Nová generace Shell V-Power se představuje – průzkum ukazuje, co Češi od prémiového paliva očekávají

Nová generace Shell V-Power se představuje – průzkum ukazuje, co Češi od prémiového paliva očekávají

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Shell Czech Republic a.s.

Když se Shell chystal oznámit svou nejdůležitější novinku roku a po 20letém výročí představit novou generaci svého prémiového produktu, v předmětu mailu stálo „100% neodolatelná pozvánka.“ Vzali jsme to proto vážně a těšili se nejen na novinky, ale také na slibovaný technický seminář. Moderování se navíc ujali ti dost možná nejpovolanější, moderátorská dvojice Števo Eisele a Josef Král známá především ze světa Formule 1, která si přezdívá EisKing. Rozhodnutí Shell to navíc nebylo vůbec náhodné, právě z partnerství se Scuderia Ferrari F1 týmem společnost Shell ve velké míře těží. Více nejen o nových palivech Shell V-Power, ale také o technickém pozadí výrobce paliv a samotného procesu, se dozvíte v následujících řádcích.

PRŮZKUM UKAZUJE, JESTLI ČESKÝM ŘIDIČŮM SKUTEČNĚ ZÁLEŽÍ NA JEJICH AUTĚ

Než začneme s konkrétními novinkami, které Shell a jeho nová paliva přinášejí, začneme trošku netradičně – průzkumem. Ten na reprezentativním vzorku provedla společnost MEDIAN. Hlavním cílem bylo zjistit právě to, co české a slovenské řidiče v souvislosti s palivy zajímá a jakou přidanou hodnotu v kvalitním či dokonce prémiovém benzínu a naftě vidí.

Většině oslovených českých řidičů záleží na tom, aby jim osobní auto sloužilo co nejdéle a bylo bezpečné. Přesto pro to s největší pravděpodobností nedělají dost. Přestože více než 80 % z nich považuje pravidelnou péči o motor za důležitou, téměř polovina respondentů, kteří se svými vozy jezdí pravidelně, nezná pojem karbonové usazeniny. Samotné tankování kvalitního paliva s aditivy považuje za důležité téměř 6 z 10 českých řidičů, které byli osloveni. Zajímavé přitom je, že podíl lidí, kteří mají srdečný vztah ke svému autu, klesá přímo úměrně s jejich věkem. Celkově má téměř 80 % českých řidičů k autu spíše neutrální vztah.

 

Aditivované palivo tankuje méně než 6 z 10 českých řidičů

Zmenšování objemu nových motorů vystavuje palivo vyšším tlakům a teplotám než v minulosti. Pokud palivová směs nedokáže dokonale shořet, na klíčových částech motoru a palivového systému se tvoří karbonové usazeniny vedoucí ke ztrátě výkonu, zvýšení spotřeby a emisí. Z osloveného vzorku české populace, která pravidelně jezdí autem a používá internet, pouze 53 % lidí zná pojem karbonové usazeniny.

Ačkoli lidé správně považují za nejdůležitější součást péče o auto pravidelnou údržbu motoru s výměnou oleje a filtrů (80 %), tankování kvalitního aditivovaného paliva, které je zásadní pro předcházení vzniku usazenin, považuje za důležité jen 57 % respondentů a v pořadí důležitosti je tak až na 4. místě. Tento postoj může do jisté míry souviset se vztahem k autu, které 49 % dotázaných považuje pouze za dopravní prostředek a dalších 29 % k němu má neutrální postoj.

 

Čechům více záleží na delší životnosti a hodnotě vozu, Slovákům více vadí emise

V Čechách s věkem přímo úměrně klesá podíl těch, kteří deklarují srdečný vztah ke svému autu. Bližší vztah ke svému vozu mají muži ve věkové skupině 18–24 let, kteří jsou ochotni mu dopřát veškerou potřebnou péči. V praxi se však jejich pozornost zaměřuje především na vnější vzhled. Nejstarší řidiči ve věku nad 55 let zase považují auto jen za dopravní prostředek a střední generace ve věku 35 až 54 let má většinou k autu neutrální vztah, což péči o automobil příliš nepomáhá.

Karbonové usazeniny si lidé v průzkumu nejčastěji spojovali se snížením výkonu motoru (58 %), zkrácením životnosti vozu (47 %) a zvýšením emisí (42 %). Zajímavé je, že vyšší hlučnost jako následek usazenin v motoru uvedlo pouze 7 procent dotázaných.

Českým řidičům obecně více záleží na zachování hodnoty vozu a o svůj automobil se starají především z ekonomických důvodů. Konkrétně 47 % Čechů vadí zkracování životnosti auta v důsledku tvorby karbonových usazenin, což je o poznání více než Slovákům (40 %). Obavu o materiální stránku v Čechách podtrhuje také 44 % respondentů, kteří jako hlavní důvody péče o auto uvádějí ekonomické důvody a zachování hodnoty vozu. Naopak na Slovensku jako hlavní důvod uvedlo 44 % dotázaných vyšší bezpečnost vozu.

Naši východní sousedé se v průzkumu také projevili jako ekologičtěji nastavení. Více emisí z motorů s usazeninami považuje za problém 47 % slovenských respondentů, zatímco v Čechách je to 42 %.

 

Odpovědí by dle zástupců společnosti měla být nová generace paliv Shell V-Power – Odstraňuje a čistí usazeniny pro lepší výkon

Společnost Shell právě uvedla na český trh svou nejúčinnější palivovou generaci dosud – Shell V-Power. Nová generace benzínu a dieselu Shell V-Power přináší revoluci v péči o motory a zaručuje bezstarostný a efektivní provoz vozu.

Jedním z nejvýraznějších prvků nových paliv Shell V-Power je jejich schopnost 100% čistit a odstraňovat usazeniny, které mohou negativně ovlivňovat fungování motoru. Usazeniny jsou problémem, který může postihnout jakékoli druhy motorů a mít významný dopad na jejich účinnost. S moderními technologiemi motorů, které čelí vyšším tlakům a teplotám, jsou usazeniny na klíčových částech motoru, jako jsou vstřikovače paliva, častějším problémem než kdy dříve.

Nová generace paliv Shell V-Power je navržena tak, aby nejen odstranila již vytvořené usazeniny, ale také předcházela jejich budoucí tvorbě. Důsledné používání tohoto paliva může zaručit až 100% obnovení výkonu motoru.

 

Značka doporučovaná předními výrobci sportovních automobilů nyní ještě s větším významem

Shell V-Power je jediné prémiové palivo na světě, které si získalo doporučení od předních automobilových značek, včetně Scuderia Ferrari, BMW řady M a Ducati. To samo o sobě hovoří o jeho výjimečnosti a výkonu.

Paliva Shell V-Power jsou nyní k dispozici na všech čerpacích stanicích Shell v České republice. Představují dokonalou volbu pro ty, kteří chtějí udržovat své motory ve špičkové kondici, dosáhnout lepšího výkonu a snížit spotřebu paliva.

 

Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku, k tomu dodává:

„Kvalitní aditivovaná paliva jsou klíčem k tomu, aby motor fungoval dlouhodobě spolehlivě. Z průzkumu, který jsme letos provedli mezi českými a slovenskými motoristy, víme, že povědomí o usazeninách, které negativně ovlivňují fungování motoru, není tak vysoké. Ještě méně se ví o tom, že kvalitní palivo dokáže udržet motor v kondici, aby pracoval efektivněji, úsporněji a s nižšími emisemi. Budeme rádi, když si správnou péči o motor osvojí co nejvíce českých a slovenských motoristů.“

 

Jan Novotný

Sdílet: