Audi, Volkswagen a Seat v ČR úspěšný rok 2015

Audi, Volkswagen a Seat v ČR úspěšný rok 2015

Autor: Jakub Špaček · Fotografie: Jakub Špaček

Společnost Porsche Česká republika, importér automobilů koncernových značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, uzavřela loňský rok s mimořádně úspěšnou bilancí, která překonává všechny dosavadní rekordy. V roce 2015 opět potvrdila postavení největšího dovozce automobilů na českém trhu. Celkem bylo v České republice v uplynulém roce dodáno zákazníkům 47 443 vozů Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy.

Registrace osobních vozidel Volkswagen dosáhly v loňském roce 23 754 vozů, což představuje meziroční nárůst o 30 %. Značka Audi zvýšila prodeje o 28 % na celkových 5019 vozů. SEAT registruje nárůst o téměř 10 % na 6759 vozidel a Volkswagen Užitkové vozy po započtení osobních verzí užitkových vozů (N1 a M1) dodal loni zákazníkům 5031 vozidel, což je o 25 % více než v roce 2014.

Porsche Česká republika s.r.o. má k dnešnímu dni 155 zaměstnanců a se svými partnery má uzavřeno celkem 121 smluv na prodej a servis. Kromě toho je uzavřeno dalších 69 smluv výlučně na servis. Značky dovážené společností Porsche ČR jsou díky tomu zastoupeny na celkem 99 různých místech naší země, přičemž celkový počet zaměstnanců dealerské organizace dosahuje čísla 4298.

Volkswagen – stabilně úspěšný

„V loňském roce byla značka Volkswagen osobní vozy na českém trhu podobně úspěšná jako tým Volkswagen Motorsport s vozem Polo R WRC v mistrovství světa v rallye,“ říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy. „Jednička mezi dováženými značkami dosáhla meziročního nárůstu registrací o 30 % – to je jízda na plný plyn! Golf, Passat a Polo zůstávají našimi bestsellery, pouze modely Passat a Polo si oproti loňskému roku prohodily pořadí. Vzhledem k silnému produktovému portfoliu naší značky a silnému zázemí prodejní a servisní sítě věřím, že i v roce 2016 nás čeká stabilní růst.“

 

Golf potvrdil i v loňském roce postavení nejprodávanějšího modelu značky Volkswagen (6711 vozů) a k jeho trvale rostoucí oblibě přispělo mimo jiné rozšíření nabídky o atraktivní verze R Variant, GTD Variant a Alltrack na jaře 2015.

Audi – překonalo historický milník

Audi slaví na českém trhu další historický rekord! Po mimořádně úspěšném roce 2014, kdy vzrostl počet prodaných vozů o 20 %, se podařilo v loňském roce meziročně zvýšit počet registrovaných nových vozů Audi v České republice o více než 27 % a poprvé v historii překonat hranici 5000 registrovaných vozů. S celkovými 5019 registracemi.. Mezi bestsellery s logem čtyř kruhů se okamžitě po své premiéře vyšvihla nová generace progresivního SUV Audi Q7 a neochabuje ani tradičně vysoký zájem českých zákazníků o verze s pohonem všech kol quattro.

„Poprvé v historii jsme pokořili hranici 5000 registrovaných vozů, a to poté, co jsme rok 2014 uzavírali s trojkou na začátku,“ říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi. „S celkovými 5019 registracemi pokračujeme v trendu návratu značky Audi na nejvyšší pozice. Mezi bestsellery se okamžitě zařadila nová generace prémiového SUV Audi Q7 a vynikajících výsledků dosáhly i modely Audi A6 a Audi Q3.

Seat – úspěch v prodejích i v motorsportu

SEAT překonal v roce 2015 svůj historicky nejlepší obchodní výsledek na českém trhu z roku 2014. Počet registrací nových vozů SEAT meziročně vzrostl o 9,7 % na 6759 vozů. SEAT tím potvrdil své postavení v TOP 10 mezi všemi značkami na českém trhu. V uplynulém roce pokračoval v podpoře české atletiky a také slavil úspěchy v motoristickém sportu ziskem druhého místa v celkovém pořadí ETCC s vozem SEAT Leon Cup Racer, za jehož volant usedal Petr Fulín.

 

„Z nového prodejního rekordu značky SEAT na českém trhu máme samozřejmě velkou radost,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Úspěchy posledních let jsou výsledkem neúnavné práce celého našeho týmu, skvělých produktů a profesionálního přístupu naší stabilní prodejní a servisní sítě, pro kterou je spokojenost zákazníka na prvním místě, což dokazují velmi pozitivní ukazatele spokojenosti zákazníků za rok 2015. Díky modelům Leon a Ibiza má SEAT již dva velmi stabilní pilíře, které jsou podporovány dalšími úspěšnými modely, jako je Alhambra a Toledo, jejichž obliba v loňském roce výrazně vzrostla. Letošní rok bude pro SEAT v mnoha ohledech přelomový, protože uvedeme na trh zcela nový model – první SUV značky SEAT.“

 

 

 

 

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..