Motorvize fans award 2015 kandidát č. 3: Nový Opel Astra

Motorvize fans award 2015 kandidát č. 3: Nový Opel Astra

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Jako třetí se Vám v rámci Motorvize fans award 2015 představuje žhavá novinka automobilky Opel. Jedná se o velmi úspěšný model Astra, který v těchto chvílích vyjíždí již v sedmé generaci. Designově i technologicky jde určitě o atraktivní vůz, stačí mu to ale na vítězství naší divácké ankety? O jeho umístění rozhodnete jen vy, a to 27.11.2015 na Zámku Štiřín. Přijďte oslavit naše výročí i vy!

Jak se zúčastnit a stát se porotcem Motorvize fans award 2015 právě zde!

 

Kvantový skok v kompaktní třídě: Opel Astra nové generace

Opel a kompaktní třída – to je příběh úspěchu, který začal už v roce 1936 modelem Kadett. Nyní pokračuje jedenáctou generací novým modelem Opel Astra. Výrobní haly dosud opustilo více než 24 miliónů kompaktních automobilů Kadett a Astra. Světová premiéra nové hvězdy Opel na frankfurtském autosalonu (17. až 27. září 2015) otevírá novou kapitolu bestselleru. Současně označuje začátek nového příběhu v historii značky: Astra nové generace je prvním modelem vyvinutým na základech nových priorit a cílů.

Účinné, temperamentní a tiché motory nové generace

Pod kapotou nového modelu Astra najdete výhradně agregáty z kompletně nového portfolia pohonných jednotek s výkonovým rozpětím od 70 kW (95 k) do 147 kW (200 k). Benzínové i naftové motory s objemy od 1,0 do 1,6 litru mají tři společné charakteristiky: kombinují nejvyšší možnou účinnost s nejlepší reakcí a s vysokou kulturou chodu – ne nadarmo si turbodiesel Opel nejnovější generace vysloužil přízvisko „šeptající“.

Inteligentní design: Kompaktnější rozměry ale větší vnitřní prostor

I prostornost interiéru studie Monza Concept našla uplatnění v nové modelové řadě Astra, v níž mají pasažéři k dispozici větší prostor na nohy a větší vnitřní výšku navzdory zmenšení vnějších rozměrů. S celkovou délkou 4,37 metru je o téměř 50 milimetrů kratší než předchůdce, šířka se zmenšila o 5 milimetrů na 1,81 metru (bez vnějších zpětných zrcátek), s výškou 1,48 metru je o 2,5 cm nižší než předchůdce. Rozvor se zkrátil o 2 centimetry, ale vnitřní prostor kabiny vzrostl. V kombinaci s nově tvarovanými sedadly mají pasažéři v zadní části kabiny nyní o 35 milimetrů větší prostor pro nohy, což zlepšuje pohodlí při jízdě i pocit vnitřního prostoru. Na předních sedadlech je vnitřní výška větší o 22 milimetrů.

Skvělá konektivita a moderní infotainment: Opel OnStar a IntelliLink

Astra nové generace je prvním modelem Opel, který bude od začátku k dispozici se systémem Opel OnStar. Osobní servisní asistenční systém je strážný anděl, který je 365 dní v roce jednoduše dostupný stisknutím tlačítka. Jestliže dojde k aktivaci airbagů, Opel OnStar dostane automaticky informaci o poloze vozidla a dispečink vyšle k havarovanému vozidlu záchranné služby. Kromě toho OnStar změní nový Opel Astra na mobilní Wi-Fi hotspot 4G LTE. V modelové řade Astra bude debutovat i systém infotainmentu IntelliLink nové generace ve dvou odlišných verzích. Poprvé IntelliLink umožní připojení smartfonů prostřednictvím Apple CarPlay a Android Auto. Poprvé v kompaktní třídě: Adaptivní světlomety IntelliLux LED® matrix

Absolutní novinkou a významným bezpečnostním prvkem v nové modelové řadě Astra je inteligentní osvětlovací systém na bázi světelných diod IntelliLux LED®. Inovativní soustava reflektorů LED matrix nové generace umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly bez rizika oslnění ostatních účastníků silničního provozu a Astra ho poprvé přináší do kompaktní třídy.

Nová přední sedadla s certifikátem AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.; Akce za zdravá záda) představují špičkovou třídu. Navazují na tradici oceněných ergonomických sedadel Opel a přinášejí nové komfortní prvky.

 

Použito z oficiálního textu dovozce

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..