První dlouhodobý test Motorvize: co to asi bude?

První dlouhodobý test Motorvize: co to asi bude?

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Před nedávnem (konkrétně na Velikonoce) jste si mohli na našem FB všimnout několika zajímavých fotek vážících se právě k těmto v Čechách velice tradičním svátkům. Slibovali jsme vám něco velkého. S lehkým časovým odstupem už můžeme oznámit, že půjde o dlouhodobý test. Z fotek je pak jasné, že se bude jednat o auto francouzské značky Peugeot. Možná lze z fotky ještě odtušit, že půjde o něco s vyšší stavbou karoserie. Výběr se nám tak značně zúžuje, ale i přesto vám ještě nechceme oznámit, které konkrétně auto bude tím šťastným. Pojďme se tak alespoň ve stručnosti podívat na to, co nás a hlavně vás v budoucnu čeká.

 

Peugeot: proč právě on?

Není tajností, že vlastně asi všemi auty téměř každé automobilky (u těch běžných obzvláště) se novinář během poměrně krátké doby po jejich uvedení sveze. I tím, které jsme si ve spolupráci s českým importérem dovolili zařadit do naší flotily a použít jej na dlouhodobé testování, jsme se svezli poměrně záhy po jeho uvedení na trh. Již tehdy nás hodně zaujalo. Slovo dalo slovo a dnes je tu něco vlastně úplně stejného. Přesně podle našich představ. Nemohli jsme si odpustit lákavou bílou perleť, výraznější kola, zatmavená zadní okna a pár chromových doplňků. Rázem se pak z poměrně nudného auta s atributy vyššího posezu, pocitu bezpečí, komfortu na palubě a dostatkem vnitřního prostoru, stává lehce výstřední a minimálně malinko zábavněji vypadající lákadlo. Skoro bych si až dovolil říci, že by mohlo jít i o ideální vozítko pro mladé, ambiciózní lidi přesně takové, jakými jsou převážně naši čtenáři. A to samozřejmě ještě není úplně všechno. Zcela v sérii totiž tohle auto nezůstane. Teda pouze co se vzhledu týče. Zaujali nás i pohonné jednotky. Na jedné z detailních fotek si můžete všimnout jejího obchodního označení. O té se rozpovídáme ale až příště.

 

Dlouhodobé testování: co to znamená a co chystáme?

Dlouhodobý test je pojem v automobilové branži poměrně hojně používaný. V praxi to neznamená nic jiného než svěření jednoho vybraného vozidla na „dlouhodobější používání“ jedné redakci. Z pravidla jde o dobu půl roku až rok (v našem případě o 9 měsíců). Během této doby by měla redakce a její redaktoři v průběhů přicházet na detaily, jež během pouhého jednoho týdne nemají šanci objevit. Zároveň se samozřejmě za tuto dobu mohou objevit nejrůznější závady, o kterých by každý investigativní novinář v demokratické společnosti měl samozřejmě napsat. Všímat si lze opravdu mnoha věcí, a to samozřejmě máme v plánu i my. I když my jdeme přeci vždycky tak trochu jiným směrem nebo ne? Kromě pár drobných vzhledových úprav, o kterých vás samozřejmě budeme informovat, máme v plánu zjišťovat třeba i názory ostatních řidičů a možná se mezi nimi najde i pár těch trošku známějších či opravdových odborníků. Nemine vás ani řada zajímavých, zábavných videí, pomocí kterých se vám budeme snažit předat naše zážitky z cest.

 

Vše teprve začíná…

Jak jste asi správně pochopili, auto máme doma od Velikonoc. Pár kilometrů už jsme s ním najeli a máme už pro vás určitou zásobu novinek a výstupů. Vše ale pěkně popořadě. Těm z vás, kteří nás s autem již zahlédli, gratulujeme a prosíme o ještě chvilku strpení. To nejzajímavější teprve přijde a my věříme, že se těšíte minimálně tak jako my.

 

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..