Chcete dopřát svému autu dlouhý a bezproblémový život? Nezapomínejte na poctivý servis

Chcete dopřát svému autu dlouhý a bezproblémový život? Nezapomínejte na poctivý servis

Autor: Jan Novotný, Václav Bartoš · Fotografie: Škoda AUTO a.s. (Škoda Storyboard)

V současné době brázdí naše silnice více než šest milionů osobních automobilů. To znamená, že auto vlastní téměř každý dospělý člověk v naší zemi. Otázkou je, kolik z těchto vozů je pravidelně a poctivě servisováno. V tomto ohledu mluví statistiky poněkud smutněji, což zajisté ve svém okolí vnímáte i vy sami. Jakou péči dopřáváte svému plechovému parťákovi vy?

 

Základ dlouhého života

Nejspíš každý z nás si přeje, aby náš automobil jezdil co nejdéle a za co nejmenších investic. Málokdo si ale plně uvědomuje, že k dosažení takového stavu je potřeba dopřát svému vozu poctivou pravidelnou péči. Stále dokola se mluví o pravidelné výměně oleje, rozvodů, brzdových destiček, čištění DPF a tak dále, ale kolik z vás tyto úkony provádí v doporučených intervalech?

Věřte nám, že každý další den odkladu potřebného servisu zkracuje život vašemu autu a stojí vás ve výsledku více peněz než jen samotné servisování. Opravy a náhradní díly totiž stojí podstatně více, nemluvě o riskování vašeho zdraví během jízdy. Nepodceňujte ani takové maličkosti, jakými je třeba plnění klimatizace. I to je vhodnější řešit včas. Samozřejmě je také potřeba dávat pozor na kvalitního automechanika. Komu se svěřit do péče?

REPORTÁŽ: jak nekoupit auto se stočeným tachometrem a ušetřit až 25 % z pořizovací ceny

 

Dobrý automechanik je požehnáním

V současnosti existuje nepočitatelné množství servisů a vyznat se v nich by byl nadlidský úkon. Vždy je dobré si najít na internetu či ve vašem okolí recenze zákazníků, protože ty mluví dost jasně. To může být hlavním měřítkem dobrého, či špatného automechanika.

Jedním z příkladů může být nejen na frýdecko-místecku populární BESKYD servis spol. s.r.o., který za léta svého fungování stihl získat mnoho zkušeností a spokojených zákazníků. Každý servis by měl nabízet kvalitní komplexní služby, problémem tak určitě není ani výměna čelního skla, půjčení (náhradního) vozu nebo dodávky a mnoho dalších služeb.

 

Jan Novotný

Sdílet: