RALLY MÉXICO 2017: Vše je u konce!

Autor: Petr Bahenský · Fotografie: Petr Bahenský

Jen tak tak

Včera jsem psal o těsném vedení dua Meeke, Nagle, kteří jezdí za Citroen ve své C3 WRC.  K jejich vedení se neustále přibližovali jezdci ze stáje Fordu Orgier/Imprassia, kteří se se svojí Fiestou WRC snažili dohnat zlatou příčku. Nechybělo jim mnoho, aby ze svého druhého místa okusili pozici nejvyšší. No, posuďte sami, když se společně podíváme na vítězný čas a druhý nejlepší zajetý čas, zjistíme, že ztráta za celou dlouhou Mexickou rally činila pouhých 37 vteřin.

Souboj automobilek

Když se podíváme na tabulku nejlepších 10 dvojic, opět stejně jako v dosavadním průběhu šampionátu dojdeme k závěru, že na velmi dobrých umístěních byly vozy od jihokorejské automobilky Hyundai. Její automobily obsadily 3.,5. a 8. místo.  Stejně se dařilo i vozům od americké značky a týmu MSport, a to Fiesty WRC, které drží možná o něco lepší pozice: 2.,4. a 9. místo.Na nejlepším místě se umístilCitroen se svou C3 WRC, jež se mohl v Mexiku pochlubit pouze s jedním vozem. Na „dobrém“ středním místě se umístila Toyota Yaris WRC, se kterou si obě posádky si udržely 6 a 7 pozici. A nakonec něco z domácí dílny. Fabia R5 s jezdci Tidemand/Andersson získala celkovou 10. pozici a ve své kategorii zvítězili s náskokem necelých 43 vteřin, což sice také není přehnaně moc, ale co je doma, to se počítá! Dominance Fabie R5 ve své kategorii se zdá být tak stále nenarušena. Mimochodem Fabrický tým Škody Auto za sebou v cíli nechal minimálně 12 dalších jezdců, z čehož 3 sedlali vozy kategorie WRC.

Pár slov …

Od Sébastiena Orgiera, který se při začátku mexické rallye s vozem dosti trápil. Naznačil, že se potřebuje trochu s vozem sžít a že musíme počkat na jeho dobré výsledky. Ovšem po vyřešení problému společně s M-Sportem, který má bezesporu největší vliv na vývoj celého vozu a jeho evolucí, spolu řidič a autonašli společného ducha a nakonec vybojovali krásné druhé místo. Vzhledem k jeho ze začátku svěšené hlavě si zaslouží gratulaci!

Mexická rallye končí…

Ale my pokračujeme, těšíme se na další společné závody, které nám v tomto roce rallye ještě nabídne a u kterých budeme moci být. Rally Guanajuato Mexicos s ročníkem 2017 máme úspěšně za sebou. Pokud se nepletu, tak o bezpečnost bylo postaráno opět dobře a nepotkala nás, závodníky ani diváky žádná vážná nehoda. V dalším klání se celé startovní pole přesune konečně do Evropy, konkrétně do Francie. Do kalendáře si tak napiště podnik Tour De Corse s datem 7.-9.4.2017.