Druhý závod Motorvize Karting cup 2017: Adrenalinový zážitek na n-tou

Druhý závod Motorvize Karting cup 2017: Adrenalinový zážitek na n-tou

Autor: Petr Bahenský · Fotografie: Petr Bahenský

Snad nikdy mě nenapadlo k článku napsat takové množství nadpisů. Během již druhého závodu amatérského motokárového šampionátu Motorvize v tomto ruce se mi honilo několik nápadů: Lepší, zábavnější a hlavně napínavější, opravdová zábava na mokru, deštivý závod na jedničku a nebo snad Motorvize Karting cup 2017: aneb i blázni mají své dny. Snad jsem zvolil ten nejvíce přijatelný.  Druhý závod dopadl opět na výbornou a mě nezbývá nic jiného než se s vámi podělit o svůj opravdu adrenalinový zážitek v roli pozorovatele.

 

Počasí nám (ne)přálo

Hned ráno počasí vypadalo vcelku nadějně. Já vycházím z domu v džínách a krátkém triku Motorvize a přemýšlím, jestli si opravdu mám brát s sebou mikinu. Nakonec ještě před odjezdem kolegovi radím, aby si přeci jenom tu mikinu vzal. Možná nám ze začátku opravdu počasí přálo, ale po „přijatelně“ odjetých kilometrech na D1 jsme se začali obávat nejhoršího – nízké účasti v závodu. Já původně sázel na pouhé 4 posádky, kolega Honza byl optimičtější (6) a nakonec náš testovací jezdec zvolil sázet na variantu ohlásit konec závodů a otočit se směr Praha. Po příjezdu, kdy jsme měli ještě nejméně dvouhodinovou rezervu, jsme už zahlédli první tým. „To není možný, ty lidi jsou blázni“, mě napadla přesně tato slova, ale vše jsem pochopil na startu druhého závodu letošního ročníku. K tomu, ale až později. Další posádky se hrnuly a nakonec Honzův typ byl nejbližší, a tímto mu tedy veřejně gratuluji. Příště mi poradíš se sportkou.

 

„Předjezdci“ naznačili, že bude opravdová sranda

Někteří jezdci neváhali a využili časovou rezervu k vyzkoušení tratě a (údajně) nebrzdící motokáry. Zraky všech okolo se ovšem ubírali spíše na neustálé hodiny závodníků. Myslím si, že nejednoho zkušeného jezdce by lákalo se projet a potrénovat si své řidičské dovednosti přesně v takových podmínkách, jaké zrovna nabízela dráha Automotodromu Brno. I samotnému našemu panu Lvovi se cukaly koutky a mírně naznačoval, že by se jel projet. No, není tohle jen jasný důkaz, že jsme se měli opravdu na co těšit?

 

Dráha o něco sušší, tak můžeme vyrazit!

Z mé strany se jednalo o závod, který byl vzhledem k počasí daleko zábavnější než kdy před tím. Díky mokré vozovce jsme na začátku mohli vidět pár nepříjemných situací, které obohatily zážitky jak pro jezdce, tak i pro diváky. Na začátku panovala mezi závodníky menší nervozita, protože věděli, že trať ani motokáry jim nedopřejí žádnou chybu. Po půl hodině, kdy už vozovka byla teplá a riziko prokluzu se snižovalo, jsme mohli vidět nebojácný závod, který vyvrcholil prvním místem obhájce titulu i vítězstvím z loňského ročníku.

 

Konec dobrý, všechno dobré

Na závěr mi tedy nezbývá dodat nic jiného než, že mě mrzí, že jsem nemohl závodit. Jednalo se o závod, který neměl jedinou chybu. Až teda na jednu posádku, jež štěstí bohužel minulo a jejich motokáru dvojnásob, o tom ale někdy jindy. Na druhou stranu i oni prokázali svojí sílu a chuť zvítězit, když obsadili krásné druhé místo a já doufám, že s těmito borci se zas brzy uvidíme. Snad i na další zastávce bude o tolik více zábavy než dříve, chuti zvítězit a především Fair play, které si vážíme nejvíc.

Petr Bahenský

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..