Opel Mokka-e: kandidát na čtenářské auto roku #4

Opel Mokka-e: kandidát na čtenářské auto roku #4

Autor: Lucie Přádová · Fotografie: Opel Automobile GmbH (O Automobil Import s.r.o.)

Jako každý rok má naše redakce připravený speciální den pro naše čtenáře ve formě požitku z jízdy novými auty. Bohužel minulý rok nám tato událost nevyšla, a tak se dvojnásobně těšíme na letošní ročník FANS AWARD, který neodolatelně klepe na dveře. Tak jako vždy máme pro vás připravenou širokou škálu automobilů a v rámci tohoto článku vám jednoho kandidáta hned představím. Tento kandidát je z nedalekého Německa a jeho výrobce prodává vozy téměř po celém světě. Dovolte, abych vám představila Opel Mokka, ale ne jen tak nějakou, nýbrž elektrickou verzi, která na vás bude už zanedlouho čekat jak on-line hlasování ankety čtenářské auto roku 2021, tak i při závěrečném osobním testování. Pojďte se společně s námi na něj podívat.

 

EXTERIÉR – inovace všemi směry

Nová Mokka vzbuzuje emoce a náhled do budoucna, který je vedena k dokonalosti i do těch nejmenších detailů. 4,15 m dlouhý kompaktní pětimístný vůz ukazuje zábavu, efektivitu a inovaci v každém ohledu. Nový model Mokka představuje přepracované logo a tvář značky Opel Vizor spolu s centrálně umístěným názvem modelu na zadní části automobilu, kvůli kterému byl speciálně navržen i font písma. Díky inovované masce vozu, LED adaptivním světlometům IntelliLux LED® Matrix se 14 elementy a dokonale propracovaným proporcím tvoří avantgardní očistu silnic.

Čtenářské auto roku 2021 můžete vybrat i vy: tentokrát on-line i osobně při testování – hlasování zde

 

INTERIÉR – jednoduchost a logika

Nejen exteriér Mokky prošel zmíněnou inovací. Interiér Mokky zdůrazňuje modernizaci a posun již tak propracované značky vpřed novým přístrojovým štítem Pure Panel, který integruje dva širokoúhlé displeje a zaměřuje se jen na to podstatné, tudíž není možnost, abyste se při jízdě v autě ztráceli v menu a zoufale hledali například ovládání klimatizace. Pure panel má jasný a jednoduchý design, který ocení každý řidič, a to především díky logickému a na první pohled srozumitelnému ovládání. Nová Mokka se nepyšní jen dokonale propracovaným displejem se špičkovým navigačním systémem Multimedia Navi Pro s 3D navigací po celé Evropě, ale také aerodynamickou efektivitou, která s odporem vzduchu s hodnotou 0,32 činí jednu s nejlepších hodnot v automobilové třídě. Zaslouženě se nová Mokka tedy pyšní oceněním za konektivitu ,,Connected Car Award 2020“ a vítězstvím v segmentu kompaktních vozů.

 

MOKKA-E – aneb přednosti elektrické verze

Konkrétně náš kousek, pro který budete mít možnost hlasovat, je, jak jsem již zmínila čistě elektrický, aneb Opel Mokka-e. Ne každý je fanda elektromobilů, i tak se musíme smířit s tím, že takové vozy budeme na silnici potkávat čím dál tím častěji a našim úkolem je i v letošním roce vybrat ten nejlepší. Co se týče Mokky, její trakční baterie nabízí s 50 kWh dojezd na elektřinu až 324 km. Co se týče jízdních režimů, disponuje klasickým normálním režimem, Eco režimem, který zvyšuje efektivitu a Sport, který dodává vyšší dynamiku jízdy. Sportovně se budeme cítit i při zrychlení z 0 na 50 km/h konajícího se během 3,7 sekund a z 0 na 100 km/h za krásných 9 sekund. Není to žádný rychlík, ale z nepřehledné křižovatky se dostanete velmi rychle. Když zůstaneme u rychlosti, za povšimnutí stojí omezovač nastavený na 150 km/h. Dálniční rychlík zkrátka z elektromobilu jen tak nebude.

Nový Opel Mokka poprvé naživo: první redakční dojmy zde

 

ZÁVĚR A POZVÁNÍ K ON-LINE HLASOVÁNÍ

Nová Mokka prošla významnou inovací nejen vzhledově, ale i technicky. V nabídce jsou tak spalovací verze (benzín i diesel) a nechybí ani do kategorie elektromobilů letos nominovaná Mokka-e. A právě tak nabízí nová Mokka dokonalý zážitek z jízdy a pocit bezpečí, které zajišťuje nespočetné množství asistentů včetně již zmíněného omezovače rychlosti. Ne každý je fanoušek elektromobility, ale i tento moderní kousek si zaslouží naší pozornost a minimálně zkoušku, zda mezi námi, obyčejnými milovníky aut obstojí. Nyní je čas, abych předala slovo a hlas vám, našim věrným čtenářům a široké veřejnosti, neb je opravdu pouze na vás, zda tento kousek podpoříte či nikoliv. Váš verdikt s námi můžete sdílet již brzy v našem on-line hlasování anebo při závěrečném osobním testování už 31.10.

 

Lucie Přádová

Sdílet: