Peugeot Rally Cup 2019: novinky a nová jména na startu nové sezóny

Peugeot Rally Cup 2019: novinky a nová jména na startu nové sezóny

Autor: Pavel Novotný · Fotografie: Pavel Novotný

Není tomu dávno, co jsme naposledy napsali MOTORVIZI psali o Peugeot rallye cupu a bilancovali sezónu 2018. Jak si možná vzpomenete, rok 2018 v řeči značkového poháru Peugeot s modelem 208 R2 jsme hodnotili velmi pozitivně. Toto hodnocení vycházelo jak z množství uskutečněných závodů, tak z techniky modelu Peugeot 208 R2. Dle našeho názoru se jedná o velmi povedené vozidlo, které je i díky přijatelné ceně nástrojem jak pro mladé začínající či naopak pro jezdce se zkušenostmi ale s nižším rozpočtem. Je středa 20.3 a naše redakce má možnost vyslechnout si novinky v rámci tohoto šampionátu pro rok 2019. Peugeot rally cup není žádnou novinkou v motoristickém sportu ani v Čechách, a to třeba ve Francii má tradici ještě větší. Startem letošního ročníku se stane Kowax Valašská Rally ValMez, která odstartuje už o nadcházejícím víkendu. O to více jsme se na novinky těšili. A jaké to jsou?

 

Odpočinek, naděje i velká podpora mladých talentů: to vše je Peugeot Rally Cup!

Jak již je milým zvykem ze strany importéra, úvodní slova si vzal na starosti generální ředitel p. Marco Venturini. První, co nám prezentoval, bylo jeho zamyšlení, zda je z jejich strany potřeba participovat na cupu či být spolupořadatelem těchto závodů. Bylo milé slyšet, že mimo jiné právě díky skutečnosti, že je pro něj Peugeot rallye cup jakýsi „odpočinkový projekt“ a že jeho srdce bije pro automobilový sport, má tento šampionát o to větší smysl. Rovnou říkáme, děkujeme pane řediteli, za tuto možnost a příležitost dále mladým a talentovaným jezdcům pomáhat v jejich kariéře závodního jezdce. Druhou dobrou zprávou je, že na začátku sezony je přihlášeno 8 posádek, které si v letošním roce rozdělí více peněz tzv. prize money. Zároveň budou mít nově možnost svézt se v rámci 6 podniků MČR v rallye. Dále jsme se dozvěděli z úst p. Koudelky, že bude možné i vzhledem k částce za startovné, zvolit si i jen některý ze závodů, a přesto si uchovat možnost dotáhnout to vysoko v rámci hodnocení celé sezóny. Vítěz letošní série se jakožto jeden vyvolený bude moci zúčastnit tradiční rallye Du Var konané ve Francii koncem v listopadu. Ještě si dovolím doplnit, že tak jako v předchozích sezónách, budou i letos naše posádky finančně podpořené i ze strany Autoklubu ČR. Stále se bude jednat o značkový pohár sdružující závodníky na shodné technice, a to Peugeotech 208 R2. Posádkám tak především hodně zdaru!

 

PLÁNY PRO ROK 2019: URČITĚ SE MÁME NA CO TĚŠIT!

Nejvýraznější změnou pro rok 2019 je spojení projektu AUTOKLUB PEUGEOT RALLY TALENT právě s pohárem PEUGEOT RALLY CUP CZ. Oproti stávajícímu systému bude nový talentovaný jezdec ve věku do 25 let vybrán v každé sezóně z pohárových účastníku a jako nejlepší z juniorů pojede závěrečný podnik poháru „208 RALLY CUP“, pořádaném divizí Peugeot Sport ve Francii. Touto poslední soutěží francouzského šampionátu bývá zpravidla velmi sledovaná Rallye du Var. Účast na tomto velkém finále bude v plné výši hradit pořadatel cupu, značka Peugeot v ČR.

Další novinkou je zařazení šestého podniku do hodnocení seriálu. Rychlé Peugeoty tedy odstartují už na „Valašce“ a vzhledem k termínu francouzského podniku skončí „Barumkou“, na které budou body za umístění násobené koeficientem 1,5. Vklad pro účastníky poháru se sice zvyšuje na 20 000 Kč, ale více financí bude rozděleno do prize money.

 

Trocha historie a nová jména

V minulé sezóně obsadili první tři jezdci Peugeot Rally Cupu shodné pořadí také v Mistrovství ČR ve skupině 2WD a skupině A6. Posádky s vozy Peugeot 208 R2 dojížděly v absolutním pořadí hned za nejsilnějšími speciály kategorie R5. Loňský vítěz Jan Talaš odjel na Azorské ostrovy a jeho účast v Peugeot Rally Cupu ještě není jistá.  Naopak start René Dohnala s Romanem Švecem už je potvrzený, pojede také Matěj Kamenec, kterého bude tentokrát navigovat Jan Houšť. Mezi novými účastníky je několik zajímavých jmen, přihlášku už zaslal například Petr Gargulák, Jan Kornhefr, Jiří Pohlídal a Milan Obadal.

 

Na závěr mi dovolte vypůjčení citace od Marca Venturiniho, ředitele značky Peugeot v ČR: „S radostí vítáme nové posádky. Peugeot Rally Cup v České republice se rok od roku rozvíjí, posouvá dál a také obohacuje o další odměny pro úspěšné jezdce. Nováčci s cupu jsou přínosem pro jeho věhlas a další rozvoj, ale i pro diváky, kteří se tak mohou těšit na ještě zajímavější souboje. Zveme tímto všechny naše příznivce, aby byli s námi v centru dění už od první cupové soutěže, Kowax Valašské Rally.“

 

Pavel Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..