Audi si na ECO Rally Bohemia opět vydupalo zrušení etapy. E-trony by nedojely

Audi si na ECO Rally Bohemia opět vydupalo zrušení etapy. E-trony by nedojely

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Závod je závod, pravidla jsou daná předem a kdo přijede nepřipraven, má smůlu. Alespoň tak by to mělo být v prestižním závodě, jakým ECO energy Rally Bohemia. Bohužel se z toho stala tak trochu fraška.

Přímo z místa závodu máme totiž informace o tom, že posádky e-tronů se připravily dost laxně. Pravidla povolují 16 A nabíječky, ale závodníci továrních Audi přijeli vybaveni pouze 8 A nabíječkami a ještě k tomu s ne zcela nabitými vozy. E-trony by tak nemohly odjet všechny dnešní etapy.

V každém běžném závodě by jim samozřejmě organizátoři řekli, že je to jejich chyba a buď se s tím vypořádají nebo mají smůlu. Ne tak v Liberci. Nevíme za jaké nitky Audi zatahalo, ale jelikož by se tyto vozy nestihly dobít, organizátoři zrušili odpolední etapu. Zhodnocení, smysl pro morálku a fair play organizátorů a posádek e-tronů necháme na čtenářích. Za naši redakci se sluší poznamenat jen tolik, že někdy je lepší přiznat chybu, než si „vybrečet“ ohnutí pravidel.

FIA věc zdůvodnila tak, že by e-trony nedojely. Problém je v tom, že o den dříve nedojely díky vybité baterii e-Golfy a nikdo kvůli tomu etapu nerušil, posádky to alespoň zkusily. Podařilo se nám získat i vyjádření jednoho ze závodníků, pana Jiřího Korce, který se účastní s vozem Tesla.

Zbytek týmů je rozčarován a naštván nad rozhodnutím FIA, které zrušilo dnešní odpolední rychlostní zkoušky jen z toho důvodu, že tovární týmy Audi na vozech e-tron si nebyly schopny zkalkulovat množství potřebné energie a nejsou vybaveny nabíječkami o výkonu, který povolují pravidla FIA. Jejich tovární nabíječky umožňují nabíjení pouze 8A, a posádky si neopatřily (důvod nevíme, můžeme pouze spekulovat) dostatečně silné nabíječky. Posádky ostatních vozů, včetně jedné s taktéž e-tronem měly nabíjení dostatečné. Toto nevrhá na FIA moc dobré světlo a počítám že ostatních rallye se již spousta týmu nezúčastní a tovární tým Audi bude mít větší šanci vyhrát.

 

Jakub Mokříš, elektrickevozy.cz

[link-preview url=“https://elektrickevozy.cz/clanky/audi-si-na-eco-rally-bohemia-opet-vydupalo-zruseni-etapy-e-trony-by-nedojely“ forceshot=“true“]

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..