#BUGGYRAslavi50: na Czech Truck Prix v Mostě nasadí 3 speciály!

#BUGGYRAslavi50: na Czech Truck Prix v Mostě nasadí 3 speciály!

Autor: Petr Jakušev · Fotografie: Petr Jakušev

Vzhledem k blížící se Czech Truck Prix 2019 na Autodromu Most tento víkend (30.8. – 1.9.) jsme navštívili tiskovou konferenci nejúspěšnějšího českého týmu, Buggyra Racing. Ta letos nasadila kompletně nový Truck s označením VK50 a postupně tuto sezónu ladí jeho „dětské nemoci“. Název nového trucku není náhodný, odkazuje na 50leté výročí Buggyry a připomíná jméno zakladatele české závodní stáje s černým panterem ve znaku, pana Václava Krále. I přes nutnost začínat na každé trati téměř od začátku, protože se nový speciál chová naprosto odlišně od předchozího, se jezdec stáje Adam Lacko drží na průběžném 3. místě Evropského šampionátu tahačů a na své oblíbené mostecké trati toto umístění může posunout na 2. průběžnou pozici, přímo za vedoucího muže šampionátu, matadora tohoto sportu Jochena Hahna. Kromě zmíněného trucku Buggyra VK50 je připravené také představení nového speciálu této stáje pro blížící se DAKAR 2020, který bude opět útočit na přední příčky v této nejnáročnější rally na světě. Závodní tým dále rozšířil svou působnost v série Lamborghini Huracán Super Trofeo. V průběhu Czech Truck Prix tento víkend bude naprosto ojediněle nasazen i třetí truck české stáje, do kterého usedne zkušený Fin Mika Mäkinen, který v minulosti v ME startoval, v roce 2012 skončil celkově sedmý a o rok později osmý. Máme se tedy rozhodně na co těšit a tento víkend vyrážíme i my do Mostu podpořit BUGGYRA Racing team. Co vše konkrétně vás na Autodromu Most bude čekat?

 

Letošní představení Buggyry v Mostě: uctění historie i boj o pozice v šampionátu

Po čtrnácti letech představí Buggyra na startovním roštu hned tři tahače. K Lackovi a Janesovi se připojí zkušený Fin Mika Mäkinen. „V rámci projektu Buggyra Academy se chystáme příští rok startovat s třemi auty a tady máme možnost si vše vyzkoušet. Například z pohledu logistiky je to o něčem jiném,“ uvedl manažer týmu Jan Kalivoda na dnešní tiskové konferenci v Praze. Osmačtyřicetiletý Mäkinen v minulosti v ME startoval, v roce 2012 skončil celkově sedmý a o rok později osmý. Před dvěma lety vyhrál britský šampionát. Věříme, že má na to uspět,“ řekl Kalivoda na adresu Fina, jenž na jaře v Mostě s vlastní Buggyrou. V Mostě se však představí ve speciálu, se kterým Adam Lacko před dvěma lety vybojoval titul mistra Evropy.

Hlavní pozornost bude ale upnuta k Lackovi, jenž aktuálně drží třetí místo. „Na začátku sezony to bylo nahoru dolu a teď pomalu lezeme zpět nahoru a zlepšujeme se,“ řekl Lacko k dosavadnímu průběhu sezony, která začala pro tým úspěchem v Misanu, z kterého český pilot odjel jako lídr ME. „Po Maďarsku jsme hodně klesli a dostat se zpět na stupně nebylo jednoduché. Podařilo se nám to, ale není nic jistého. Šampionát je extrémně vyrovnaný a bude se bojovat až do posledního šachovnicového praporku v závěrečném závodě v Jaramě,“ podotkl Lacko, který na druhého Albaceteho ztrácí jen šest bodů. Na záda mu ovšem dýchá Kiss se ztrátou jediného bodu. „Misano nás namlsalo. Mysleli jsme si, že jsme postavili skvělé auto, což je pravda, ale všechno chce čas. Teď nám přišly důležité komponenty, se kterými by to mohlo fungovat ještě lépe. Doufám, že se to v Mostě potvrdí, a my všichni uděláme maximum, abychom si alespoň jedno zlato odvezli,“ věří Lacko.

Buggyra si k výročí 50 let značky připravila pro své fanoušky hned několik aktivit a soutěží. „Během Total Czech Truck Prix budeme na sociálních sítích soutěžit o hodinky Certina pod hashtagem #BUGGYRAslavi50. Další soutěže o velice zajímavé ceny, třeba i možnost spolujízdy v závodním speciálu, pak budou následovat až do konce letošního roku. V řijnu proběhne historicky první závod Buggyra Academy Race na Buggyra Offroad Polygonu v Milovicích. Takovým pomyslným vrcholem oslav výročí bude na začátku listopadu Buggyra Most Festival, kde budou moci návštěvníci vidět absolutně veškerou závodní techniku, kterou momentálně tým Buggyra Racing a Buggyra Academy disponuje,“ prozradil manažer týmu Jan Kalivoda

 

Na tradičně ostře sledovanou motoristickou událost zve i výkonný ředitel Autodrom Most Ivo Diviš:

 Program Total Czech Truck Prix 2019 v Mostě již tradičně startuje v pátek spanilou jízdou, kdy se závodní trucky podívají přímo do centra města. Během víkendu pak bude probíhat na diváckém svahu Truck Festival. Letos by nám konečně mělo vyjít počasí, takže pro diváky je to skvělá zpráva, pro Adama, o kterém je známo, že preferuje mokrý okruh, už tolik ne, ale slíbil, že se s tím popere. Rádi bychom pokořili magickou hranici sta tisíc návštěvníků. Takže všichni fanoušci jsou vítáni.

 

Petr Jakušev

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..