Kandidát #5 Motorvize fans award 2017: Mitsubishi L200

Kandidát #5 Motorvize fans award 2017: Mitsubishi L200

Autor: Petr Bahenský · Fotografie: Petr Bahenský

Kdybych si mohl dovolit nějaký vystihující popisek, napadne mě: ten největší z největších. Nejspíše se jedná o jeden z opravdu zajímavých kousků. Pokud někdo netuší, oč se jedná, napovím vám, že se budete moci těšit na Pick-up. Tato již pátá generace navazuje na úspěšnou historii vozu, dle základních informací z webových stránek automobilky. Když se v krátkosti podíváme na rozměry, zjistíme, že se jedná o velikána. Svojí délkou přes 5 metrů a celkovou šířkou sahají skoro až ke 2 metrům si budete moci ozkoušet svoje řidičské dovednosti.  L200 zvládne údajně všechny druhy terénu. Nejspíše vám během testování nedopřejeme jízdu v terénu, ale věříme, že si tento krásný klenot budete moci vychutnat i na silnici. Bude tomu tak? Vše zjistíme již brzy. Teda zjistíte to hlavně vy, naši čtenáři, a to už 12.11. na letišti v Příbrami – Dlouhé Lhotě v rámci výroční čtenářské ankety Motorvize fans award 2017.

 

Nové Mitsubishi L200 páté generace navazuje na úspěšnou historii svých předchůdců. Ta se začala psát v roce 1978 v Japonsku. V průběhu bezmála 40 let bylo vyrobeno více než 4.000.000 kusů tohoto legendárního lehkého užitkového vozidla, které je nabízeno ve více než 140 zemích světa. Po celá léta si L200 zachovává charakter čistokrevného terénního vozidla, ale umí nabídnout mnohem v

Stylový pickup Mitsubishi L200 nabízí mimořádný prostor jak pro posádku, tak pro náklad, a to díky své ojedinělé konstrukci J-Line. Díky tomu disponuje L200 nejdelším vnitřním prostorem ve své třídě a pohodlně přepraví pět cestujících, jimž poskytne dostatek místa i na zadních sedadlech.

Velkoryse řešená rozměrná ložná plocha je dokonale vyztužena s ohledem na co nejvyšší odolnost a tuhost při převážení nákladu s důrazem na maximální zajištění stabilní a dynamické jízdy.

 Dojem celistvosti a jednotnosti vnějšího designu Mitsubishi L200 ještě podtrhuje užší prostor mezi kabinou a ložným prostorem, stejně tak jako nová charakteristická křivka ubíhající přes zadní dveře a ložnou plochu. K vyváženějšímu vzhledu verze Double Cab napomohlo i pečlivé přepracování samotné křivky ve tvaru „J“. Shodný výrazový motiv se uplatňuje i při pohledu zepředu, kde zaujme zaoblená skladba s úhledně modulovanými křivkami a energickým vyjádřením šířky a hmoty, od stylistických tvarů hladce ubíhajících od loga se třemi diamanty v masce chladiče k výkonným světlometům (s vestavěnými LED světly pro denní svícení) až po masivní nárazníky vytvarované tak, aby co nejlépe vyjadřovaly svoji ochrannou funkci.
Mitsubishi L200 je postaveno jako robustní vůz, připravený úspěšně se utkat se všemi úkoly, které před něj postavíte. Představuje neúnavného tahouna, na kterého se vždy můžete spolehnout při jízdě v terénu, ale současně Vám dopřeje pohodlný a bezpečný pocit jízdy jako v osobním automobilu. Vaši představu o cestování posune na novou úroveň.
Na cestách Vás může překvapit ledacos. Aby Vás žádná situace nezaskočila, je nové Mitsubishi L200 navrženo tak, aby zdolalo veškerý terén. I ten nejstrmější. Dokonalé jízdní vlastnosti pocítíte jak při jízdě na silnici, tak při jízdě mimo ni.
Konstrukce L200 je zárukou maximální stability při jízdě v jakémkoliv terénu a perfektního kontaktu s jízdním povrchem. K solidním jízdním vlastnostem vozu v terénu napomáhá robustní rám vozidla a jeho aerodynamická karoserie výrazně přispívá k zajištění vysoké stability ve vyšších rychlostech při jízdě na dálnici. Spolehlivý a osvědčený pohon 4WD ve spojení s vyspělým podvozkem zachovává maximální kontakt s jízdním povrchem, díky čemuž máte za každé situace naprostou kontrolu nad vozidlem.
Systém 4WD Super Select byl původně vyvinutý pro legendární model Mitsubishi Pajero. Díky mezinápravovému diferenciálu umožňuje ponechat systém 4WD zařazený i na zpevněném povrchu. Pomocí voliče režimu pohonu můžete přepnout během jízdy z pohonu 2WD (2H) na 4WD (4H) v závislosti na momentálních podmínkách, a to až do rychlosti 100 km/h. Pokud se dostanete do nepříznivých podmínek, přepněte na režim 4HLc určený pro členitý terén nebo na 4LLc určený pro stoupání do prudkého svahu, bahno nebo hluboký sníh.

ové Mitsubishi L200 páté generace navazuje na úspěšnou historii svých předchůdců.

Nyní přichází se zcela novým dieselovým motorem 2.4 DI-D MIVEC s variabilním časováním ventilů a v kategorii terénních pickupů zaujímá hned několik prvenství: je mimořádně úsporné díky nejnižší kombinované spotřebě ve třídě již od 6,4 l/100 km, má vynikající manévrovací schopnosti díky nejnižšímu poloměru otáčení ve třídě 5,9 m, přepraví nejvíce nákladu díky největší povolené hmotnosti jízdní soupravy převyšující 4 tuny a v neposlední řadě má nejpropracovanější systém pohonu 4WD, který umožňuje jen se zařazeným pohonem všech kol bezpečnou jízdu jak v nejtěžším terénu, tak na silnici.

Strategicky umístěná zvuková izolace, prvotřídní aerodynamika a tlumení vibrací přispívají k tiché a komfortní jízdě. Přestože se jedná o terénní pickup, je Mitsubishi L200 vybaven prvky typickými pro osobní vozy, aby Vám zpříjemnil cestování. Máte-li u sebe klíček od vozidla, díky systému bezklíčového ovládání (KOS) prostřednictvím tlačítek na vnějších klikách předních dveří můžete snadno zamknout či odemknout celé vozidlo. Zatmavovací vnitřní zrcátko automaticky zabraňuje oslňování od světlometů za Vámi jedoucích vozidel, aby byl zachován ničím nerušený výhled. Díky dvouzónové automatické klimatizaci si můžete nastavit zvlášť teplotu pro řidiče i spolujezdce pro zajištění dokonalého teplotního komfortu.

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..