Zdroj úvodní fotky: MG Motors
MG sází v Česku na nově uvedený model HS. Ten láká cenou i atraktivní výbavou

MG sází v Česku na nově uvedený model HS. Ten láká cenou i atraktivní výbavou

Autor: Michaela Rubešová, MG Motors · Fotografie: MG Motors

Automobilka MG je spíše nováčkem v českých automobilových vodách, zatím se jí ale daří velmi dobře. Původem britská značka, která je nyní ve vlastnictví SAIC Motor (čínského státního výrobce) na to šla u nás v tuzemsku hezky postaru – tedy pomalu. Ještě donedávna si zákaznici mohli objednat pouze dva modely, teď ale přibyl nový, čistě spalovací vůz a během poloviny roku přibudou další dva nové, avšak výhradně elektrické. Dnes bude řeč ale právě o nově uváděném HS. Čím láká a proč bychom o něm měli uvažovat?

 

Smělé prodejní cíle

„Po šesti měsících od úspěšného vstupu na český a slovenský trh chceme našim zákazníkům představit model MG v podobě benzínového SUV HS. Jedná se o prostorné SUV střední kategorie, které vychází z plug-in hybridního modelu EHS, s čistě benzínovým pohonem,“ říká Kamil Šilhavý, generální ředitel MG Motor pro ČR a SR. Vůz tak doplní nabídku, která zahrnuje menší SUV ZS a právě plug-in hybridní větší SUV EHS. Kdo má tedy stále rád čistě spalovací auta, naskytla se mu další příležitost ke zvážení. Podle Šilhavého se navíc bude jednat o model, který potěší v poměru cena a výkon. „Kromě uvedení dalších modelů – elektrických MG4 a MG5 ještě v prvním pololetí tohoto roku chceme výrazně rozšířit dealerskou síť v obou zemích, a to až o 50%. Také díky této expanzi chceme dosáhnout prodeje až 3 000 vozů,“ doplňuje Vladimír Hejna, obchodní ředitel M Motors CZ.

Nutno podotknout, že zmíněný model MG4 by měl na český trh přijít s velmi nízkou cenovkou, mohl by se tak stát atraktivní pro řadu uživatelů, kteří si dražší elektroauta nemohou dovolit. To není zas tak dobrá zpráva pro konkurenční automobilky, vše ukáže ale až čas.

 

Co přinese model HS?

Nový model hned zaujme svým atraktivním designem jasně ukazujícím na jeho SUV schopnosti. Při vývoji byla věnována značná pozornost kvalitě a výběru špičkových materiálů palubní desky i celého komfortního interiéru. Centrální dotyková obrazovka infotainmentu se chlubí úhlopříčkou 10,1 palců. Z výběru bezpečnostních technologií stojí za zmínku MG Pilot, který zastřešuje hned několik důležitých asistenčních systémů najednou, kdy například k detekování prostoru před vozem využívá kombinace kamery a radaru.

Jako pohon se nabízí zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,5 TGI s výkonem 119 kW (162 koní). Model je k dispozici s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou. V rámci příplatkové výbavy se navíc můžete rozmazlovat Paketem Style, který se snoubí s červeným interiérem. A navíc od letošního roku by ve všech modelech měla začít běžet čeština, ukončí se tím tak jazyková bariéra, která mohla některé zákazníky případně od koupi odradit. Co české zákazníky určitě zajímá, je cena. Model HS se začne prodávat od 663 940 Kč vč. DPH.

Výsledky a videoreportáž z ankety čtenářské auto roku 2022 vč. ocenění on-line hlasujících

 

Michaela Rubešová

Sdílet: