Nechybí vám v autě nebo garáži něco? Přinášíme přehled, co se hodí doplnit (nejen) na jaře

Nechybí vám v autě nebo garáži něco? Přinášíme přehled, co se hodí doplnit (nejen) na jaře

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Osram Česká republika s.r.o.

Rubrika ze života je již neoddělitelnou součástí motorvize a stejně tak do dané sekce patří rady vám, běžným řidičům a spotřebitelům. A právě díky tomu se čas od času dostaneme k nějaké té novince, která s novými auty, jimž se věnujeme nejvíce, zdánlivě nesouvisí. Jsou to ale témata z příslušenství, informace, recenze a testy pneumatik, výzkumy z oblasti ojetých aut a trhu samotného či jiné technické speciality. A v souvislosti s autopříslušenstvím se vůbec poprvé podíváme na vybavení dílny každého motoristického fanouška, ale i na užitečné doplňky do jakékoliv garáže. Mezi nimi by neměly chybět základní produkty vhodné k péči o automobil. Kromě nářadí např. na výměnu kol a filtrů je to třeba kompresor, nabíječka, startér, LED svítilna nebo startovací a nabíjecí kabely v oranžovo-černém provedení od značky OSRAM. Tady je krátký přehled, který mimochodem souvisí i s některými již dříve publikovanými reportážemi a v nich prezentovanými novinkami…

 

Správný tlak je důležitý

Správný tlak v pneumatikách pomáhá k bezpečné jízdě a zabraňuje opotřebení pneumatik. Rovněž snižuje spotřebu paliva a tím i emise oxidu uhličitého. S kompresorem OSRAM TYREinflate 1000 můžete snadno, rychle a přesně zkontrolovat tlak v pneumatikách a případně jej pohodlně upravit. Kompresor je lehký, skladný a má integrovaný napájecí kabel s navíjecím mechanismem a flexibilní vzduchovou hadici s rychlým připojením na jakýkoliv ventilek. Hodí se i pro motocykly, jízdní kola, zahradní traktory, pro nafouknutí míčů, matrací nebo hraček do vody.

Pozor na prošlé opravné sady pneumatik – nejde o doživotní náhradu rezervy

 

Udržujte baterii v kondici

Inteligentní nabíječka OSRAM BATTERYcharge 908 pomáhá díky udržovacímu cyklu chránit autobaterie před úplným vybitím, např. v zimě, při delších odstávkách anebo při častých krátkých jízdách. Nabíjí všechny typy baterií včetně lithiových, a to od 12V baterie s kapacitou 170 Ah až po 24V baterie s kapacitou 70 Ah. Mají jasný displej a ochranu před přepólováním a zkratem. Hodí se pro hybridní i elektrická vozidla, a to včetně systému start/stop. Lze je využít nejenom pro osobní, ale i pro nákladní automobily, pro motorky nebo zahradní traktory.

 

Když auto nestartuje

Startér OSRAM BATTERYstart 400 slouží jako rychlá záchrana, pokud vaše baterie začne znenadání stávkovat a vy potřebujete rychle odjet. Přitom je můžete celoročně využívat jako výkonnou svítilnu a silnou powerbanku s USB-C konektory pro nabíjení tabletů, foťáků a mobilních telefonů nebo jako zdroj energie pro 12V auto spotřebiče. Na rozdíl od běžné powerbanky ale s tímto zdrojem nastartujete auto s až osmilitrovým benzinovým motorem nebo čtyřlitrovým dieselem.

 

Budiž světlo!

A co by to bylo za garáž nebo dílnu bez pořádné, odolné a dobíjecí multifunkční svítilny s háčkem a magnetem pro přichycení na jakýkoliv povrch, jakou je LEDinspect Fast Charge Slim 500.

Přídavná dálková světla „zázrakem“ dnes už i pro běžná auta

 

Kabely pro start a dobíjení

Závěrem nesmíme zapomenout na startovací kabely BATTERYstart Starter CABLE a dobíjecí kabely BATTERYcharge pro elektromobily. Ty si musíte vybrat především podle specifikací vašeho motoru, resp. typu zásuvky ve vašem voze pro připojení na nabíjecí stanici nebo externí zdroj elektrické energie.

 

A co bude příště?

Čas od času se společně podíváme na nějaký ten prvek, který se může hodit každému motoristovi. Tentokrát jsme se podívali na garáž či dílnu a to, co by v ní nemělo chybět. Ač jednomu může vyhovovat to a druhému něco jiného, určitě se novinky z výše představené řady mohou hodit. Další reportáže, novinky a doporučení najdete mezi již dříve publikovanými spotřebitelskými radami sekce ze života. A co bude příště? Nechte se překvapit, s letošním jarem ještě určitě nekončíme…

 

Jan Novotný

Sdílet: