Motorvize fans award 2015 kandidát č.1: Peugeot 308 GT

Motorvize fans award 2015 kandidát č.1: Peugeot 308 GT

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Jak se zúčastnit a stát se porotcem Motorvize fans award 2015 právě zde!

 

Minulý týden jsme Vás informovali a pozvali na oslavu prvního výročí redakce Motorvize.cz, v rámci kterého jsme se zaměřili především na vás, čtenáře. 27.11. tak budete mít na zámku Štiřín možnost otestovat a ohodnotit ty nejzajímavější novinky, které si pro nás automobilky za poslední rok připravily. Na základě vašeho hodnocení pak vybereme vítězný vůz. Teď už ale zpět k našemu prvnímu kandidátovi. Jedná se o vůz oceněný v roce 2014 anketou úplně nejprestižnější, a to Auto roku. V letošním roce se tento úspěšný vůz představil ve speciální verzi GT, kterou vám nyní v rámci Motorvize fans award 2015 můžeme představit.

 

Dynamický výkon v luxusním balení

 

Peugeot 308 GT je luxusně-sportovní verze úspěšného modelu Peugeot 308 oceněného už více než 30 různými tituly získanými po celém světě, včetně nejprestižnějšího Auto roku 2014. Novinka Peugeot 308 GT je nabízena jako hatchback i jako SW. Lze volit mezi benzínovou motorizací 1.6 THP 205 k a dieselovým agregátem 2.0 BlueHDi 180 k.

Sportovnější benzínová varianta je nabízena výhradně v kombinaci s šestistupňovým manuálem. Bylo u ní dosaženo vynikajícího poměru mezi hmotností a výkonem, a to pouze 5,85 kg/k. Díky tomu vůz zrychlí z 0 na 100 km/hod za pouhých 7,5 vteřin.

Dieselový motor je spojen s novou automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6, která byla vyvinuta ve spolupráci s  Aisin AW. Využívá technologii Quickshift, která zaručuje rychlé řazení rychlostních stupňů a schopnost automaticky řadit na požadovaný stupeň okamžitě.

Oba motory poskytují mimořádný zážitek z řízení. Ten může být ještě znásoben použitím funkce Driver Sport Pack, která upravuje parametry posilovače řízení, citlivost akceleračního pedálu i reaktivitu převodovky. Kromě toho změní zvuk motoru, zbarvení přístrojové desky a zobrazení dat.

Nový Peugeot GT nabízí řadu dalších podpůrných prvků řízení, díky nimž je možné naplno si užít jeho charakteru: např. bezklíčové startování a přístup do vozu, systém sledování mrtvého úhlu, Driver Assistance Pack (aktivní tempomat s funkcí automatického nouzového brzdění), Park Assist (aktivní parkovací asistent pro parkování v příčném i podélném směru) aj.

Peugeot GT v benzínové pětidveřové verzi lze pořídit za akční cenu 572 500 Kč, s dieselovým motorem pak za 649 000 Kč. Příplatek za provedení SW je pro obě motorizace 32 000 Kč. Na všechny verze lze uplatnit pětiletou značkovou záruku, výkupní bonus 20 000 Kč a další bonus 15 000 Kč klient získá, využije-li financování s Peugeot Finance.

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..