Redakční Peugeot 2008 jde do barev… Motorvize!

Redakční Peugeot 2008 jde do barev… Motorvize!

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

O novém přírůstku do redakční rodiny Motorvize.cz už toho bylo hodně napsáno. Je tomu zhruba 2 měsíce, kdy jsme si slavnostně vyzvedli u českého importéra značky Peugeot model 2008, který nám byl svěřen za účelem opravdu důkladného dlouhodobého testování. Auto jako takové jsme vám už docela důkladně představili. Jen v krátkosti tak pro rekapitulaci připomenu jeho specifikaci. Pod kapotou nám šlape zážehová tříválcová 1.2ka PureTech o výkonu 81kw, jež je spojena s šestistupňovým automatem. K výčtu dodám krásnou perleťovou bílou a nejvyšší výbavu ALLURE (GT line stojí mimo standardní ceník). S autem už jsme toho za těch pár týdnů/jeden, dva měsíce zažili poměrně hodně a opět musím předeslat, že se stále máte na co těšit. Než ale přijdou další pecky a konečně i nějaká videa, bylo potřeba nám svěřené auto tak trochu vylepšit. Přeci nemůžeme dopustit, aby kolem vás jezdila běžně docela pěkná 2008 a vy jste ani nevěděli, že v ní sedí někdo z Motorvize, kdo se zrovna plně věnuje testování, objevování novinek, úskalí, strastí i slastí. No nebudeme dlouho napínat, dnes jsme tu hlavně od toho, abychom vám představili lehce pozměněné zbarvení naší 2008. Typické „rychlé“ pruhy tentokrát v černé barvě a naše loga vpředu, vzadu a na předních dveřích, na to už jste asi zvyklí.

 

Polep auta: žádná sranda

Jasně, v určitém směru máte i nás, mladé a nadšené redaktory za odborníky. Nemyslete si ale, že bychom byli schopni se jako blázni pustit střemhlav do polepení auta. Žárovku v autě si asi každý umí vyměnit sám, vyheverovat auto či opravit píchlou gumu by asi taky měl umět téměř každý zdatnější řidič, ale s polepy si opravdu radši nehrajte. Stačí vzpomenout na Rally večerní Prahou 2016, kde sice jezdil v našich barvách zapůjčený žlutý Juke (krásné auto), ale z blízka byla poznat (ne)profesionálnost celého „zbarvení“. No nic, tentokrát se naším pomocníkem a blízkým přítelem stala společnost LOGOSIGN a.s. se sídlem v Chrášťanech nedaleko Zličína, což je mimochodem i kousek od naší redakce. Předlohou byla samozřejmě naše redakční Alfa, kterou už asi všichni hodně dobře znáte. 2008 je alespoň podle nás už sama o sobě hezkým autem, ale jak už nás znáte, nechceme jen sedět doma a na pěkná auta koukat sami. I s novým přírůstkem se chceme reprezentovat a přijít do styku s vámi, stálými čtenáři. A přeci jen mi dáte asi za pravdu, že za běžnou 2008 se prostě jen tak někdo neotočí. Né, že by šlo o úplně obyčejné nebo dokonce ošklivé auto, ale tak nějak se vcelku dobře prodává a podobných aut, jako je to naše, jezdí po republice docela dost. Chtěli jsme se tak opět trochu odlišit, udělat z něj něco zajímavého, poutavého, za čím se lidi alespoň občas otočí. Jestli cíl vyšel, to necháme samozřejmě na vás. My jsme zatím spokojeni. Takže ještě jednou, základem je bílá perleť. Ta má mimochodem kromě své vkusnosti ještě jednu výhodu – příliš se nešpiní. Ale zpět k naší úpravě. Snažili jsme se 2008 hodně přiblížit naší Giuliettě tak, abyste byli ihned přesvědčeni, že vidíte Motorvizi. Přes celé auto se táhnoucí černé rychlé pruhy jen tak nepřehlídnete, na kapotě jedno menší logo, na dveřích řidiče a spolujezdce logo s naším mottem (jen pro připomenutí: „Svět aut očima mladých lidí.“) a podobně (ač možné lépe než na dříve polepené Alfě) jsou logo a slogan řešeny i vzadu na pátých dveřích.

 

2008 v barvách Motorvize: (snad) nepřehlédnutelná

Názor na nám svěřené auto k dlouhodobému testování necháme samozřejmě na každém z vás. Prosím nedělejte jen ukvapené závěry, mě si auto také vlastně získalo tak nějak až postupně. Od prvního usednutí za volant, po klasický test až k dlouhodobému testování, tak nějak vypadá naše společná cesta. Omlouvám se těm, kteří nechtěli dlouze číst o tom, jak, proč a kde jsme dali naši 2008 polepit, ale i tento dílčí příběh považuji za důležitý. Správný řidič je se svým autem spojen tělem i duší, a o to se snažíme i my v redakci. Na všech dalších videích a akcích tak budete mít možnost spatřit našeho nového mazlíka v takovém zbarvení, které vystihuje náš vztah k autu, a které je spojeno s naší redakcí. Chceme být vidět, odlišit se, ukázat se a upoutat vaši pozornost. Příště až nás na nějaké zajímavě akci motorsportu či pouze na silnici potkáte, nebojte se zamávat, odchytit si nás na pumpě a zajímat se o auto, posadit se do něj a prozkoumat ho do hloubky. Věříme, že od teď už pro vás žádná 2008 nebude nudným autem. Takže někdy příště na silnicích!

 

Jan Novotný

 

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..