km/h. Pro zákazníky, kteří preferují hospodárnost je připravena verze s pohonem předních kol se vznětovým motorem Ingenium o výkonu 150 koní a emisemi 124 g/km CO2.

Jaguar E-PACE dostal do vínku nejnovější bezpečnostní a asistenční technologie. Propracovaný systém nouzového brzdění Emergency Braking využívá stereo kameru, která je zároveň využívána k detekci chodců, fungování systému udržování v jízdním pruhu Lane Keep Assist, rozpoznávání dopravních značek, adaptivním omezovačem rychlosti a slouží také k identifikaci únavy řidiče. Přední a zadní parkovací asistent je součástí základní výbavy všech verzí. Díky němu můžete zůstat v klidu i při tom nejsložitějším manévrování.

Všechny verze modelu E-PACE mají novou generaci zábavního systému Jaguar Touch Pro. Nový systém je intuitivní, jednoduchý a velmi rychlý díky technologii ovládání hlasem, dotykové obrazovce s uhlopříčkou 10 palců a nastavitelným vzhledem.

V rámci příplatkové výbavy je možné si zvolit plnobarevný digitální přístrojový panel s uhlopříčkou 12,3 palce nebo dva prémiové audio systémy vyvinuté ve spolupráci s odborníky z firmy Meridian.

 

A jak jej vidíte vy? Vyhraje na letošní Fans award?

Jaguar jako samostatná značka není na trhu SUV příliš dlouho. Už svým první počinem, F-Pacem minimálně ale hodno rozvířil vody na poli tradičních zástupců segmentu. O tom není pochyb. E-Pacem se snaží navázat, a to podobným designem, moderními technologiemi i kompaktním pozlátkem. Co si o tom myslíte vy? A jak vidíte jeho šance v rámci už brzy konané čtenářské ankety Motorvize fans award 2018? Má šanci vyhrát a porazit ještě o něco dražší konkurenty z premium segmentu? O tom rozhodnete už brzy právě vy, a to 11.11. na Statku Luníkov.

 

Jiří Simon

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..