Automobilové reklamy? Která z nich si nás nejvíce získala?

Automobilové reklamy? Která z nich si nás nejvíce získala?

Autor: Petr Bahenský · Fotografie: Petr Bahenský

Dnes bych se s vámi chtěl podělit o své dojmy. Před pár týdny jsem seděl na gauči a sledoval svůj oblíbený motoristický seriál. Jak každý z nás zná, po chvilce přišly na řadu reklamy. Já jsem zrovna jedním z těch, kteří nepřepínají a nechávají se zlákat marketingovými tahy výrobců spotřebičů či automobilů. Po chvilce na mě vyskočila jedna z upoutávek a já se zamyslel, že bych se s Vámi mohl podělit o ty (pro mě) vůbec nejzajímavější. Tak začneme tou první velmi zajímavou upoutávkou na nový model …

 

Mercedes: Prostě umí.

Přesně tato reklama na nový model X mě velmi zaujala, i proto jsem se rozhodl, že vyberu dalších z několika líbivých odkazů na novinky z řad automobilek a uvidíme, jaký bude váš názor. První z nich je nejspíše vůbec ta nejnovější. Z této reklamy jsem byl vzrušený a chvílemi jsem i zatoužil řídit onen vůz. Vždyť nelákalo by vás, kdyby všechny kroky lidí směřovaly za vámi? Mě rozhodně ano!

 

U Mercesedu ještě zůstaneme: Nyní něco žhavějšího

I zde je cítit mnoho emocí, ale konečně těch více sportovnějších. Z džungle se vyřítí Lewis Hamilton. Očekávali byste ho ve Formuli 1? Nikoliv! Ze zatáčky přijíždí zvíře zeleného pekla a chystá se vystrčit své drápky. Po vypnutí motoru se pilot Formule 1 ocitne mezi „smrtelníky“. Na konci videa si přisedne krásná slečna, a co se stane dál?

 

Jaguar. V jednoduchosti je krása.

Ačkoliv se tato fráze vyslovuje poměrně často, zdá se mi, že automobiloví designéři či inženýři se tímto heslem moc neřídí. Automobilka Jaguar udělala výjimku a své nové promo na model E-pace vytvořila v jednoduchém pojetí. Ptáci létají. Ryby plavou. Jaguar cestuje. Zde dávám opravdu palec hodně vysoko, protože se mi líbí jednoduchost a i hudba, která byla vybrána sem skvěle pasuje. Prostě vše hraje stylově, tak jak jsme zvyklí právě u této automobilky.

 

A co vy? Jaké jsou ty vaše reklamy?

 

Petr Bahenský

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..