Kandidát #1 Motorvize fans award 2017: Mini Countryman

Kandidát #1 Motorvize fans award 2017: Mini Countryman

Autor: Petr Bahenský · Fotografie: Petr Bahenský

Jste ambiciózní člověk? Máte rádi odkaz na tradice? Pokud ano, jistě vás potěší již náš šestý kandidát v pořadí a především první kousek z Premium segmentu. V redakci jsme měli několik vozů od značky Mini a zatím nás žádný nezklamal. Bude tomu tak i u nového Countrymana? Již nyní vám můžeme slíbit pohon všech 4 kol, černé pruhy na kapotě a skvělou automatickou převodovku. Můžeme se těšit na pořádný motokárový zážitek? Vše se dozvíme již za pár dní. Pro zopakování odkazujeme na naše články od této automobilky, která odkazuje na britské tradice, ke kterým přidává i špetku moderny a nových technologií. Dokáže obstát Mini v těžké konkurenci? To uvidíme už 12.11. na letošní výroční čtenářské anketě Motorvize fans award 2017 na letišti v Příbrami.

Slunce nad hlavou a vítr ve vlasech: Mini JCW Cabrio

Za Volantem Mini One D

Za Volantem Mini Clubman Cooper SD All4

Tradiční britská značka posiluje premiérou nové generace MINI Countryman své místo v segmentu prémiových kompaktních vozů. Nové MINI Countryman je největším a nejpraktičtějším modelem v 57leté historii značky. Zcela nově vyvinutý automobil sdružuje výrazná vylepšení v oblasti prostoru, funkčnosti, stejně jako sportovního a prémiového charakteru.

Nové MINI Countryman vyčnívá nad přímými konkurenty díky silně expresivnímu designu, efektivně tvarované karoserii a své unikátní jízdní agilitě. Potěšení z jízdy i mimo zpevněné silnice poskytuje nejnovější verze systému pohonu všech kol ALL4. Nové MINI Countryman se navíc stává prvním modelem značky, který bude nabízen i jako plug-in hybrid. Jmenuje se MINI Cooper S E Countryman ALL4 a čistě na elektrickou energii ujede až 40 kilometrů.

O 20 centimetrů delší než předchozí model.
Nové MINI Countryman je o 20 centimetrů delší než předchůdce a přibližně o tři centimetry širší. Rozvor byl prodloužen o 7,5 centimetru. Díky nárůstu těchto hodnot je na všech pěti plnohodnotných sedadlech výrazně více místa, zvětšil se i objem zavazadlového prostoru a variabilita při převozu nákladu. Zvýšená pozice sedadel zajišťuje výborný výhled a podtrhuje potěšení z jízdy. Zadní sedadla lze podélně posouvat až o 13 centimetrů. Opěradla zadních sedadel je možné sklápět v poměru 40 : 20 : 40. Jejich opěradla vynikají možností změny úhlu náklonu, takže lze buď posílit komfort cestujících, nebo zvětšit prostor pro zavazadla. Objem zavazadlového prostoru 450 litrů je možné navýšit až na 1309 litrů. To znamená nárůst proti předchozímu modelu o 220 litrů.

Pět míst v interiéru, dvě na lavičce Picnic Bench.
V rámci volitelné výbavy je nabízeno elektrické ovládání pátých dveří. Ve spojení s výbavou Comfort Access je možné otevírat a zavírat víko zavazadlového prostoru bezdotykově. Volitelný paket úložných prostorů neobsahuje pouze variabilní dno zavazadelníku, poutací oka a pružné popruhy, ale také nerezovou lištu na nakládací hraně zavazadelníku. Mezi unikátní prvky volitelné výbavy patří Picnic Bench – flexibilní lavička, která se vyklopí ze zavazadlového prostoru a dvěma lidem nabídne místo k sezení.

MINI Countryman: úspěšný model s tradičními kořeny.
Tradice britské značky je zakotvena dokonce i v označení nového modelu MINI Countryman. Tato mimořádně praktická verze klasického Mini nesla stejné jméno už v 60. letech. Stejně jako identický Morris Mini Traveller, i Austin Seven Countryman vynikal variabilním interiérem a verze s dřevěnými panely karoserie, známá jako „Woody“, si získala kultovní status, který žije až do současnosti. Už od svého uvedení v roce 2010 nabízí MINI Countryman nové způsoby, jak si užít charakteristickou potěšení z jízdy. Stalo se prvním MINI se čtyřmi dveřmi, velkými pátými dveřmi, pěti sedadly a volitelným pohonem všech kol. Po celém světě se prodalo přes 540 000 kusů.

Svalnaté proporce, zralý charakter.
Nejnovější generace MINI Countryman je ještě všestrannější, agilnější a vyniká vypilovaným prémiovým charakterem. Díky svým svalnatým proporcím působí nové MINI Countryman typicky sebevědomým dojmem. Jeho nezaměnitelnou auru definuje zvětšená světlá výška, vyšší pozice sedadel i střešní ližiny. Nové MINI Countryman lze snadno rozpoznat podle typických designových prvků, jakými je například jasně definované optické rozdělení karoserie na tři části – střechu, oblast oken a karoserii. Charakteristické jsou i krátké převisy, zvýrazněné blatníky a opticky zvětšená šířka. Přesně definované kontury a rozměrné plochy vytvářejí atraktivní hru světel a stínů, která dále podtrhuje sportovní tvar. Výběr barev karoserie obsahuje i varianty s metalízou Island Blue či lakem Chestnut, jež jsou pro MINI nabízeny vůbec poprvé. „Nové MINI Countryman podstatně vyrostlo. I přesto se nám ale podařilo zachovat typické proporce MINI,“ říká Julius Schluppkotten, projekt manažer nového MINI Countryman.

LED přední světlomety poprvé s obvodovým světelným kruhem denního svícení.
Za nápadnou vizáží předních světlometů je jejich kruhový tvar, typický pro značku MINI. Zřetelný, mírně asymetrický tvar světlometů souzní s tvarem masky chladiče. Společně tyto prvky vytvářejí nezaměnitelný vzhled přední části. V sériové výbavě plní funkci denního svícení parkovací světlomety, umístěné v nasávacích otvorech v nárazníku. V případě výběru volitelných LED předních světlometů zajišťují denní svícení zmíněné světelné kroužky hlavních světlometů.

Více prostoru pro prémiovou atmosféru.
Mezigenerační pokrok v interiéru nového MINI Countryman reprezentuje hlavně větší prostornost, uhlazenější prémiová atmosféra, moderní displej a chytrý ovládací koncept. Řidič i spolujezdec získali více prostoru v oblasti hlavy a ramen, zatímco možnosti nastavení sedadel byly ještě rozšířeny. V rámci volitelné výbavy je nabízeno elektrické ovládání sedadel řidiče a spolujezdce, a to včetně paměťové funkce pro řidiče. Optimální výhled při manévrování zajišťují úzké sloupky karoserie a vyšší pozice za volantem. V zadní části nového MINI Countryman jsou připravena tři plnohodnotná sedadla. Vstupní otvor pátých dveří byl v porovnání s předchůdcem zvětšen a nyní umožňuje pohodlnější přístup. Kromě vnitřní šířky interiéru došlo i ke zlepšení v oblasti místa pro nohy. Vylepšenou variabilitu reprezentuje rovněž větší množství odkládacích prostor. Kapsy v předních i zadních dveřích pojmou litrovou láhev s pitím. Čalouněná středová konzola, která navazuje až na přístrojový štít, pojme dva kelímky. Držáky jsou umístěny před řadicí pákou či voličem převodovky. Na středovém tunelu je také tlačítko elektrické parkovací brzdy a ovladač MINI. „Řešení vnitřního prostoru dokazuje, že nové MINI Countryman je vhodné i jako primární rodinný vůz. Hodně jsme zapracovali i na kvalitě interiéru,“ říká Julius Schluppkotten, projekt manažer MINI Countryman.

 

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..