Kandidát #3 Fans award 2018: DS 7 Crossback

Kandidát #3 Fans award 2018: DS 7 Crossback

Autor: Lukáš Jeřábek · Fotografie: Lukáš Jeřábek

Přichází čas croissantů, baget a sýrů. Přichází druhý uchazeč o výhru ze segmentu premium (třetí celkově). Sám jsem toto auto nazval „AUDI DS7 CROSSBACK“. Chápu, že člověk, zarytý příznivec do Audi, bude říkat? „jak tohle vůbec může někdo říct?“ Já ale neřekl, že to je Audi, pouze zvenku jako by se DS inspirovala designem Audi Q7. Auto má po stránce designu velmi sportovní a dravý nádech. Osobně musím říci, že se mi auto líbí. Znamení francouzské dynamiky a luxusu v dnešní době k vám přichází touto cestou. DS7 CROSSBACK vypadá opravdu hezky a určitě i pojede, taky budoucí hybridní verze o výkonu 300 koní nebude nějaké „prdítko“, je to už pořádné stádo, které bude cítit. Interiér je samozřejmě velmi luxusní a prostorný. DS7 CROSSBACK nemůže na Motorvize fans award chybět a jak už určitě víte, bude 11.11.2018 s námi na místě konání. Přijďte a projeďte se, bude to stát za to.

Pojďme se podívat na níže uvedený oficiální text importéra. Má šanci vyhrát? Určitě, ale rozhodnutí už necháme na vás.

 

Charismatický, propracovaný a smyslný model DS 7 CROSSBACK odhaluje své ladně kontrastní linie a svou osobnost již na první pohled.

Z přední vertikální a reprezentativní masky DS WINGS vozu DS 7 CROSSBACK vyzařuje noblesa, výkonnost a charisma vozu. Šestiúhelníkový tvar masky chladiče lemuje nový design mřížky s diamantovým efektem, uprostřed níž je umístěno logo DS. Osu kapoty strukturují dvě hliníková žebra a podtrhují krásu loga DS. Ostré hrany předního a zadního blatníku vytvářející bok vytvářejí propracovanou krásu SUV. Při pohledu zezadu vynikne zakřivené obepínající víko zavazadlového prostoru.

 

Na zvýraznění světelného podpisu vozů DS kladou designéři důraz již od samotného vzniku značky.

Moduly LED předních světlometů DS ACTIVE LED VISION, které působí jako klenoty, se po otevření purpurově rozsvítí a otočí se o 180°.  Výsledkem je nevídaná a hlavně uhrančivá radost, hypnotizující pohled, technologický výkon. Ve dne jsou denní vertikální světla, pojatá jako perlový náhrdelník, spojená se směrovkami s posuvem světla. Na první pohled je jasné, o vůz jaké značky jde.

 

Dva velké displeje – intuitivní rozhraní

Výraz „avantgardní“ platí i pro interiér, který nabízí dva 12palcové displeje, což je v tomto segmentu unikum. První HD displej je mezi SUV novinkou: usnadňuje navigaci, používá se jako multimediální rozhraní, ovládá se přes něj celá nabídka DS Connect i Mirror Screen. Druhý, s možností osobního nastavení, slouží jako digitální sdružený přístroj. Oba displeje tak výrazným způsobem přispívají k technologické identitě vnitřního prostoru, a to jak svou velikostí, tak svým ztvárněním: grafici DS se specializací na rozhraní HCI (rozhraní člověk – stroj) vytvořili specifický grafický prostor, vytvářející jedinečný zážitek, který si uživatel může upravit na míru. Dotykové funkce centrálního displeje jsou moderní a snadno se ovládají.

 

Elegance ušlechtilých materiálů

 Každý detail, každý materiál (pravé dřevo, Alcantara®, tlačená kůže, kůže Nappa) těchto Inspirations, které ctí řemeslnou tradici, byly důkladně vybrány, zpracovány a použity v interiéru. Tyto materiály se objevují na velkých obepínajících plochách, od palubní desky přes konzoly a sedadla po dveřní panely, takže posádka i řidič jsou obklopeni velmi příjemnou atmosférou.

 

 Šest motorů s dynamickým charakterem

 Vedle hybridu E-Tense nabídne vůz DS 7 CROSSBACK pět výkonných a účinných benzínových motorů (Euro 6.2) a novou automatickou osmistupňovou převodovku poslední generace (EAT8):

  • tři benzínové motory (THP 225 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8, THP 180 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8 nebo PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou);

a dva dieselové motory  (BlueHDi 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou, později s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8 nebo BlueHDi 180 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8).

 

DS CONNECTED PILOT:řídit, nebo se nechat vézt?

 Systém DS Connected Pilot řidiči pomáhá a současně mu umožňuje kdykoliv řízení vozu převzít. Znamená další krok směrem k autonomního řízení. Toto inovativní zařízení působí na řízení a tím upravuje rychlost vozu podle vepředu jedoucího vozidla, drží přesně vůz DS 7 CROSSBACK v jízdním pruhu, který si řidič zvolí, a přizpůsobí se jeho zvyklostem. Je použitelné do rychlosti 180 km/hod. (podle legislativy dané země) a řídí rychlost a dráhu jízdy místo řidiče.  Systém je velmi užitečný například v dopravních zácpách nebo na dálnici, řidičům vozu DS 7 CROSSBACK přináší bezpečí a klid.

 

DS NIGHT VISION:konec tmy

Systém DS Night Vision zaručuje řidiči lepší vidění ve tmě a tím větší přehled o situaci na silnici. Ultračervená kamera umístěná vepředu v masce chladiče objeví chodce či zvířata na silnici až do vzdálenosti 100 metrů. Řidič vidí scénu v infračerveném zobrazení na digitálním přístroji ve voze (osa řidiče), kde se zjištěná nebezpečí objeví žlutě a pak červeně orámovaná, podle stupně závažnosti. Může tak lépe zareagovat. Tato funkce Night Visionje obvykle vyhrazena vozům vyšší kategorie a ve voze tohoto segmentu se objevuje vůbec poprvé.

 

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION: odpružení DS 21. století

Vozy DS vyvolávaly v roce 1955 údiv a obdiv nejen vizionářským propracovaným stylem, ale také avantgardní technologií. Hydropneumatické odpružení, na které si všichni velmi dobře pamatují, zajišťovalo vozu zcela nevídanou stabilitu a komfort, jakých konkurenční vozy zdaleka nedosahovaly. O několik desetiletí později se inženýři DS u této věhlasné inovace inspirovali a přišli s aktivním odpružením s kamerou, systémem DS Active Scan Suspension. Tento systém odhaluje nedokonalosti vozovky před vozem (5 m) a nepřetržitě působí jednotlivě na všechny 4 tlumiče.

 

Jak vidíte vy naše nominované? My rozhodně nadějně! Držíme palce i DS a abolutní novince této automobilky na českém trhu, luxusnímu crossoveru DS 7 Crossback.

 

Lukáš Jeřábek

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..