NOVÁ ŠKODA OCTAVIA: víkend se čtyřokou Octavií

NOVÁ ŠKODA OCTAVIA: víkend se čtyřokou Octavií

,,Nová čtyřoká ŠKODA OCTAVIA“

To jsou slova, která uslyšíte v úvodu našeho videa s modernizovanou Škodou Octavií třetí generace.

Tento přívlastek jí ale náleží právem, a to především díky děleným předním světlometům.

My jsme testovali Octavii konkrétně s motorem 1.8TSI (132kw) ve výbavě L&K a převodovkou DSG s pohonem 4×4. Jinak řečeno – prostě „v plné palbě“ .

Naše Octavie byla plná asistentů, které se objevují čím dál častěji, ale ne vždy fungují dle představ řidiče. To ale neplatí u Octavie. Oktávka je vybavena parkovacím asistentem, a to pro podélné parkování i stání v řadě. Několikrát jsme během testu tohoto klienta vyzkoušeli a můžeme říci, že funguje. I když ne vždy nám přišlo zajíždění na parkovací místo logické a bylo v něm poněkud vice manévrů, než by pro zajetí na parkovací místo stačilo. Naopak jako bonus vidíme dodržení příkladného odstupu od sousedících vozů.

Dalším asistentem je udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assistant, který aktivním zásahem do řízení udrží vůz v jízdním pruhu. To oceníme především při dlouhých cestách na dálnici. Z míry nás pak nevyvede ani zatáčka, kterou s tímto asistentem na dálnici zvládáme bez větších problémů. Nicméně je potřeba stále mít ruce na volantu a v případě potřeby snadno přetlačit asistent. Bez vašeho zásahu asistent vydrží nějakých 15-30 vteřin.

Nová škoda Octavia nabízí volbu jízdního režimu Driving Mode Selection. Tento prvek nenajdeme jen v Octavii, ale objevíme ji napříč všemi modely ŠKODA. Volbou jednoho z režimů Normal, Sport, Comfort, Eco nebo Individual můžete měnit nastavení řídicích jednotek. Upravíme tím chování například motoru, automatické převodovky, posilovače řízení nebo klimatizace Climatronic. My jsme po dobu testu využívali nejvíce režimu Normal, se kterým jsme byli spokojeni. Občas jsme měnili také na SPORT, kdy se nám dostalo i lepší odezvy a souznění s převodovkou DSG.

Na českých silnicích je toto auto již celkem hojně vidět – tak to už tak nějak vypadá, že i když Škodovka vsadila na tuto kontroverzní změnu, evidentně se líbí nebo se minimálně nepodepisuje negativně na prodejních výsledcích.

I nám se nová Octavia líbila, a proto jsme se s ní rozhodli strávit celý víkend a vše Vám zdokumentovat:

Autor článku a videa: David Sutnar

 

 

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.