Tři nejočekávanější auta budoucnosti již dnes

Tři nejočekávanější auta budoucnosti již dnes

Autor: Jan Pilát · Fotografie: Jan Pilát

Co nám chystá futuristický trh aut za překvapení? Mecedes, Audi a dokonce i Cadillac již vědí, kam bude evoluce aut směřovat!

Známe je z úžasných sci – fi filmů, nebo z představ o budoucnosti. Ano, řeč je o futuristických autech. Jejich pokrokovost se může projevovat mnoha způsoby, mohou být revoluční svým designem, či mohou přicházet s revolučními vlastnostmi a motorem. Každý máme představy o dokonalém autě budoucnosti své, nyní se však pojďme podívat, co pro nás automobilový trh chystá v horizontu několika let.

Samostatný živočich na čtyřech kolech

Na letošním Las Vegaském festivalu spotřební elektroniky automobilka Mercedes – Benz představila něco naprosto revolučního – Mercedes – Benz F 015. Sami jeho tvůrci říkají, že se jedná o revoluční vynález, což se skutečně jedná! Kromě toho, že auto je poháněné elektrikou, kterou si samo vyrábí z vodíku (!), nabízí také jeden z nejlepších bezpečnostních systémů. Zdá se vám, že vás zatím tato novinka od Mercedesu neoslovila? Zkuste si představit auto, které vás samo doveze na místo určení. Jediná vaše starost bude se co nejpohodlněji uvelebit a užívat si cestu, volantu se nemusíte ani dotknout. Vím, že si jste jistí, že takové auto není. Mýlit se je lidské, přesně toto totiž nabízí nový Mercedes – Benz F 015. S délkou přes pět metrů a šířkou přes dva se jedná o skutečně velké a impozantní auto. K našemu potěšení jsme zjistili, že se nejedná jen o další výkřik do tmy v oblasti elektronických automobilů, ale o skutečně výkonný a spolehlivý kus.

Futuristické křivky, impozantní vzezření v kabátu nestárnoucí klasiky

     Zatím je znám jen koncept nového Cadillacu Ciel. Ladné a umě tvarovaná karoserie odráží nikdy nestárnoucí klasiku a nejlepší léta této známé značky. Camotný koncept byl představen již před pár lety na jednom z kalifornských autosalonů. Tento hybridní model je přesycen luxusem, který je pro Cadillac tak typický. Možná, že se jedná o stesk po slavné minulosti, nebo o jakousi metaforu pro vstup do lepších časů, nemůžu se ale zbavit pocitu, že Ciel velmi připomíná mohutné a proslulé čtyřmístné kabriolety. Samotné auto je vybaveno vyhřívanými sedadly, příjemně působícím interiérem a nádhernou palubní deskou vykládanou dřevem. Samozřejmostí je velmi výkonný hybridní motor a mohutné rozměry, které jsou pro Cadillac typické. Když člověk sedá do auta, má pocit jako by přes bránu do minulosti cestoval do budoucnosti…

Ne, tohle není počítačová hra, tenhle predátor je skutečný!

To nejlepší má přicházet nakonec. Proto jsem si i já šetřil nejlepší kousek až jako poslední. Jedná se o auto, o kterém se toho zatím moc neví, kromě jednoho – a to že bude dostupné a volně prodejné… časem. Nemluvím zde o nikom jiném, než je Audi A9. Je to přesně ten zlom, kdy si již nejste jisti, zda stojíte před neživou věcí, jelikož se vám zdá, jako by žila svým zvláštním a úžasným životem. Jak jsem již zmínil, zaítm nejsou známy podrobné parametry auta, je však pochopitelné, že nás Audi napíná. Sdělilo jen, že se bude jednat o nejluxusnější a zároveň nejdražší auto, které kdy nabízelo. Stroj je již od pohledu jasný dravec a panovník silnic. Má také automatické ovládání jako majestátný Mercedes? Kolik má koní? Na co jezdí? Tato tajemství si automobilka úzkostlivě střeží, proto můžeme obdivovat pouze obrázek konceptu. Ale řekněte sami – je to krasavec.

 

Jan Pilát

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..