NEJLEPŠÍ MOTOKÁRY VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH?

NEJLEPŠÍ MOTOKÁRY VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH?

Autor: #HORIZONTFULL · Fotografie: #HORIZONTFULL

Zdravíme čtenáře Motorvize.cz, jíž jsme jako #HORIZONTFULL team součástí. Dnes vám chceme dát tip na dle našeho názoru nejlepší motokárovou trať ve středních Čechách pro novou sezónu 2017. Nyní mi, jak se říká, „hraje do karet“ nedávný telefonát s kamarádem, při kterém se mě zeptal, kam vyrazit s rodinou na motokáry. V tu chvíli nastalo několik otázek. Kolik Vás bude? Budete na místě jíst? Jedou s Vámi děti?

Bylo by nepříjemné přijet hladoví s dětmi na místo a zjistit nejen, že nemají nic k jídlu, ale že nemají dětské motokáry a ani si není, kam sednou, protože jediný stůl je právě obsazený!

 

Je mnoho specifik, které mohou ovlivnit rozhodování, kam vyrazit…

Než představíme dva z našeho pohledu nejlepší motokárové areály, které jsme vybrali, rád bych zde napsal několik kriterií, podle čeho areál hodnotíme: Začíná to označením (přehlednost) místa, přesná navigace až na místo, prostředí, místa k sezení, kvalita dráhy, kvalita a stav motokár, přístup a profesionalita personálu a sortiment baru – případně restaurace.

Než se dostaneme k samotným motokárám, záleží i na „zařazení do jízd“ – tento pojem trochu osvětlím. Pokud si kupuji jízdu – je dobré si ji koupit na danou (nejlépe očíslovanou) jízdu. Je to něco jako u doktora – předejdete tím zbytečným konfliktům, kdo je zrovna na řadě. Co se týče motokár, je každý areál velice specifický, i když motorizace 270ccm jsou většinou standardní. Záleží ovšem na jejich servisu a použití pneumatik vzhledem k povrchu tratě. Bezpečnost na prvním místě? I zde to platí, a to hlavně pro nováčky, kteří se jedou svést pro zábavu. V každém nově navštíveném areálu vždy čekáme na otázku „jezdili jste někdy?“ Pokud jako zákazník odpovím ne, měla by přijít instruktáž o ovládání a bezpečném chování na trati. Jedním z posledních prvků, které rádi vidíme, je i výsledková listina, kde se těšíme nejen na výsledný čas, ale i pořadí v naší rozjížďce případně další údaje – proto tam přeci jsme, abychom se pobavili, zazávodili si a vyhráli!

 

DVA Nejlepší: proč, jak, kde a kdy?

Jako první si vybereme Motokáry Hořovice, jde o venkovní areál, který se nachází něco přes 50 km od Prahy. Jeho dostupnost je výborná, stačí sjet z D5 a pokračovat zhruba 5km od sjezdu. Na Google je tento areál hodnocen 4,8 body z pěti a jsou zde na něj kladné recenze .

Jde o členitý za to pěkně široký okruh, kde začínáte s motokárou 200ccm. Za svezení s ní dáte na 10 minut 170,- Kč. Po zajetí licence – její získání je stanoveno časem kola, pod který se musíte dostat, aby vám bylo umožněno osedlat silnější motokáru o výkonu 270ccm. Za tu pak zaplatíte 200,- Kč na 10 minut. Motokáry jsou otevřené každý den a jejich otevírací dobu naleznete i na jejich internetových stránkách .

Možnost malého pohoštění jako pizzy z polotovaru případně nějaké klobásky . K tomu samozřejmě nechybí ani pití (točená kofola, pivo, minerálka a podobně,…). V areálu je příjemné posezení sousedící se závodní tratí ale i prostor pro ty nejmenší.

To nejhlavnější teprve přichází. Motokáry jsou vždy ve skvělém stavu a při každé naší návštěvě zajíždíme podobné časy. To ukazuje na skutečnost, že je všechno, jak má být!

Vše ale samozřejmě záleží na počasí, které na venkovním pozemku hraje velkou roli. Pokud vše ale vyjde + se sejde dobrá parta = zde se výborně zabavíte a zajezdíte si, a proto tento areál zařazujeme na dělené první místo a všem doporučujeme!.

 

Nový a novější: s nadšením to vždycky jde!

U dalšího areálu nemusíme uvádět „how far is it“, jelikož leží přímo v hlavním městě. Jeho název je CMKarting, a tím se dostáváme na druhou polovinu první příčky. Jde o areál, který byl nově vybudovaný a otevřený teprve minulý rok. Má jedno velké ALE a to takové, že motokáry jedou na elektřinu. Zde prostě necítíte vůni benzínu ani řev motoru. I když to není tak úplně pravda, reproduktory na motokáře tento zvuk vydávají a po celý rok je tak v areálu příjemný vzduch a celoročně teplo.

Je to první areál – kde se musíte před jízdou registrovat. O to snazší je pak rozřazení do jednotlivých jízd a sledování zajetých časů. Vše je navíc přenášeno na velkoplošnou obrazovku.

I tento areál jsme zadali do Google a hodnocení našli na 4,4 hvězdy z pěti. Nicméně je zde několikanásobně více recenzí než v případě prvně jmenovaného areálu. V nich se dočítáme, jak kladné tak záporné zkušenosti. Tyto dojmy máme i my totožné – hodně záleží na obsazenosti areálu, to se poté projevuje na frontě u registrací, u zakoupení jízd, ale i vytíženosti jednotlivých rozjížděk. Je tak možné, že se parta 4 kluků jedoucích na stejné úrovni sejde se čtyřmi nováčky, kteří většinou nepustí rychlejšího jezdce před sebe a tím dochází k nebezpečným situacím na trati. Proto je lepší vybírat si méně vytížené dny a hodiny popřípadě si pronajmout celý areál pro sebe. V areálu je špičková restaurace, která nabízí výběr z jídel, salátů ale i dezertů. Je zde výběr limonád, ale i míchaných drinků.

Elektrické motokáry fungují výborně a zákazník má pocit, že motokáru opravdu řídí, a ne ona jeho. Trať je víceúrovňová s klopenými zatáčkami. Káry mají možnost BOOSTu pro její zrychlení, a to jednou za kolo. V případě přetočení je zde tlačítko REVERSE, pomocí kterého s motokárou můžete i couvat. Na svoje si přijdou hlavně děti a rodiče, kteří si můžou vyzkoušet i motokáru pro dva.

Tento areál se nebojíme nazvat nejlepší vnitřní dráhou. Trať je moderní, motokáry fungují skvěle a obsluha i personál se o vás starají na nejvyšší úrovni, a tak pokud vám nezkazí náladu větší počet zákazníků, budete odcházet s úsměvem na tváři.

 

To byly podle nás dva nejlepší areály ve středních Čechách. Skvěle dostupné, zábavné tratě na vysoké úrovni, zodpovědný personál. Ideální pro rodiny, na firemní akce a hlavně pro stejné blázny jako jsme my. Těšíme se na Vás na jedné z našich oblíbených tratí ale i na těch ostatních – tím, že zde nejsou zmíněné – neznamená, že jsou špatné nebo že je nenavštěvujeme.

 

#HORIZONTFULL tým

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..