38. SVK Rally Příbram 2017: v hlavní roli počasí

38. SVK Rally Příbram 2017: v hlavní roli počasí

Autor: #HORIZONTFULL · Fotografie: #HORIZONTFULL
Minulý víkend jsme se účastnili letošní rally Příbram, která je pro nás domácí. Loňský né-úplně vydařený ročník, který několik jezdců označilo charakterem rychlostních zkoušek jako „letiště“, kde se střídaly jen rychlé úseky s retardéry. Na straně pořadatelů tak bylo jednoznačně co napravovat. Musíme uznat (stejně jako závodní jezdci), že se jim to nadmíru povedlo, což dokazuje nová RZ Březí, která míchala pořadím na čele závodu. Pořadatelskými třešničkami na dortu byl páteční slavnostní start na náměstí TGM v Příbrami a letos nově cílová rampa, která se přesunula na stejné místo.

 

V hlavní roli počasí
Jak už bývá zvykem, tak na Příbrami má největší slovo matka příroda, a to letos platilo dvojnásob. Nízké teploty, listí na silnici, dešťové přeháňky a loterie při výběru pneumatik, to vše míchalo s celkovým pořadím napříč skupinami.

Sobotní etapu, která vedla v okolí Březnice ovládnul Jan Dohnal s náskokem 48s před Václavem Pechem, kterého potkal defekt o kámen na nové RZ Březí, ten samí kámen bohužel trefil i Roman Odložilík, mimochodem celkově se na této nové RZ nasbíralo 10 defektů. Na třetím místě v sobotu přenocoval Vojta Štajf. Pro Romana Odložilíka se mimochodem stala srážka s kamenem osudnou. Kde je pro něj kámen úrazu. Loni i letos právě tahle posádka (společně s Martinem Turečkem) na Fordu Fiesta R5 skončila už na druhé RZ.

 

Vyhrocená neděle
Ta pravá loterie začala v neděli ráno. V noci ze soboty na neděli se spustil silný déšť, který přetrval až do dopoledních hodin. Na závodníky čekali RZ v blízkosti Příbrami a Sedlčanska, které jsou známé klouzavým asfaltem, průjezdy po dlažebních kostkách a vyhlášeným Dublovickým skokem. To vše v kombinaci s deštěm a nízkou teplotou slibovalo dramatickou podívanou.
Hned na druhé RZ dostal Jan Dohnal hodiny a z náskoku na Václava Pecha už zbyla jen polovina. Bohužel chyb se nevyvaroval ani samotný pan řidič a po kontaktu s balíkem a následných hodinách v Podlesí už bylo jasné, že pokud Jan Dohnal pojede na jistotu, vyhraje. To se mu povedlo, obhájil tak loňské vítězství opět před Václavem Pechem. Třetí místo si pohlídal vyrovnanou jízdou Vojta Štajf. mezi produkčními vozy si dojel pro první místo Václav Kopáček, který tradičně bavil diváky svou prací s ruční brzdou. Ve dvoukolkách si pro první místo dojel Nekvapil na Opelu Adam R2 a třídu historiků ovládnul Enge po vyrovnaném a pro diváka krásném souboji s Urbanem, oba na Škodě 130LR.

 

Konec dobrý
Letos je dobojováno a palec nahoru zaslouží pořadatelé za vydařenou soutěž, my se už teď těšíme na další ročník!

 

Autor : David Sutnar

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..