Mladý redakční tým s moderním přístupem? S BMW i3 (skoro) kompletní!

Mladý redakční tým s moderním přístupem? S BMW i3 (skoro) kompletní!

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

O našem mladém redakčním týmu, jehož hlavním cílem je moderní, nespoutaný a inovativní přístup, jste se už určitě přesvědčili. Koneckonců nejlepší obrázek si určitě udělají a dost možná již udělali naši čtenáři. Často nás navíc máte možnost potkat na spoustě zajímavých akcích, kde nás doprovází i zajímavá auta. Už od roku 2014 nás ale doprovází právě jedno výjimečné vozidlo, redakční vůz Alfa Romeo Giulietta. Stejně tak jako se ale rozrůstá naše rodina redaktorů, tak se zvětšuje i rodina redakčních vozů. Tím posledním přírůstkem je …

 

BMW i3 BEV: ten správný elektromobil do rodiny Motorvize.cz

Moderní bílá barva, 19“ alu kola, hudba harman/kardon, full-led světlomety a samozřejmě všechny bezpečnostní prvky. To ale samozřejmě není vše nebo lépe řečeno rozhodně ne to hlavní. 125kW a 250Nm dostupných od nuly až do 150km/h, to už zní o hodně lákavě. Teď se ale posaďte, jaká bude hodnota CO2 u takového auta? Sami už jste asi četli spoustu našich článků o elektromobilech a o akcích s nimi souvisejícími. Nyní se do našeho „autoparku“ opravdu dostává vozidlo s nulovými emisemi. Samozřejmě, že je dnes elektrický pohon stále spíše o extravaganci a tak trochu jiném přístupu k dopravě a dost možná i k životu, ale taková je i Motorvize.

 

170 koní, zrychlení z 0-100km/h za 7,2, maximálka 150km/h a dojezd 190km

Poměrem cena/výkon by i3 asi nedokázala předčit moc svých konkurentů, za to ale umí nabídnout… Tak trochu víc. Pak se ale asi zarazíte a řeknete si, kdo je vlastně konkurentem BMW i3? Nissan Leaf, Renault Zoe nebo Opel Ampera (ať už první generace nebo generace druhá s přídomkem „E“) to asi jen tak nebudou. Možná bychom mohli zmínit VW e-Golf, ale ten by BMW vzdáleně stačil snad jen cenovkou, luxusem nikoliv. BMW i3 je možná typickým elektromobilem, minimálně mně osobně ale přijde dosti výjimečné. Napadá mě ještě zmínit, že na náš konkrétní vůz je poskytnuta prodloužená záruka ve výši 3 let a 200.000km, což také není obvyklá hodnota. V potaz totiž musíte jako uživatelé elektrického vozidla vzít i životnost baterií, která není neomezená nebo spíše její omezenost je dost zásadní.

 

Co máme v plánu? Testovat, testovat a testovat!

V příštích 6 měsících se opravdu máte na co těšit! O naší Alfě jste možná hodně slyšeli a asi ji i mnohokrát viděli. V případě i3 jde ale o trošku jiný projekt. Auto nebude nikterak zásadně zabarveno do barev Motorvize.cz a cílem ani není jeho doprovod na většině našich akcích. Za podpory českého importérství značky BMW máme v plánu realizovat opravdu podrobný dlouhodobý test tohoto zajímavého vozu. Cílem bude najít všechna úskalí, problémy, výhody a hlavně dlouhodobou výhodnost a finanční návratnost celé transakce a používání takto výjimečně ekologického a ekonomického vozu. Čekat vás bude několik dílů videorubriky Za volantem věnovaných výhradně naší i3. Ty nejnovější informace budou samozřejmě zveřejněny na našich sociálních sítích!

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..