MOTOKÁRY CMK NA  Zličíně

MOTOKÁRY CMK NA Zličíně

Autor: #HORIZONTFULL · Fotografie: #HORIZONTFULL

Dovolte nám, abychom se z kraje této recenze představili. Jsme HORIZONTFULL Team a jednou z našich činností je recenze motokárových areálů. A jelikož jsme mladí a vidíme „svět očima mladých lidí“ rozhodli jsme se spolupracovat s portálem Motorvize.cz a jsme tady s první recenzí na tomto webu!

 

Vyrážíme do motokárového areálu, který byl vybudován počátkem roku 2016 s názvem Caravan Metropol Karting, nacházející se v Praze na Zličíně.

Ukazatele nás navigují až do samotného areálu, kde je potřeba projet vrátnicí a najít si parkovací místo.

Před zahájením jízdy je nutné se zaregistrovat v Karting manageru a to přímo na počítačích v CMK. Díky této registraci Vás pak obsluha zařadí do jízdy. Na velkoplošné obrazovce budete moci během jízdy sledovat, jak si na trati vedete, jestli jste se zhoršili oproti předchozímu kolu nebo zlepšili – popřípadě kdo má aktuálně BEST LAP.

 

Registraci máme, zaplaceno taky. Můžeme jít na věc!

Před jízdou dostáváme školení o zacházení s károu a poučení o bezpečné jízdě – tak to má být!

Smíšené pocity?

Necítíme žádný smog, neslyšíme žádný zvuk motoru – k tomu nejzásadnějšímu se dostáváme teď, jedná se totiž o německé motokáry RIMO s pohonem na ELEKTRIKU!
Motokáry se startují vysunutím tlačítka na výzvu obsluhy. Ze sound systému se ozve zvuk nabušeného motoru a my pomalu vyrážíme na trať.Očekávání bylo obrovské a po první jízdě byly pocity sice smíšené, ale už druhá jízda nás vyvedla z omylu. Eletrické motokáry chtějí víc preciznosti a přesnosti za volantem a jsou bezvýhradným milovníkem čisté stopy. Tou největší výhodou inspirovanou vozy Formule 1, je velmi zajímavé tlačítko boost, které má funkci maximálního zrychlení po dobu 5 sekund a můžete ho použít vždy jen jednou za kolo. Je na Vás, kde tuto možnost využijete, ale my doporučujeme boost použít při výjezdu do kopce. Zajímavostí je i možnost „reverse“ což je zpátečka. Takže pokud se s motokárou v zatáčce přetočíte – nemusíte vylejzat, ale pohodlně si zacouváte a jedete dál. Zaím však jedeme kolama dolů a tak zajíždíme rychlá kola a na velkoplošné obrazovce se zobrazují Jména, časy ale i fotky jezdců – což je velice příjemná změna!

 

Trať

Trať je víceúrovňová, takže se můžete těšit na výjezdy a sjezdy ale i výbornou zatáčku ve sklonu 30(stupňů). Trať jsme si vyzkoušeli poprvé, když byla úplně nová, po druhé když byla zničená stopa (
což znamenalo klouzání), naposled jsme si jí vyzkoušeli 16.1 a musíme pochválit celé CMK, protože vrátili povrch trati do původního stavu a pokud chcete zajíždět rekordy, je nejvyšší čas tam vyrazit!

 

Hodnocení

Trať je velice bezpečná a to i v případě, že je na ní více jak 10 jezdců. Nicméně je potřeba dodržovat pravidla, jako například nechat předjet rychlejšího soupeře, což z hlediska bezpečnosti a plynulosti rozhodně vítáme. Příjemně vás překvapí teplo a čistý vzduch v celém komplexu, a to určitě nejvíc ocení rodiny s dětmi. Dobrou atmosféru podpoří závodně laděný interiér, příjemná obsluha a dobrá restaurace přímo v komplexu. CMK je v současnou dobu asi to nejmodernější, co v ČR najdete a my doporučujeme návštěvu!

#HORIZONTFULL tým

Sledujte naše video !

 

 

 

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..