DRUHÝ ZÁVOD MOTORVIZE KARTING CUP 2018: tenhle zážitek za to stál!

DRUHÝ ZÁVOD MOTORVIZE KARTING CUP 2018: tenhle zážitek za to stál!

Autor: Petr Bahenský · Fotografie: Petr Bahenský

Možná některé čtenáře překvapím, ale tentokrát ode mě neuslyšíte větu: „Opět se mi blbě vstávalo.“ Abych se přiznal, poslední dobou spávám relativně krátce, a proto i tuto neděli, kdy byl připravený jeden velký zážitek pro vás čtenáře a fanoušky motorismu, jsem byl čilý už po sedmé hodině ranní. Hodit na sebe rychle motorvizácké tričko, zjistit jestli máme všechno (což je samozřejmě kontrola tak na pětkrát), najít klíčky od našeho Citroenu a vyrazit směr Litomyšl. Ostatní kolegové v „cétrojce“ spí a já si hraji na závodníka, abychom stihli přípravy. Dnes nás všechny totiž čeká už druhý závod Motorvize karting cup 2018.

 

Krátké poohlédnutí: třetí ročník opět v novém

Jednotlivé novinky už třetího ročníku Motorvize karting cup vám poměrně podrobně představil náš šéfredaktor Honza jak na prvním závodě, tak v reportáži z něj. Mě nezbývá než udělat jen krátké poohlédnutí za tím, čím Motorvize letos započala třetí ročník motokárového šampionátu pro veřejnost. Opět jsme se vrátili, jak říkáme, na místo činu, a to do Hořovic. Motokáry Hořovice pro letošní rok připravili především prodlouženou a velmi technickou trať, kterou se snad všichni závodníci museli učit. Nikdo nemohl jednoznačně říci „tady jsem doma“, i když redakční tým Motorvize bere právě tento areál jako ten nejtradičnější z tradičních. Mimochodem právě zde nám poněkud netradičně přibyla i nutnost v půlce závodu tankovat. Během vyhrazených 45 vteřin to zvládly ale všechny týmy opravdu hravě. Teď už ale nebudu zdržovat, vás určitě zajímá, co se dělo v Litomyšli, která byla pro nás i většinu týmů zcela premiérová, nová. Tamější Kart Aréna v sobě skrývá takové možná až magické kouzlo, o tom už za chvíli.

 

Opět všichni včas! Včetně Motorvize…

Aneb my nikdy nejezdíme pozdě, to jen vy, čtenáři a fanoušci, jezdíte příliš brzy (rozuměj včas). A ani letos v Litomyšli jste (ne)překvapili. Přijíždíme na místo činu zhruba hodinu před závoduem. Už z dálky můžeme vidět nápis „Kart Aréna“, takže ihned a natěšeně sjíždíme ze státní silnice, abychom zahájili letos již druhý závod. Vycházíme z auta a už vidíme spousty známých tváří. Možná jsme si dali lehce načas, takže jsme si s vámi nemohli popovídat tolik o cestě, ale nebojte, vše stíháme. To nejdůležitější je totiž stále před námi. Vy navíc stíháte spoustu tréninků a mimo jiné ladění týmové strategie na další závod, což samozřejmě kvitujeme. Letos máte totiž také poněkud volnější možnosti, co se střídání týče, maximum pro jednoho jezdce je 20 minut (s tolerancí 1 minuty), dolní hranice však omezena není.

 

Rozprava s jezdci a můj nový úkol.

Dneska mi byl přidělen zajímavý úkol. Čeká mě dnes natáčení celého závodu. Pokud se vám tedy záběry nebudou zdát optimální, prosím, nestěžujte si, snaha tam opravdu byla. Úvodního slova se ujal náš šéfredaktor, který nezapomněl nabádat jezdce k dodržování pitného režimu při těchto vysokých teplotách. Po rozpravě se jezdci šli připravit na kvalifikaci. Právě už zde  hodně napovědělo, že domácímu týmu se bude dařit nejlépe. Rozdíl, kterým překonali druhé dnes startující, byl opravdu ohromující. Nejspíš kluci pilně trénovali na závod, a to je velmi dobře! Z rtů jezdců jsme mohli slýchat, že se jedná o zajímavou trať. Převážně pozitivní první dojmy  přicházely i díky tomu, že se v Litomyšli jede venku i uvnitř.. Za to předjíždění je v Kart Aréně na poměrně úzké trati poněkud obtížné. Ačkoliv jsem se já závodu nezúčastnil a ani jsem se později nesvezl, také jsem si v duchu říkal, že tady někoho předjet, je úctyhodný výkon.  O to lepší to nakonec byla podívaná. Video rozhodně musíte vidět!

 

Krásné počasí, krásné závody, a to vše v duchu fair play, tak už zase brzy naschle!

Během nedělního dne mi udělalo spousto lidí i samotných zážitků radost. Obsluha restaurace byla velmi příjemná a vstřícná. Myslím si, že já i kolegové jsme odvedli dobrou práci, měli jsme i krásné počasí. Hlavně  jsme se ale nestali svědky nadávek, žádných penalizací či vyloučení ze závodů, což je možná to úplně nejvíce potěšující z celého dne. Tento závod se opravdu vyvedl v tom nejlepším možném duchu a teď nezbývá nic jiného než si vzájemně poděkovat, začít regenerovat a počkat. A na co? No, přeci na Třinec! Vidíme se za pár týdnů, 23.9. v podobném čase pro vás všechny bude připraven oblíbený, věhlasný, opěvovaný a údajně ten široko daleko nejlepší SteelRing a s ním i redakce Motorvize.cz!

 

Petr Bahenský

 

Generální partner Motorvize karting cup 2018 je spol. PP-Group. Děkujeme.

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..