Citroën C5 X: kandidát č. 11 na čtenářské auto roku 2022

Citroën C5 X: kandidát č. 11 na čtenářské auto roku 2022

Autor: Jan Nemrava - Autohled.cz, Citroën Media · Fotografie: Citroën Media (C Automobil Import, s.r.o.)

Pokud vás lákají velké francouzské limuzíny, možná vám Citroën nahrál na kandidáta na letošní čtenářské auto roku. C5 X je limuzína, kombi a SUV v jednom krásném obalu. Skvělé materiály, skvělá ergonomie a skvělé svezení. Není tohle kandidát na ideální rodinný vůz? Pokud si myslíte, že ano, určitě byste mu měli dát svůj hlas. Jedná se totiž o dalšího kandidáta na čtenářské auto roku 2022 z kategorie mainstream. Už od 17.11. je možné pro něj hlasovat on-line a zařadit se tak i do slosování o 20 hodnotných cen. 15 z vás se navíc bude moct zúčastnit finálových testovacích jízd, které letos proběhnou s TOP 3 – 4 kandidáty formou road tour už 10.12. Teď už ale zpět k Citroënu a jeho nové vlajkové lodi. Čím vším dokáže zaujmout?

Citroën odhalil zhruba rok zpět C5 X, svou novou vlajkovou loď, která obnovuje segment velkých cestovních vozů. Do Čech ale dorazila až koncem jara letošního roku, i proto jde o žhavého kandidáta letošního ročníku MOTORVIZE Fans Award. Ze siluety nového typu, která je k dispozici s benzínovými nebo plug-in hybridními motory, vyzařuje modernost, reprezentativnost, neotřelost a čistá elegance, což jsou vlastnosti, které očekávají nejen věrní zákazníci značky Citroën.

Odevzdat svůj hlas můžete ZDE

 

MAXIMÁLNÍ KOMFORT ZA VŠECH OKOLNOSTÍ DÍKY AKTIVNÍMU ODPRUŽENÍ CITROËN ADVANCED COMFORT

Pojem pohodlí je se značkou Citroën úzce spjat již sto let. Ačkoli se komfort dá shrnout do jediného slova, má ve skutečnosti více aspektů. Tlumení, podpora karoserie, akustika, sedadla, světlost, prostornost, ergonomie, modularita, služby atd. To vše přispívá k definici pohody a klidu, které cestující pociťují při používání svého vozu.
Sedadla Advanced Comfort ve voze C5 X nastavují úplně nové měřítko z hlediska pohodlí při sezení. Díky nim se na palubě cítíte jako doma v obývacím pokoji. Interiér vozu je ztělesněním minimalismu a elegance. Sedadla se mohou pyšnit specifickým čalouněním včetně měkké vrchní vrstvy, jež zajišťuje pohodlné dosednutí. Dynamický komfort a komfort z hlediska držení těla zajišťuje tkanina o vysoké hustotě a strukturovaná zesílená pěna, díky nimž se budete cítit, jako v bavlnce i při dlouhých cestách.
Aby Citroën poskytl svým zákazníkům všechny tyto dimenze komfortu, spustil v roce 2016 program „Citroën Advanced Comfort“, jehož jedním z pilířů je odpružení s progresivními hydraulickými dorazy. S aktivním odpružením Citroën Advanced Comfort se Citroën posouvá o stupeň výš a nabízí zákazníkům vozu C5 X Plug-in Hybrid maximální cestovní komfort, jež se jen tak nevidí.

Čtenářské auto roku je opět tady! Veřejnost bude moci rozhodnout o králi mezi novinkami na českém trhu

 

AVANTGARDNÍ TVAR A NERUŠENÝ VÝHLED

Tvar vozu C5 X upoutá okamžitě vaši pozornost: je výrazný, robustní a reprezentativní a přesto elegantní. Vůz C5 X v sobě snoubí tvar hatcbacku a kombi a současně přidává prvky, kterými zaujme fanoušky SUV. Jde o nový tvar kladoucí zvláštní důraz na aerodynamiku, prostor a všestrannost. Díky dlouhé kapotě, ladným aerodynamickým liniím, vysoké linii bočních oken a převisu nad zadními koly působí výrazně a dynamicky. Díky větší výšce, oproti tradičnímu hatchbacku, a kolům o průměru 720 mm s 19″ pneumatikami Tall & Narrow poskytuje řidiči větší a ničím nerušený výhled, což oceňují zejména zákazníci SUV.

 

JE LIBO ELEKTŘINU NEBO BENZÍN? V C5 X MŮŽETE MÍT OBOJE!

Vůz C5 X s technologií plug-in hybrid přichází s nabídkou vhodnou pro jakékoliv využití, pro každodenní provoz i nečekané cesty, bez omezení a v naprosté volnosti. Tato verze s výkonem 225 k poskytuje radost z tichého startování i jízdy bez emisí, s možností ujet více než 50 km v režimu ZEV, s dojezdem v elektrickém režimu vhodným pro většinu každodenních jízd, až do rychlosti 135 km/hod. Je tak možné celý týden absolvovat běžné cesty do práce bez nutnosti použití spalovacího motoru. Vůz můžete dobíjet podle potřeby doma nebo na dobíjecí stanici, a přitom se vám nabízí možnost vyrazit i na dlouhé cesty bez starostí o dobíjení, kdy pohon převezme úsporný a výkonný spalovací motor.

Kromě vrcholného plug-in hybridu označovaného jako HYBRID 225 ë-EAT8 Citroën nabízí i dvě klasické benzínové verze. Jde o známé jednotky 1.2 PureTech 130 S&S EAT8 a 1.6 PureTech 180 S&S EAT8. Jak již označení napovídá, vždy je součástí hnacího ústrojí 8st. automatická převodovka s hydrodynamickým měničem.

Citroën přiváží do ČR novou C5 X: nabízí zejména komfort a prostornost za rozumnou cenu

 

NEJSTE NA TO SAMI – asistenční systémy

C5 X nabízí, co se asistenčních systémů týče, to nejlepší z koncernu Stellantis  – využívá poloautonomní řízení 2. stupně v souladu s platnou legislativou: systém Highway Driver Assist, který kombinuje adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a systém udržování vozu v jízdním pruhu: řidič již nemusí ovládat rychlost ani trajektorii, všechny tyto funkce přebírá vůz.
Každodenní život usnadňuje řada dalších prvků, jako je systém sledování mrtvého úhlu s dlouhým dosahem, Rear Cross Traffic Alert, systém, který detekuje nebezpečí za vozidlem, při couvání, Top 360 Vision, systém umožňující zobrazit okolí vozu na dotykovém displeji, který usnadňuje manévry s vozem, nebo hands-free přístup a startování s funkcí Proximity, který automaticky odemkne a zamkne dveře, když se řidič přiblíží, nebo vzdálí od vozu. Už si nemusíte dělat starosti s tím, zda jste náhodou nenechali odemčené auto a ani parkování v centru města vás nevyvede z míry.

 

IDEÁLNÍ KANDIDÁT – ALE JEN PRO NĚKOHO

Citroën C5 X určitě není auto pro každého. Ani nemá být. Jde o výjimečný vůz pro někoho, kdo ocení smysl avantgardy plující neslyšně po silnici. Rozhodně ale nejde o jeho jedinou přednost – nechybí moderní technologie, vyspělá hnací ústrojí nebo vytříbená úroveň komfortu na palubě. Pokud si umíte představit takovým autem jezdit, možná je to pro vás ideální kandidát na vítěze. K odevzdání svého hlasu stačí pouze 5 minut v rámci on-line hlasování, které bylo spuštěno 17.11. 20 z vás získá hodnotné ceny a 15 bude umožněna účast na finálových testovacích jízdách, které budou určeny TOP 3 – 4 kandidátům z každé kategorie. Tak co, bude to právě Citroën C5 X?

Sdílet: