Kandidát #11 MOTORVIZE Fans Award 2019: Mitsubishi ASX

Kandidát #11 MOTORVIZE Fans Award 2019: Mitsubishi ASX

Autor: Jiří Simon · Fotografie: Jiří Simon

Mitsubishi není ve světě malých SUV žádným nováčkem a model ASX je na trhu již od roku 2009. Největšími trhy jsou Severní Amerika, Evropa, Austrálie a Čína. V současnosti je ASX třetím nejlépe prodávaným modelem Mitsubishi, kterého se prodalo 1,32 milionu kusů. Naší redakcí zatím nejnovější generace neprošla, ale těšte se, bude to co nevidět. Zatím si ho můžeme alespoň ve stručnosti představit, neboť právě vy, naši čtenáři budete mít společně s fanoušky AUTOHLED.cz, #HORIZONTFULL i Expressauto.cz možnost jej exkluzivně otestovat v rámci Dne MOTORVIZE Fans Award na Polygonu v Pardubicích. Už 9.11. totiž rozhodnete o letošním Čtenářském autě roku. Bude jím Mitsubishi ASX? Přijeďte rozhodnout i vy.

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) na letošním 89. ročníku mezinárodního ženevského autosalonu odhalila ve světové premiéře kompaktní SUV Mitsubishi ASX v modelovém provedení 2020. Design ASX prodělal zásadní změny v duchu filozofie Mitsubishi, která je vyjádřením celosvětového sloganu značky Mitsubishi „Drive your Ambition“. ASX je kompaktní SUV nabízející univerzální využití, díky níž je dokonalým společníkem ve všech situacích, od každodenního dojíždění až po výpravy do neznáma. Díky lehké a kompaktní karoserii v kombinaci s lepším výhledem daným vyšší polohou za volantem dokáže ASX nabídnout vynikající ovladatelnost a intuitivní jízdní vlastnosti. ASX rovněž nabízí vyspělé bezpečnostní technologie, konstrukci karoserie RISE nebo systém pro zmírňování následků čelní kolize (FCM).

Pro evropské trhy nabídne ASX motor 2,0 litru MIVEC v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo bezestupňovou (CVT) převodovkou INVECS-III se šestistupňovým režimem sportovního řazení. Zákazníci mohou volit mezi pohonem předních nebo všech kol.

Design

Designovou koncepci nového ASX v Mitsubishi nazývají „Impact and Impulse“. Kultivovaný a originální design vedle robustnosti, typické pro vozy značky Mitsubishi, ukazuje výraznou image, lákající řidiče k tomu, aby dali průchod svým emocím a zhostili se nových výzev. Nové ASX představuje další vývojovou fázi koncepce DYNAMIC SHIELD, zaměřenou na ztvárnění přední partie vozu. Nárazník zhmotňuje ústřední ochranný tvar, zatímco pravoúhlé vodorovné a svislé křivky masky, chladiče a ochranného krytu pod nárazníkem vyjadřují pevnost a odolnost. Díky novému stylistickému ztvárnění je kapota delší, čímž přispívá k výraznějšímu vzhledu celé přední partie. Charakteristický design vozů Mitsubishi při pohledu zpředu stvrzuje specifické uspořádání LED světel se směrovými a mlhovými světly po krajích nárazníku. ASX používá zadní skupinová LED světla v elegantním provedení, které je protaženo napříč celou šířkou vozu ke zdůraznění široce rozkročeného postoje. Robustní design stvrzuje i provedení ochranné lišty pod nárazníkem.

 

Interiér

Interiér skýtá dostatek prostoru pro čyřčlennou posádku a nabízí jí všemožné vymoženosti moderních technologií. Vylepšený audiosystém SDA nyní nabízí pokročilejší funkce konektivity. Úhlopříčka displeje se zvětšila ze 7 na 8 palců. Na obrazovce systému SDA lze nyní přehrávat také videa uložená na USB paměťových zařízeních. Vozy v nejvyšší výbavě standardně nabízejí navigační systém Tom Tom. Připojením k internetu přes chytrý telefon jsou nyní k dispozici dopravní informace v reálném čase.

 

I VELEÚSPĚŠNÉ KOMPAKTNÍ SUV MITSUBISHI ASX BUDE NA FANS AWARD, A CO VY?

Už se to poměrně nenávratně blíží – další výročí MOTORVIZE a s ním i anketa Čtenářské auto roku. Její hlavní část, tedy čtenářské testování se odehraje už 9.11. v rámci Dne MOTORVIZE Fans Award na Polygonu v Pardubicích. A právě modernizované Mitsubishi ASX, celosvětově oblíbené SUV a jeden z historicky nejdůležitějších vozů japonské automobilky se bude prát o vaši přízeň s ostatními konkurenty v mainstream segmentu. Dokáže obstát v našlapané konkurenci? O tom rozhodnete jen a jen vy. Pokud ještě nejste zaregistrováni, můžete zde: Přihláška MOTORVIZE Fans Award 2019: výstava, motoristický sraz, kurzy bezpečné jízdy a semináře, více informací je pak k dispozici zde: Výstava, motoristický sraz a kurz, semináře i testovací jízdy: MOTORVIZE Fans award 2019!

 

TEST (verze před modernizací): Mitsubishi ASX 2018: pro (ne)náročné motoristy a fandy značky

 

Jirka Simon

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..