Kandidát #12 MOTORVIZE Fans Award 2019: SsangYong Korando

Kandidát #12 MOTORVIZE Fans Award 2019: SsangYong Korando

Autor: Petr Jakušev · Fotografie: Petr Jakušev

Pravidelně vás v posledních týdnech informujeme o jednotlivých automobilech, které se zúčastní jubilejní ankety „Čtenářské auto roku“ MOTORVIZE Fans Award, v rámci níž se můžete stát motoristickým redaktorem bez závazku třeba právě vy. Dnes došlo na absolutní novinku, ve které se na našem trhu ještě nesvezl vůbec nikdo a to včetně nás, novinářů. Představuji vám nové žhavé želízko v nabité třídě středních SUV, SsangYong Korando.

Pro mnohé z našich čtenářů bude SsangYong možná neznámou značkou a naprostou novinkou, pravda je ale trochu jiná. Dovolte mi krátkou historickou vložku o této jihokorejské automobilce, která sahá až do roku 1954, i když pod názvem SsangYong vystupuje až od roku 1988. Čeští zákazníci se mohli automobily této značky svézt ve druhé polovině devadesátých let, po spojení s tradičním evropským výrobcem Daimler-Benz. SsangYong šel vždy vlastní cestou ať už svérázným designem, tak vlastním provedením a zaměřením jednotlivých modelů. Trh však na tyto „odlišnosti“ nereagoval příliš dobře a v roce 2009 byla produkce prakticky ukončena. Nyní však „povstává z popela“ a vrací se opět na trh a na první pohled silnější než dřív… A právě tuto sobotu, 9.11. budete mít možnost i vy, čtenáři magazínů MOTORVIZE.cz, AUTOHLED.cz, #HORIZONTFULL a Expressauto, jej otestovat a dát mu své body. Dokáže obstát v nabité konkurenci?

 

kontroverní design, tentokrát ne

Z přiložených fotek můžeme každý získat svůj „první dojem“. Mně se nové Korando líbí a to díky Evropskému pojetí designu, což nebývalo u tohoto výrobce pravidlem. Přední část působí mohutným dojmem a kombinace přímých linek s poměrně ostře tvarovanými světlomety přidává na atraktivitě. Při pohledu z boku určitě zajmou výrazné prolisy, „svalnaté“ zadní blatníky i „C“ sloupek, který svým tvarem a lakováním vytváří dojem dynamicky tvarované karoserie – tvarem směřující spíš k oblíbeným tvarům GT/kupé. Myslím, že Korando se ve své třídě, co se designu týče, neztratí. SsangYong poslal do tohoto segmentu sebevědomý model.

 

interiér příjemně překvapí

Moderní pojetí vozu pokračuje i v interiéru, který nabízí vše, co bychom od současné produkce čekali. Dle zvolené specifikace je možné vybavit Korando plně digitální 10,25“ přístrojovou deskou v kombinaci s 9“ středovým displejem. Sedadla nabídnou více variant koženého čalounění a v zimním období příjemné vyhřívání vpředu i vzadu. Přední sedačky jsou samozřejmě i ventilované a elektricky nastavitelné v 8 směrech. U zadních sedadel je možné nastavovat sklon opěráku, pro větší pohodlí posádky na palubě. Prostornost interiéru je prý nadprůměrná v rámci své třídy a i to si můžete osobně ověřit. Atmosféře na palubě pomáhá i ambientní osvětlení nabízející 34 volitelných barev. Samozřejmě nesmíme zapomenout na zavazadlový prostor – ten nabídne v základní konfiguraci 551 litrů.

 

Technika a bezpečnost

Korando nabízí dvě silné motorizace, a to benzínovou 1.5 GDI Turbo se 163 k (280 Nm) nebo dieselovou 1.6 se 136 k (324 Nm), dále je vybaveno nejmodernějšími asistenty bezpečnosti, jako jsou hlídání mrtvých úhlů, provozu před vozem, kontrola jízdy v pruzích a dle testů EURO NCAP dosáhlo na plný počet 5 hvězd.

 

I příjemný společník, nejnovější c-SUV Ssangyong korando bude na fans award, a co vy?

Osobní zkušenost s tímto novým modelem zatím nemáme a nemůžeme se dočkat, až nejmodernější vůz této automobilky konečně vyzkoušíme. Z dosavadních zkušeností víme, že nás SsangYong umí překvapit a cenovou politikou, která nabídne Korando od 439 900 Kč, může být dokonce zajímavou alternativou zaběhlé konkurenci. Vy ale budete těmi úplně prvními v této republice, kteří budou mít možnost se s ním svézt, a to už tuto sobotu 9.11. na Polygonu ÚAMK v Pardubicích. okud ještě nejste zaregistrováni, můžete zde: Přihláška MOTORVIZE Fans Award 2019: výstava, motoristický sraz, kurzy bezpečné jízdy a semináře, více informací je pak k dispozici zde: Výstava, motoristický sraz a kurz, semináře i testovací jízdy: MOTORVIZE Fans award 2019!

 

TEST: SsangYong MUSSO Grand: fénix v praktickém a obřím balení

 

Petr Jakušev

 

Vůz do ankety Čtenářské auto roku 2019 nominovala a zapůjčila společnost SFR MOTOR, autorizovaný dealer značky SsangYong v Praze

[link-preview url=“https://ssangyong.sfr-motor.cz/“ forceshot=“true“]

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..