Kandidát #14 MOTORVIZE Fans Award 2019: Volvo V60

Kandidát #14 MOTORVIZE Fans Award 2019: Volvo V60

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

A je tu poslední den odpočítávání s ním i poslední auto, které na vás bude čekat na MOTORVIZE Fans Award. Každý rok pro vás připravujeme společně s anketou “Čtenářské auto roku” i bohatý doprovodný program. Tentokrát je to v rámci Dne bezpečné jízdy MOTORVIZE kurz bezpečné jízdy, motoristický sraz nebo semináře se zkušenými redaktory. Těšíme se, že nás svou návštěvou tentokrát poctí nejen čtenáři MOTORVIZE.cz, ale také Expressauto.cz, Autohled.cz a #HORIZONTFULL. Už jsme tu měli velké množství kandidátů, ale abyste se nebáli, tak tu máme již tradičního partnera z prémiového segmentu, výrobce světově nejbezpečnějších vozů. Jako 14. celkem se do služby hlásí Volvo V60. Hodně se na něj těšíme. A co vy? Dorazíte jej také ohodnotit?

 

Nová definice automobilové bezpečnosti

Volvo klade velký důraz na bezpečnost, a to nejen na bezpečnost celé posádky vozu, ale i ostatních účastníků silničního provozu. Prostřednictvím holistického přístupu k bezpečnosti, kterému říkají IntelliSafe, pozvedají automobilovou bezpečnost na vyšší úroveň. V rámci koncepce bezpečnosti Volvo spojuje technologie aktivní a pasivní bezpečnosti, aby pomohlo inovovat stávající normy a mohli Vám nabídnout vozidla, která proaktivně sledují okolí, aby včas rozpoznala potenciální hrozby a v případě potřeby zasáhla.

 

Sebejistý vzhled

Volvo V60 je definováno čistými liniemi a účelností, díky čemuž je ztělesněním dobrého skandinávského designu. Jedná se o dynamické a současně i elegantní kombi, jehož sebedůvěra je nakažlivá. Silný charakter Volva V60 podtrhují výrazné detaily, prostřednictvím nichž se hlásí k nové generaci vozů Volvo. Dominantní maska chladiče hrdě nese znak automobilky Volvo, zatímco dlouhá kapota a hluboký přední nárazník vyjadřují vnitřní sílu vozu. Na jeho přítomnost jsou ostatní upozorněni nepřehlédnutelnými LED světlomety s unikátním světelným podpisem značky Volvo ve tvaru „T“. Vzadu se zvedá horní hrana víka kufru, která přispívá k vytvoření sportovnějšího postoje a k lepší aerodynamice ve vyšších rychlostech. Volvo V60 je vybaveno LED světlomety, které mu dodávají na silné identitě a za jízdy po setmění zajistí řidiči nejlepší možný výhled. Zatímco světelný podpis ve tvaru „T“ vypovídá o silném charakteru vozu, technologie LED osvětlení automaticky přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly, aby byla zajištěna optimální viditelnost a současně nedocházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu. Naše nejvyšší úroveň osvětlení, Kompletní LED světlomety s automatickým přepínáním dálkových světel, automaticky upravuje vzorec svícení, aby byl bezpečným způsobem osvětlen co největší prostor před vozem. Součástí těchto světlometů jsou i Aktivní světlomety natáčivé ve směru jízdy, které se otáčejí ve stejném úhlu jako volant (v rozsahu až 30° na každou stranu), aby byl při zatáčení zajištěn co nejlepší možný výhled.

 

Inspirativní interiér

Interiér Volva V60 s elegantním dotykovým displejem středové konzoly a s výraznými výdechy ventilace opatřenými vertikálním ozdobným proužkem v kovovém provedení je doslova pastvou pro oko. Vzhled ovládacích knoflíků na výdeších ventilace je prostřednictvím dekorativního vzoru v podobě diamantového brusu sladěn se startovacím tlačítkem, otočným ovladačem pro výběr jízdního režimu a s ovládacími prvky na volantu.

O tom, že jde Volvo V60 ruku v ruce s moderním švédským luxusem, svědčí materiály použité v jeho kabině. Například varianta Inscription je vybavena dřevěným dekorativním obložením interiéru Driftwood vyrobeným z unikátně zpracovaného dřeva, které Vás uspokojí na pohled i na dotek.

 

Jízdní charakter dle Vašeho přání

Volvo V60 se může díky mimořádně dobře ovladatelnému podvozku pochlubit skutečně dynamickým charakterem. Přední náprava využívá dvojité lichoběžníkové zavěšení, zatímco vzadu je použita vlastní víceprvková náprava Integral Link automobilky Volvo Cars. Při výrobě byly využívány vyspělé lehké materiály, díky nimž došlo ke snížení hmotnosti vozu a ke zvýšení citlivosti jeho reakcí. Kromě toho, že Vás nadchne svým sportovním charakterem, Vás bude Volvo V60 bez ohledu na silniční povrch také hýčkat vynikajícím komfortem.

Abyste si mohli užít jízdní zážitek dle svých aktuálních požadavků, Volvo V60 nabízí výběr jízdních režimů. V rámci nich dochází k upravení nastavení motoru, automatické převodovky, řízení, brzdového systému, systému řízení stability a funkce Start/Stop dle specifických požadavků. Prostřednictvím otočného ovladače umístěného mezi předními sedadly můžete jednoduše přepínat mezi jízdními režimy Comfort, Dynamic, Eco a Individual, v rámci něhož si můžete vytvořit vlastní kombinaci nastavení.

 

Výkon bez kompromisů

Za svůj silný výkon vděčí Volvo V60 nejmodernějším benzínovým a naftovým motorům. Vždy se jedná o lehké kompaktní čtyřválcové agregáty, které minimálně zatěžují přední část vozu, čímž přispívají k lepší a hbitější ovladatelnosti. Technologie nízkého tření pomáhá k optimálnějšímu vyvážení hladkého výkonu a výjimečné efektivity, výsledkem čehož je velmi citlivá akcelerace doprovázená nízkou spotřebou paliva a nízkými emisemi. Na vrcholu naší nabídky čistě benzínových motorů stojí agregát T6, jehož součástí je i kompresor, který mu dodává větší sílu ve spektru nižších otáček.

 

I (super)bezpečné rodinné kombi volvo v60 bude na Fans Award, a co vy?

Seznam všech letos nominovaných kandidátů se pomalu ale jistě uzavřel. Už zítra, v sobotu 9.11. budete mít možnost vy, příznivci populárních online magazínů, otestovat 8 kandidátů v mainstream segmentu a 6 premiových vozů. Kdo vyhraje? Má šanci luxusní, velmi bezpečné a moderní Volvo? O tom rozhodnete už jen a jen vy. Pokud ještě nejste zaregistrováni, můžete zde: Přihláška MOTORVIZE Fans Award 2019: výstava, motoristický sraz, kurzy bezpečné jízdy a semináře, více informací je pak k dispozici zde: Výstava, motoristický sraz a kurz, semináře i testovací jízdy: MOTORVIZE Fans award 2019!

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..