Škoda Kodiaq se odhaluje: nyní poprvé odkryty detaily!

Škoda Kodiaq se odhaluje: nyní poprvé odkryty detaily!

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Každý v Čechách už asi tuší, že letošní rok bude pro Škodovku zlomový. Na trh má být letos uvedeno první sedmimístné SUV mladoboleslavské automobilky. Řečeno o něm bylo již hodně. Poslední dobou se vlastně ani moc nemluví o ničem jiném. Zatímco včera unikly první záběry poodhalených exemplářů prohánějících se po královéhradecké dálnici, tak dnes kontruje tiskové středisko z Boleslavi oficiálními snímky detailů. Jaký dojem dělají, necháme samozřejmě na vás. Nám se líbí a jsme při nejmenším hodně zvědaví, jak auto bude vypadat v reálu. Však premiéra už je za dveřmi. Spekulace mluví například o dostupnosti Wolfsburgského dieselového Biturba, které by mohlo představovat vrchol nabídky. Že by se Kodiaq přidal po boku nového Superba na dráhu luxusněji orientovaných klientů? Nechme se překvapit! Už 1. září vás budeme informovat i my!

 

Kodiaq, co o něm říká výrobce:

ŠKODA KODIAQ umí udělat dojem: široká, trojrozměrně tvarovaná mřížka chladiče má výrazný, zcela svébytný charakter. V kombinaci s nízkými, klínovitými světlomety, které poprvé využívají výhradně světelné zdroje LED, dodává prvnímu velkému SUV značky nezměnitelný vzhled. Výrazně tvarované jsou také boky a záď: Plochy dveří jsou tvarované atleticky, výrazná je i záď. Zadní skupinové svítilny, sériově osazené světelnými diodami LED, svítí ve tvaru písmene C, typickém pro vozy značky ŠKODA.

Typická pro vozy značky ŠKODA je také mimořádná nabídka prostoru: se 720 až 2.065 litry objemu (se sklopenými zadními sedadly) nabízí ŠKODA KODIAQ v pětidveřovém provedení největší zavazadlový prostor ve své třídě. Jako první vůz značky ŠKODA bude SUV v nabídce i v sedmimístné verzi. Díky podélně nastavitelným sedadlům s nastavitelným sklonem opěradel je možno flexibilně reagovat na různé požadavky na přepravu osob i nákladu. Je-li vůz na přání vybaven i sedadlem spolujezdce se sklopným opěradlem, vejdou se do vozu předměty o délce až 2,9 metru. Vyšší bezpečnost a komfort zajistí nejnovější asistenční systémy. Se systémem Area View, jehož širokoúhlé kamery se nachází na přídi a zádi vozu a v krytech vnějších zpětných zrcátek, se na palubním monitoru zobrazuje několik kombinací pohledů z bezprostředního okolí vozu. Mimo jiné také virtuální pohled na vůz z ptačí perspektivy a 180° záběry z přídě a zádě. Novinkou v portfoliu je také asistent pro jízdu s přívěsem: Pokud ŠKODA KODIAQ táhne přívěs, převezme systém řízení při pomalém couvání. Nový couvací asistent kromě toho vůz zabrzdí, pokud za ním identifikuje překážku.

Další inovací na palubě jsou mobilní online služby ŠKODA Connect. Ty se dělí do dvou kategorií: Služby Infotainment Online zajišťují více informací a navigaci v reálním čase. Care Connect slouží pro vzdálený přístup a pro asistenci. Srdcem systému Care Connect je nouzové volání v případě nehody: Je-li aktivován airbag, automaticky na centrálu nouzových hovorů odchází takzvaný Emergency Call (e-Call).

 

Převzato z oficiálního textu výrobce.

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..