Rallye Dakar 2016: Přehled 6.- 10. etapy

Rallye Dakar 2016: Přehled 6.- 10. etapy

Autor: Simona Rottová · Fotografie: Simona Rottová

6. etapa: 8.1. 2016

 

Délka trati: původní

Automobily:                                 723 km – měřených 542 km

Kamiony:                                       600 km – měřených 295 km

Motorky + čtyřkolky:                 723 km – měřených 542 km

 

  • Department Ouro : z Uyuni do Uyuni – Bolívie– trasa přes největší solisko na světě a hnízdiště plameňáků

Etapa měla mít dvě měřené části, do roadbooku však opět promluvilo počasí, takže byla etapa zkrácena.

Po průjezdu Bolívií, kde vládla dobrá nálada a přátelská atmosféra, ale za to velké výkyvy počasí v podobě lijáků, větru, písečné bouře, krup a dokonce i sněhu, v šesté etapě se ještě dále bude Rallye pohybovat na území Bolívie a následně v etapě sedmé se přesune zpět do Argentiny.

Šestá etapa je navíc bezasistenční etapou.

Kategorie motorky

Šestá etapa byla pro motocykly jednou z nejdelších, čítala přes 500 km a jezdci se museli také potýkat s výkyvy počasí, zimou na startu a opětnou nepopulární a fyzicky velmi vyčerpávající jízdou ve vysoké nadmořské výšce, během níž trasa neklesla pod 3200 metrů nad mořem.

Na rozdíl od předchozí páté etapy, kterou jako první Argentinec vyhrál Benavideso, se mu v této nevedlo. I další z favoritů Barreda měl technické problémy. V tahu na vítězství pokračuje, co by výherce šesté etapy, Toby Price, který se po šesté etapě pohyboval na průběžném druhém místě. Za ním na druhém místě skončil na KTM bývalý mistr světa endura Mathias Walker, v průběžném pořadí je pak na třetím místě ještě za Pricem. Průběžně první muž v kategorii motocyklů Gonzales na Hondě dokončil etapu na třetím místě. Další z favoritů Štefan Svitko dokončil na čtvrtém místě (průběžně také 4), navíc ho při přejezdu do bivaku trefil kámen do obličeje, takže se musel nechat ošetřit. Další Slovák Ivan Jakeš po zranění nohou odstoupil. Náš Ondra Klymčiw dokončil etapu 27.

Další enduro závodník Meo na své KTM po prvotních problémech s navigací dokončil etapu až 13. a průběžně zaujímá osmé místo. Pabiška se se svým motocyklem prodíral ze zadních pozic, tomuto Liberečákovi vyhovovala 542 km dlouhá etapa.

V technických problémech navíc s pádem a zraněním ruky ocitl i Barreda Bort. Havárie se nevyhnula ani Fariovi, který si zlomil zápěstí/klíční kost a musel svoji účast ve slavné rallye ukončit, navíc musel být jezdec ošetřen v medical centru.

Za zmínku také stojí, že etapu motocyklů odstartoval prezident Bolívie Evo Morales.

Kategorie čtyřkolek – Quad

V kategorii čtyřkolek odstoupil jeden z favorizovaných jezdců, Rafal Sonik, Polák bral ale vše optimisticky a s nadhledem shrnul své působení na Dakaru tím, že problémy by ho měly posílit. Do problémů se dostal i Casale, který po zranění klíční kosti odstupuje. Tradičně dobře si vede duo bratří, kde šestou etapu vyhrál Marco Patronelli, který je ovšem na průběžném druhém místě za svým bratrem Alejandrem, ten ale za ním v etapě skončil až druhý.

Na třetím místě etapu za bratry dokončil Rus Karyakin Sergej.

Kategorie automobilů

Po skončení páté etapy byl leadrem rallye šampion Sebastian Loeb, týmu se však šestá etapa nedařila a po problémech a dvou defektech na solné pláni dokončil až čtvrtým nejlepším časem, což pro něho mělo za následek pokles na průběžné druhé místo se ztrátou 27 vteřin na Peterhansela.

Jedenáctinásobný vítěz Dakaru Peterhansel do etapy nastupoval na průběžném druhém místě, po tom, co dokázal na svém Peugeotu šestou etapu vyhrát, se posunul do celkového vedení. Druhý nejlepší čas etapy zajel Carlos Sainz, který již v minulosti dokázal vyhrát na VW, celkově je 3. Třetí čas etapy zajel s Toyotou Al Raithi, který se však průběžně pohybuje na osmém místě. Na pátem místě se svým Mini dokončil Nassir Al Atyiha (průběžné 4. místo), další jezdec rallye Fin Mika Hirvonen zajel v etapě 8. čas (průběžně je 6.), za ním na devátém místě skončil průběžně pátý, De Villier se svojí Toyotou.

Nani Roma dohání stále své zpoždění z předchozích etap, které nabral při problémech v bažinách, etapu dokončil šestý a celkově je až v druhé desítce, na 13. místě.

Problémy se nevyhnuly ani Gordonovi, který ztratil 2 hodiny.

Náš Martin Prokop dokončil na 16. místě. Další Čech Macháček se svojí bugynou kvůli prasklé hřídeli mezi převodovkou a motorem na 281. km 6. etapy po technické závadě odstupuje.

Kategorie kamionů

Šestou etapu v kategorii kamionů vyhrál Holanďan Stacey, který je po šesté etapě v průběžném vedení.

Naši jezdci si po odstoupení Aleše Lopraise (defekt předního kola), kterému se bohužel stále nedaří navázat na medailové umístění z Afriky 2007, vedli docela dobře. Martin Kolomný dokončil etapu na sedmém místě a průběžně zaujal místo šesté, i když ani jemu se nevyhnula jezdecká chyba, kdy vlétl do řečiště, které dle navigátora mělo být až o 200 metrů dál, kamion udělal jump ne nepodobný tomu z roku 2011, kdy Martin skončil v nemocnici a dokonce na operaci obratle. Jaroslav Valtr dojel na desátém čase (průběžně 18.), což je po čtyřech defektech pneumatik v úvodních etapách velmi dobré. Martin Macík ml. dokončil na 13. místě (průběžně 12.) – poslední část etapy zhodnotil jezdec jako „vypalovačku“, kdy kamion jel na omezovači rychlostí 140km/h, Tomáš Vrátný na 17. místě (průběžně 19.) a Dušan Randýsek, který asistoval Miroslavu Zapletalovi, dojel 42., celkově 47.

 

7. etapa: 9. 1. 2016

 

Délka trati: původní

Automobily + kamiony:              793 km – měřených 353 km

Motorky + čtyřkolky:                   793 km – měřených 353 km (kráceno na 230 km)

Trasa: Uyuni do Salta – Bolívie do Argentiny

 

Kategorie motorky

V sedmé etapě si mezi motocykly nejlépe vedl pětinásobný mistr světa enduro Francouz Antonie Meo, který po etapě figuroval na průběžném šestém místě. Na druhém místě za Francouzem dojel Argentinec Kevin Benavides (průběžně 5.) a trojici nejlepších uzavřel Paulo Goncalves, který je průběžným leadrem. Průběžně druhý muž Toby Price dojel na pátém místě.

Barreda Bort pro zranění nenastoupil do etapy.

Slovák Štefan Svitko uzavíral až první desítku, dojel devátý a průběžně se drží na 9. místě.  Náš Ondřej Klymčiv dojel 18., v průběžném pořadí je 29., Pabiška byl pak až 41.

V úvodu etapy bylo počasí v pořádku, následně začalo hustě pršet, ale ke konci trati se počasí opět umoudřilo, takže se jezdcům počítal výsledek pouze z první části.

Etapu poznamenal nehezký pád Mathiase Walkera, který upadl již na 17. km rychlostní zkoušky a zůstal zraněný ležet se zlomenou stehenní kostí. Zraněnému jezdci nehledě na možnou ztrátu pomáhal vedoucí muž pořadí Goncalves, který ho našel. Vedení závodu nakonec rozhodlo, že čas, který Portugalec u zraněného strávil, mu bude odečten.

Kategorie čtyřkolek – Quad

Na čtyřkolkách již dále nepokračuje Rafal Sonik. S nejlepším časem etapu dokončil Lucas Bonetto, který však díky ztrátám z minulých etap nefiguruje na medailových pozicích. Za ním dokončil druhý Pablo Coppeti, bratři Patronellové se drželi na čtvrtém (Alejandro) a pátém (Marcos) místě, respektive průběžně na prvním (Alejandro) a druhém (Marcos) místě. Průběžně čtvrtý Jeremias Gonzales dokončil etapu jako šestý.

Ani čtyřkolky nejely celou trasu a kopírovaly trasu motorek, která byla přerušena po první polovině.

Kategorie automobilů

V katerogorii automobilů první dokončil bývalý jezdec klasické rallye Carlos Sainz, který se průběžně drží na třetím místě. Svým etapovým vítězstvím si zajistil už 28. etapový skalp. Za ním druhý dojel průběžně první muž Sebastian Loeb. Katařan Nasser Al Attiyah se svým speciálem Mini s pohonem všech kol (na rozdíl od Peugeotu není s Mini jednoduché vyhrát jednotlivé etapy) dokončil třetí, průběžně 4. Legendární Stephan Peterhansel (po etapě průběžně druhý) dokončil na čtvrtém místě, s celkovou tří minutovou ztrátou na Loeba. Pátý dojel Mikko Hirvonen na Mini, stejné místo obsadil i průběžně. Za ním se v etapě umístil Francouz Cyril Despres, sedmý čas obsadil Giniel De Villiers (průběžně šestý). Rodák z Emirátů Al Raithi zrychlil a etapu dojel osmý a stejné místo obsadil i průběžně. Nani Roma dojel 10. Roby Gordon pro nedostatek paliva dojel etapu na laně. Holanďanovi Bernhardu Ten Brinkemu jeho speciál Toyota během chvilky shořel.

Náš závodník Martin Prokop figuroval v první dvacítce.

Je zřejmé, že vedou Peugeoty s pohonem na zadek, ostatní s pohonem všech kol v průběžném pořadí pokulhávají.

Kategorie kamionů

Na prvním místě etapu dokončil ruský Kamaz Nikolaeva, druhý dojel jeho týmový kolega Mardeev (průběžně 3.). Průběžně první Holanďan Versluis dokončil až za Rusy na třetím místě, De Rooy dojel na čtvrtém místě (průběžně je 2.), páté místo v etapě patřilo Rusovi Karginovi opět na Kamazu. Favorit Holanďan Stacey dojel až devátý.

Z našich si po odstoupení Aleše Lopraise vedl nejlépe mladík Martin Macík, který dojel 7. a průběžně po etapě figuruje na devátém místě. Hned za ním osmý dojel Jaroslav Valtr (průběžně 15.), Tomáš Vrátný dojel 22. (průběžně na 20. místě). Martin Kolomný, o jehož motory Buggyra se stará okruhový závodník David Vršecký, dokončil po problémech, kdy se snažil předjíždět jeden kamion a havaroval, čímž ztratil hodinu a půl mezi prvním a druhým mezičasem, až na 40. místě – průběžně klesl na 17. místo.

Velmi nepříjemná událost se stala na 83. km jezdci Lionelovi Baudovi, který trefil 63letého diváka, na místě zemřel. Stal se tak, po loňském Polském motocyklistovi, 67. smrtelným úrazem na Dakaru.

 

Volný den:     10. 1. 2016

Rest Day – den odpočinku v Saltě

Kategorie motorky

Po první půlce Dakaru vede na Hondě Paulo Goncalves, za ním je průběžně druhý Toby Price, třetí je Slovák Štefan Svitko. Na pátém místě je domácí Kevin Benavides, jehož celá rodina (snad kromě matky) závodí. Na šestém místě je mistr světa enduro Meo.

Náš Ondřej Klymčiv je celkově ve třetí desítce.

V první polovině závodu z favorizovaných odstoupil Barreda Bort a po pádu a zlomenině stehenní kosti také Mathias Walker.

Kategorie čtyřkolek – Quad

Na vzdory pádu v úvodu soutěže průběžné pořadí vede Alejandro Patronelli, který se drží též před svým bratrem Marcem. Třetí v pořadí je také na Yamaze Rus Sergej Karyakin.

Ze závodu musel odstoupit Polák Rafal Sonik a po zranění také Chilan, který se zpočátku držel ve vedení Ignazio Casale.

Kategorie automobilů

Mezi automobily vede Sebastian Loeb na Peugeotu před Stephenem Peterhanselem, třetí místo patří se ztrátou 5 minut Carlos Sainzovi. Čtvrtý je Katařan Nassir Al Attiyah.

Na šestém místě je nejlepší s Toyotou se Ginielem de Villersem

Náš Martin Prokop, přes dvě nehody, kdy jednou měl auto na střeše a po druhé na boku, figuruje na 18. místě. Miroslav Zapletal je pak 23.

Kategorie kamionů

Po první polovině v kategorii kamionů vede Holanďan Pieter Versluis, který byl od první etapy na špici, druhý je se ztrátou 5 minut jeho krajan De Roy. Další místa patří Rusům, třetí Mardeevovi a čtvrté Nikolaevoi. Pátý je opět Holanďan Stacey.

Náš Martin Macík je jako nejlepší Čech průběžně 9., Jaroslav Valtr je 15.

V první části Dakaru se propadl po problémech při předjíždění pomalejšího Kamazu Martin Kolomný. Problémy s rozbitým ložiskem předního kola vyřadili favorita Aleše Lopraise s Ivecem.

 

8. etapa: 11. 1. 2016

Délka trati: původní

Automobily + kamiony:               766 km – měřených 393 km

Motorky + čtyřkolky:                   766 km – měřených 393 km

Trať : Salta – Belén

Problémy provázely i v pořadí osmou etapu – na terén dlouhou a navigačně nejnáročnější, začátek byl odložen o 40 minut. Trasa vedla přes písečnou poušť Fiambala, kterou v dřívějších ročnících závodníci nazvali peklem na zemi. Bylo nutné totiž překonat jak písečné duny, tak kličkovat horami kolem Cordoby. Osmá etapa také rozdělí pole na ty, co umí a na ty, co umí méně.

Kategorie motorky

Motorky vyrazily do závodu už v 7 ráno, nejlepším časem zazářil i celkový vedoucí muž pořadí Toby Price. Další z favoritů Paulo Goncalves kousek před cílem havaroval, takže v celkovém pořadí nabral na Price ztrátu 5 minut a dojel v průběžném pořadí druhý. Chilan Pablo Quintanilla dojel v etapě na třetím místě a v celkovém pořadí obsadil místo ještě o jednu příčku horší. Na čtvrtém místě etapu dokončil Štefan Svitko, který je průběžně třetí.  Za ním dojel domácí Argentinec Kevin Benavides na pátém místě, na stejném místě figuruje i v průběžném pořadí.

V osmé etapě bylo dosaženo velmi vysokých „topspeedů“ (maximálních rychlostí) – přes 170 km/hod.

Náš Jan Veselý dokončil etapu i se sedmi zlomenými žebry.

Kategorie čtyřkolek – Quad

V kategorii čtyřkolek patří vedoucí příčky bratrům Patrolnellům, Marcos vyhrál tuto etapu a je i průběžně před svým bratrem Alejandrem, který dokončil druhý se ztrátou 5 minut 42 sekund (průběžně zaujímá také druhé místo). Na třetím místě v etapě i průběžně je Hernandes, za kterým etapu dokončil Lucas Bonneto. Průběžně čtvrtý dojel Rus Karyakin před Jeremias Gonzales Ferioli, sedmý v průběžném pořadí je Pablo Copetti.

Kategorie automobilů

Na prvním místě etapu dokončil Katařan Nasser Al Attiah, který v průběžném pořadí zaujímá třetí místo a ztrácí tak na vedoucího Francouze Peterhansela 15 minut.  Druhý a celkově také na druhém místě figurující dojel se ztrátou 12 sekund Carlos Sainz. Na třetím místě etapu dokončil průběžně vedoucí muž Stephen Peterhansel, za ním dojel Cyril Depres a na pátém místě byl se svým speciálem Mini Mikko Hirvonen. Šestý dorazil do cíle osmé etapy Nani Roma (celkově 10.), Giniel De Villiers dojel až patnáctý (celkově je 7.).

Náš WRC jezdec Martin Prokop dokončil etapu jako šestnáctý.

Do začátků osmé etapy suveréní favorit Sebastian Loeb se se svým Peugeotem dostal nyní do problémů, když 510 km před cílem havaroval a svůj automobil zahrabal. Na pomoc mu museli přispěchat domorodci s lopatami. Loeb nabral hodinovou ztrátu a propadl se až na průběžné osmé místo.

Kategorie kamionů

Náročný terén osmé etapy nejlépe zvládl Francouz De Rooy, který je i průběžně první, průběžně druhý je jeho krajan Versluis před Holanďanem Staceym a Rusem Mardeevem. Jaroslav Valtr dokončil etapu, co by čtvrtý, v průběžném pořadí je 14., na 13. místě dojel na Liazu Martin Macík (celkově 12.) a 15. místo etapy obsadil Tomáš Vrátný z Bonver Dakar týmu (celkově je 17.).

Martin Kolomný se během etapy ztratil, čímž nabral skluz 2 hodin. Jeho celková ztráta již činí 3 hodiny 10 minut.

Další den čeká jezdce maratonská etapa.

 

9. etapa: 12. 1. 2016

Délka trati: původní

Automobily:                                 396 km – měřených 285 km

Kamiony:                                       396 km – měřených 285 km

Motorky + čtyřkolky:                436 km – měřených 285 km

Trať : Belén – Belén

Trasa deváté etapy Dakaru byla, stejně jako již několik předchozích, z původně 300 km dlouhé rychlostní zkoušky zkrácena. Jezdce během dne potrápily vysoké teploty, kdy vzduch ve stínu dosahoval až neuvěřitelných 47 stupňů Celsia a písek se rozpálil až na 70 stupňů Celsia. S teplotami měli asi nejvíce problémy motorkáři a quadisti, kteří trpěli dehydratací a někteří museli dokonce své působení na Dakaru kvůli absolutnímu vyčerpání ukončit.

Kategorie motorky

Jako jediný do cíle deváté etapy dojel Toby Price, který na svém Red Bull KTM projel všechny mezičasy původně nezkrácené trati. Druhý etapu dokončil, na čtvrtém místě průběžně se pohybující, Kevin Benavides se ztrátou 7 min 10 sekund. Třetí nejrychlejší čas etapy se ztrátou 10 minut 33 sekund zaznamenal Slovák Štefan Svitko, průběžně se pohybuje na druhém místě, kdy na prvního ztrácí 25 minut. Na čtvrtém místě etapu dokončil Pablo Quintanilla, který se průběžně vypracoval již na třetí místo. Překvapením Dakaru jsou výsledky Ricky Brabce, který etapu dokončil na pátém místě a průběžně dosáhl na místo osmé.

Paula Goncalvese zastihly na 178 kilometru technické problémy, kdy mu přestal chladit motocykl a dokonce se objevila i díra v chladiči, která ho vyřadila z boje o vítězství.

Našim se moc nedařilo, po ošklivém pádu byl vrtulníkem do nemocnice přepraven Ondřej Klymčiw, sice se alespoň pro zatím vyhnul chirurgickému zákroku, ale i tak si svoji zlomenou nohu a poraněnou páteř bude léčit hodně dlouho. Další Čech, jezdec týmu Barth Racing, Rudolf Lhotský během etapy padl v písku vyčerpání a pro totální vyčerpání musel z Dakaru odstoupit.

Kategorie čtyřkolek – Quad

Devátou etapu v kategorii Quadů vyhrál Argentinec Pablo Copetti, za ním na druhém místě dokončil Alejandro Patronelli, který je i průběžně druhý před svým bratrem Marcosem.

Z boje o vítězství je díky ztrátě Rus Karyakin, který obsadil v etapě osmé místo a průběžně figuruje také na osmém místě.

Nejlepší žena Laia Sanz figuruje průběžně na 18. místě.

Kategorie automobilů

V minulé osmé etapě měl v písku nehodu Sebastian Loeb. On i jeho spolujezdec Daniel Ellen měli problémy i v deváté etapě, kde znovu ve vedru 46 stupňů vyhrabávali auto z písku, čímž ztratili více jak 2 hodiny a obsadily 22. místo v etapě, průběžně figurují až v druhé desítce na 13. místě.

Na průběžné první místo se po vítězství v deváté etapě dostal Carlos Sainz se svým Peugeotem, který má pohon zadních kol. Jako druhý dokončil etapu Holanďan E. Van Loon, třetí za ním dojel rallye jezdec Mikko Hirvonen (průběžně 4. místo), čtvrtý etapu dojel Giniel De Villiers (průběžně 5.) před Katařanem Nasserem Al Attiahem, který se ztrátou 15 minut obsadil průběžné třetí místo. Bývalý motorkář Cyril Depres dokončil etapu co by šestý, Al Raithi dojel osmý a průběžně se pohybuje na šestém místě.

Favorit kategorie Stephen Peterhansel dojel až sedmý, jeho dvoukolka Peugeot tentokrát nestačila na Mini. I jemu totiž vysoké teploty způsobily problémy s motorem, ke kterým se ještě přidaly problémy s obtížnou navigací, takže se jezdec propadl na průběžné druhé místo.

Kategorie kamionů

Z kamionů nejlépe etapu dokončil Francouz De Rooy, který současně o 27 minut 12 sekund vede celou kategorii před Rusem Nikolaevem. Třetí se ztrátou 16 minut dokončil etapu na Kamazu Rus Karginov.

Z našich jezdců je na tom na průběžně devátém místě nejlépe Jaroslav Valtr se svojí Tatrou. V první desítce na 7. místě dojel Tomáš Vrátný (průběžně 16.). Etapu, co by 21. dokončil Martin Macík (průběžně mu patří 12. místo).

Favorizovaný Martin Kolomný etapu dojel až 32., figuruje teď na průběžném 21. místě se ztrátou 2 hodiny.

10. etapa: 13. 1. 2016

Délka trati: původní

Automobily + kamiony:             763 km – měřených 278 km

Motorky + čtyřkolky:                  561 km – měřených 278 km

Trať : Belén  – La Roija

Etapa, jak už se stalo téměř pravidlem, byla opět kvůli počasí zkrácena. Jako byl promíchaný start, kdy jednotlivé kategorie vyjížděly promíchaně.

Všechny opět sužovalo velké vedro, kdy teplota písku stoupala k 70 stupňům. Některým se dokonce vařil benzín v nádrži, takže padly i úvahy o využití leteckého benzínu, který má vyšší bod varu, ale současně i vyšší oktanové číslo.

Kategorie motorky

V kategorii motorek již nepokračuje náš Ondřej Klymčiw, který se po letecké přepravě do nemocnice nakonec musel podrobit operaci, zranění v oblasti lůžka a pánve si to bohužel vyžádalo.

Nejlépe dokončil etapu Slovák Štefan Svitko, který dříve jezdil i za český tým MRG, nyní jezdí za Slovnaft. Průběžně je Štefan na druhém místě. Druhým nejlepším časem se v desáté etapě blýskl Kevin Benavides, který po pádu nabral na prvního ztrátu 3 minuty. V předchozí etapě si poškodil chladič Paulo Goncalves, i přes to však nastoupil a zajel třetí čas etapy, celkově se ztrátou 30 minut figuruje také na průběžném třetím místě.  Vedoucí muž průběžného pořadí, Toby Price, zajel až čtvrtý čas, za ním na své Husquarně dojel Pablo Quintanilla (průběžně 4. místo). Na rozdíl od ostatních si terén etapy velmi pochvaloval Ricky Brabec, který je na podobné prostředí i počasí zvyklý z Californie, Ricky se drží na průběžném osmém místě a stejně dojel i v této etapě. Nejlepší žena Lila Sainz upadla, poničila si chladič a se ztrátou 52 minut dojela až 28. příčce, průběžně se pohybuje na 12. místě.

Kategorie čtyřkolek – Quad

Kategorii Quadů nejlépe dokončil Baragwanath, před bratry Patronellovými, Marcem na druhém a Alejandrem na třetím místě. Čtvrtý dojel a průběžně čtvrtý se drží Rus Karyakin, za ním dojel Lucas Bonneto (průběžně desátý čas).

Kategorie automobilů

Mírně zmatečné výsledky přináší část automobilů, kdy pořadatel řekl, že etapa končí na bodě 5, ale přitom se jelo dál.

Nejlepší čas etapy, i nejlepší průběžný čas dosáhl Stephen Peterhansel, který nakonec nebyl penalizován za využití čerpací stanice neznačené v roadbooku. Bývalý motorkář Cyril Depres dokončil etapu co by druhý. Nasser Al Attiyah převrátil auto na bok, ale i tak si stále drží průběžné druhé místo. Čtvrtý dojel Nani Roma.

Sebastiena Loeba stále trápí problémy a nevede se mu tak, jak v začátku závodu, do potíží se dostal i Carlos Sainz, který defektem, kdy mu vypověděla službu převodovka, ztratil 14 minut.

Kategorie kamionů

První etapové vítězství patřilo Holanďanovi Pacsalu De Baarovi, před jeho krajanem Gerardem De Rooyem, na třetím místě se v desáté etapě umístil Rus Airat Mardeev.

Naši se průběžně potýkají s různými problémy, Martin Macík dojel 19., za ním 22. místo patřilo Tomáši Vrátnému. Jaroslav Valtr byl 13. (průběžně 9. místo). Kolomný dokončil etapu co by 4., ale ani to mu již pravděpodobně nepomůže atakovat medailové pozice.

 

Dalšímu dění se pro vás budeme věnovat i nadále.

 

Simona Rottová

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..