Toyota a Lexus 2018: v novém roce za Olympiádou!

Toyota a Lexus 2018: v novém roce za Olympiádou!

Autor: Petr Bahenský · Fotografie: Petr Bahenský

V minulém týdnu jsme přijali pozvání od českého zastoupení automobilek Toyota a Lexus, abychom se více seznámili s jejich plány do nového roku a lehce se poohlédli za tím uplynulým. Ptáte se, kde je nějaké pěkné svezení? Nebojte se, ihned po pár úvodních slovech a podepsání smlouvy s paralympijským týmem jsme se přesunuli směr Polygon Dlouhá Lhota, kde nás čekaly velmi lákavé vozy. Nejdřív ale zpátky do minulosti.

 

Uplynulý rok ve znamení čtyřek.

Toyota i Lexus se mohou pochlubit umístěním na čtvrtém místě. Toyota obsadila nádherné 4. místo ve fleetových (korporátních) prodejích a Lexus dostál stejně krásného umístění na poli prémiového segmentu. Za posledních několik měsíců jsme měli tu čest postupně poznávat novinky od těchto dvou automobilek a vůbec se proto nedivíme, že se z jejich aut stává žhavé zboží na trhu. Co si vzpomenu, tak nás opravdu velmi potěšily vozy jako C-HR (spíše v benzinové verzi) a hybridní Lexus RX450h, jenž jsme testovali před pár týdny.

 

V novém roce za olympiádou!

Tento odstavec se bude týkat především Toyoty, která navázala spolupráci s paralympijským týmem a chystá se s ním na vydařenou sezónu. My jsme měli tu čest být u podpisu smlouvy, která zahájila spolupráci těchto dvou silných partnerů. Jak se bude dařit sportovcům si budeme muset ještě pár dní počkat, ale věříme, že se oběma týmům, jak v automobilovém průmyslu, tak i ve sportovním světě povede velmi dobře – ve znamení úspěchů.

 

A nyní na Polygon

Na polygonu Dlouhá Lhota jsme měli otestovat především novinky. Čekali na nás například vozy RAV4, Lexus CT, RX450 a nejspíše to vůbec nejzajímavější LC500(+h). Ze začátku jsem si říkal, že si neužijeme moc zábavy na takovém malém prostoru. Opět jsem se ale později přesvědčil, že nezáleží ani tolik na prostoru, nýbrž na tom, čím a s kým jezdíte. Všechny vozy ukázaly svojí silnou stránku na kluzné ploše, i při projetí dlouhou zatáčkou a na konec ve slalomu. Už nyní se těším, až se budu moci vrátit zpátky na tuto trať, opět spolupracovat a nechat se vzdělávat od lidí, kteří vás zaučí a naučí nové kousky se svým vozem. A nakonec je jedno, jestli se bude jednat o Lexus či Toyotu. Obě byly dneska trefami do černého!

 

Slunce pomalu zachází, radost zůstává

Po několikahodinovém ježdění jsem si ani nevšiml, že jsme na polygonu strávili opravdu mnoho času. Je na čase odjet z místa činu a připomenout si, že jsme dnes byli svědky podepsání kontraktu s paralympijským týmem a seznámeni s bilancí minulého roku obou značek. Je zřejmé, že se oběma velmi dařilo. Za nás měly obě automobilky skvělé výsledky a já pevně věřím v jejich kladné ohlasy již v probíhajícím roce 2018. Věříte jim také? Hybridní budoucnost nechť se (ne)ukáže.

 

Petr Bahenský

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..