Nejdůležitější závodní víkend je za dveřmi!

Nejdůležitější závodní víkend je za dveřmi!

Autor: Jan Novotný · Fotografie: Jan Novotný

Poslední prázdninový víkend, tedy 28.-30.8.2015, si pro všechny automobilové nadšence připravil ten snad nejnabitější program. V letošním roce se na něj již tradičně chystají minimálně dvě tuzemské zajímavé akce, ne-li ty nejzajímavější. Někdo by mohl namítnout, že se obě události nedají stihnout. My to zvládneme! V reálném čase vám budeme přinášet ty nejdůležitější dojmy a na obou akcích bude také možné se s námi osobně setkat. A kde že to bude?

Barum Czech Rally Zlín: Jediný závod mistrovství Evropy v ČR (28.-30.8.2015)

Jak už jsou naši čtenáři asi zvyklí, nesmíme opomenout žádný důležitý závod českého mistrovství v rally. Pochybuje snad někdo, že Barum Czech Rally Zlín, která je všem už dobře známá jen jako „Barumka“, není zajímavou motoristickou událostí? Jediný závod mistrovství Evropy u nás, na jehož startu bude stát 25 vozů té nejvyšší kategorie, celkově pak na startovní rampě uvidíme přes 140 posádek. Samotný start pak bude okořeněn divácky jednou z nejatraktivnějších tratí – městskou RZ, při které všichni závodníci budou projíždět již za tmy mezi budovami původních baťových závodů. Přidejte k tomu všemu úžasnou atmosféru města žijícího v těchto dnech jen rally a máte opravdu světový unikát, který můžete doporučit i v daném oboru neznalým. V rámci Barum Czech Rally Zlín budete mít možnost se s naším redakčním týmem potkat v servisní zóně, která se nachází v Otrokovicích.

 

Czech Truck Prix 2015: Tradiční pohár mistrovství Evropy tahačů na okruhu s novými výzvami

Ani na okruzích poslední víkend prázdnin nebude prázdno. Konkrétně máme na mysli nám již dobře známý Autodrom Most, který každoročně hostí monstrózní závody tahačů. Kromě již velké prestiže samotných závodů okruh může potěšit zastoupením tří českých závodníků na domácím okruhu. V rámci důležitých závodních sérií je zvykem bohaté zastoupení doprovodných závodních seriálů, není tomu jinak ani při letošním ročníku trucků v Mostě. Ty budou letos doprovázeny již podruhé závody Kia Lotos Race (okruhové speciály vozů Kia Piccanto), závody Clio Cup CE a letos nově i Porsche GT3 CCCE. Doprovodný program ale není ani zdaleka jen o ostatních šampionátech. Obzvláště na mosteckém autodromu si vždycky velmi potrpěli na mnoho doprovodných atrakcí. Avizované jsou taxi jízdy s Veronikou Cichou, průjezd formule Dallara GP2, na offroad trati bude jezdit bojovné vozidlo pěchoty a několik Jeepů. Dle zkušenosti s předešlích let pak očekáváme I různé kaskadérské show a třeba průlet akrobatického letadla nad okruhem, nechme se překvapit. Letos s novým majitelem jsme o to víc zvědavi, co si na nás pořadatelé připraví. V rámci Czech Truck Prix 2015 budete mít možnost se s naším redakčním týmem potkat na diváckém svahu Autodromu Most.

Jan Novotný

Sdílet:

Zanechat odpověď

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..